Zapraszamy na Arena Festival film & music

Gmina 25.06.2018

Arena Festival film & music to najmłodszy festiwal muzyki filmowej w Polsce. Jego pierwsza edycja w 2017 roku spotkała się z dobrym odbiorem wśród publiczności. W tym roku druga edycja imprezy odbędzie się w dniach 29, 30 czerwca i 1 lipca w Centrum Targowo - Konferencyjnym Expo Mazury w Ostródzie.

 

Kto, jak i kiedy - festiwalowe informacje

Gośćmi specjalnymi festiwalu będą: Agnieszka Holland- reżyserka i scenarzystka filmowa, Michał Lorenc –kompozytor, Jerzy Satanowski- kompozytor, aranżer, reżyser spektakli muzycznych, Antoni Komasa - Łazarkiewicz – kompozytor, producent muzyki filmowej. Festiwalowe koncerty poprowadzi Magda Miśka-Jackowska – dziennikarka RFM FM.

W trzech festiwalowych koncertach wystąpi 80 osobowa orkiestra symfoniczna Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej im. Feliksa Nowowiejskiego w Olsztynie pod dyrekcją Piotra Sułkowskiego.

29 czerwca (piątek), godz.19.00 Koncert inaugurujący festiwal pt. Filmowe piosenki - sala Expo Mazury w Ostródzie

Pierwszy dzień festiwalowy to przeboje dużego ekranu, zarówno z filmów animowanych, jak i fabularnych. Nie wyłączając musicali i ich filmowych adaptacji oraz najnowszych muzycznych produkcji, które zachwyciły krytyków i widzów. Usłyszą Państwo oscarowe La La Land, i kultowe już The Blues Brothers czy Chicago.  Ten dzień uświetni gwiazda polskiego musicalu Ewa Prus oraz wokalista, kompozytor, autor tekstów Jan Traczyk, który zagrał główne role w tak znanych musicalach jak Piloci, Metro czy Notre Dame de Paris.

 

Koncert - 30 czerwca (sobota), godz.18.00 Koncert pt. Przeboje kina familijnego - sala Expo Mazury w Ostródzie

Drugi festiwalowy koncert, którego przewodnim motywem będzie kino familijne, tworzone jest z  myślą o rodzinach.  Pojawią się zatem – i to nie tylko w wyobraźni, ale także na ekranie – Elsa i Anna z Krainy lodu, cała piracka załoga z Karaibów, Harry Potter, nasi ulubieńcy z filmowej sagi Władca pierścieni, a także Bella i Bestia. Muzyka przeniesie widzów także do Narni.

1 lipca ( niedziela), godz.19.00 Koncert finałowy festiwalu pt. Światowa muzyka filmowa - sala Expo Mazury w Ostródzie

Tego dnia zaprezentowany zostanie program finałowy koncertu festiwalowego. Usłyszą Państwo takie przeboje z filmów: Gladiator, Titanic, Władcy Pierścienia, Cicha noc,  twórczość Wojciecha Kilara.

 

Wydarzenia towarzyszące festiwalowi:

29 czerwca ( piątek) 2018 r.

godz. 10.00 – 20.00 - Miejsce: Sala wykładowa amfiteatru Ostróda - Jak stworzyć reklamówkę trasy koncertowej? Warsztaty Canon Polska z wykorzystaniem rozwiązań filmowych tej firmy. Prowadzenie: Robert Woźniak, Filip Kovćin.

godz. 10.00 – 18.00 Miejsce: Expo Mazury - hala nr 4 - Targi towarzyszące Arena Festival film & music

godz. 10.00 – 19.00 Miejsce: Promenada Ostróda - Jak być influencerem? Kim jest youtuber? - Projekt mobilnego centrum produkcyjno-edukacyjnego Cinebus Sławomira Idziaka. Prowadzenie: Daniel Rusin.

30 czerwca (sobota) 2018 r.

godz. 10.00 - 18.00 Miejsce: Sala Expo Mazury - Targi towarzyszące Arena Festival film & music

godz.12.00 - 18.00 Miejsce: sala Expo Mazury hala nr 4 - Rodzinny Piknik Festiwalowy z „Indykpolem” i „Warmiolandią”

godz. 10.00 - 19.00 Miejsce: Promenada Ostróda Jak być influencerem? Kim jest youtuber? - projekt mobilnego centrum produkcyjno-edukacyjnego „Cinebus” – Sławomira Idziaka. Prowadzenie: Daniel Rusin.

1 lipca (niedziela) 2018 r.

godz. 10.00 – 18.00 Miejsce: Sala Expo Mazury; hala nr 4 - Targi towarzyszące Arena Festival film & music

godz. 10.00 – 19.00 Miejsce: Promenada Ostróda Jak być influencerem? Kim jest youtuber? - Projekt mobilnego centrum produkcyjno-edukacyjnego „Cinebus” – Sławomira Idziaka Prowadzenie: Daniel Rusin

godz. 15.00 Miejsce: sala pod Amfiteatrem Ostróda - Spotkanie autorskie z Antonim Komasą-Łazarkiewiczem

godz. 16.30 Miejsce: sala pod Amfiteatrem Ostróda - Spotkanie autorskie z Jerzym Satanowskim.


Bilety na festiwalowe koncerty są do nabycia poprze strony internetowe www.arenafestival.pl oraz biletyfilharmonia.olsztyn.pl oraz w kasie filharmonii wt.- pt. w godz.10-18. Bilety w dniach festiwalu będą dostępne w kasie w Expo Mazury w hali nr. 4 od godz. 12.00.

Serdecznie zapraszamy!

 

/Arena Festival film & music