XVIII Szkolny Turniej Piłki Siatkowej z okazji Święta Niepodległości

Sport 11.11.2017

Z okazji Święta Niepodległości w Szkole Podstawowej w Szyldaku odbył się XVIII Szkolny Turniej Piłki Siatkowej organizowany z okazji Święta Niepodległości. To już osiemnasty rok z kolei organizowane są sportowe zmagania, jako sposób na uczczenie 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Tradycyjnie imprezę rozpoczęto wspólnym odśpiewaniem hymnu państwowego, by podkreślić ważność dla nas wszystkich tego święta.

 

W zawodach wzięły udział drużyny z Tyrowa, Kiersztanowa, Liceum Ogólnokształcącego Nr 1 im. Jana Bażyńskiego w Ostródzie oraz Szyldaka. Kolejny rok zwycięską drużyną okazała się grupa z Tyrowa, która zdecydowanie prowadziła od początku turnieju, a w konsekwencji zajęła pierwsze miejsce zdobywając Puchar Wójta Gminy Ostróda. Drużyna z Liceum Ogólnokształcącego Nr 1 w Ostródzie, mimo licznej grupy bardzo młodych zawodników poradziła sobie na tyle dobrze, że odjechała z pucharem za drugie miejsce. Trzecie miejsce zajął team z Kiersztanowa, a listę zamknęli gospodarze z Szyldaka mimo dużego dopingu uczniów z tutejszej szkoły. Młodzież znalazła czas by być wspólnie ze swoimi nauczycielami i wspierać ich w trudach zmagań sportowych, a jednocześnie kolejny dzień, już tym razem na sportowo, wspólnie świętować. Wszystkie zespoły otrzymały puchary ufundowane przez Gminę Ostróda.

 

Zwycięska drużyna wystąpiła w składzie: Malwina Rychlicka, Łukasz Rutkowski, Marcin Konopka, Marcin Wojtaszewski, Tomasz Gliszczyński, Adam Licznerski oraz Bartosz Klamant

 

Wyniki poszczególnych spotkań:

 

LO Ostróda                 2:1       Kiersztanowo

Tyrowo                       2:0       Szyldak

LO Ostróda                1:2       Tyrowo

Kiersztanowo             0:2       Szyldak

LO Ostróda                2:0       Szyldak

Kiersztanowo             0:2       Tyrowo

 

Po zliczeniu punktów wynik końcowy przedstawił się następująco:

 

  1. Tyrowo – 8 pkt.
  2. Liceum Ogólnokształcącego Nr 1 – 6 pkt.
  3. Kiersztanowo – 4 pkt.
  4. Szyldak – 0 pkt.

 

Puchary odebrali:

 

  1. Malwina Rychlicka – Tyrowo
  2. Mariusz Walczak – Szyldak
  3. Kamil Jaworski – Liceum Ogólnokształcącego Nr 1
  4. Krystian Stawczyk – Kiersztanowo

 

Organizatorzy: Mariusz Walczak, Krzysztof Golubski, Robert Pestkowski - dyrektor szkoły