XIV Mazurski Dzień Ziemniaka w Kraplewie

Gmina 25.09.2022
Gotowanie „na żywo”, bezpłatne degustacje i kiermasz lokalnej żywności - to tylko niektóre z atrakcji XIV Mazurskiego Dnia Ziemniaka, który w niedzielę odbył się na terenie "Dworu Kraplewo" w Kraplewie. Atrakcją tego niedzielnego popołudnia były koncerty Zespołu MEJK oraz RACISOVA. Ponadto o oprawę artystyczną zadbał Zespół „Piątka z Plusem”.  Wydarzenie zrealizowane zostało przy wsparciu finansowym Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego w konkursie "Kalendarz imprez regionalnych promujących żywność naturalną, tradycyjną, lokalną i regionalną województwa warmińsko-mazurskiego 2022 r."

Uroczystego otwarcia dokonali: Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas, Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustaw Marek Brzezin oraz Dyrektor Oddziału Szyldak Pomorsko Mazurskiej Hodowli Ziemniaka w Strzekęcinie Grzegorz Kaszczyński. Przez cały niedzielny dzień na terenie Dworu w Kraplewie królował ziemniak oraz wszystko to, co można z niego zrobić. Impreza przyciągnęła wielu mieszkańców i gości, którzy jak sami przyznawali bawili się znakomicie.

Głównym punktem imprezy był konkurs kulinarny na najlepszą potrawę z ziemniaków o Złotą Tarkę Wójta Gminy Ostróda. Jurorzy po burzliwych obradach przyznali następujące miejsca:
I miejsce Koło Gospodyń Wiejskich „Złoty Kłos” w Szyldaku
II miejsce Sołectwo Nastajki
III miejsce Koło Gospodyń Wiejskich Zajączki

Wszystkim uczestnikom imprezy dziękujemy i zapraszamy za rok!

Dziękujemy za wsparcie organizacji wydarzenia jednostkom OSP z terenu Gminy Ostróda, Dworowi Kraplewo i Państwu Kabacińskim, Pomorsko Mazurskiej Hodowli Ziemniaka z siedzibą w Strzekęcinie Oddział Szyldak, Hotelowi Anders Stare Jabłonki.