Zapraszamy na Dożynki Gminne 2018!

Gmina 07.09.2018

W drugą sobotę września odbędzie się święto plonów w Gminie Ostróda. Tegorocznym gospodarzem corocznej imprezy będzie miejscowość Smykówko. Dożynki to jedno z najpiękniejszych świąt rolników, będące ukoronowaniem ich całorocznego trudu. Prastara uroczystość jest głęboko zakorzeniona w kulturze polskiej wsi. Gminne Święto Plonów rozpocznie się Mszą Świętą w Kościele w Smykówku, po której odbędzie się tradycyjny obrzęd dożynkowy. Podczas imprezy plenerowej będą miały miejsce liczne koncerty i występy m.in. Zespołów Wokalnych z Gminnego Centrum Kulturalno-Bibliotecznego w Samborowie oraz Zespołu Folkowego NaRok.

Przez cały dzień będzie dominował folklor i tradycja. Występy artystyczne zakończą się wieczorem, kiedy to rozpocznie się zabawa taneczna pod gwiazdami, którą poprowadzi zespół Roosters. Grupy i zespoły obrzędowe, reprezentujące sołectwa gminy Ostróda wezmą udział w konkursach na najciekawsze stoisko wiejskie oraz najpiękniejszy wieniec dożynkowy.

Podczas Gminnego Święta Plonów w Smykówku nie zabraknie prezentacji dożynkowych tradycji ludowych, stoisk promocyjnych i wystawowych, pamiątkowych zdjęć w fotobudce, jak również parku rozrywki dla dzieci. Ponadto planowane są także konkursy i konkurencje sportowe.

Dożynki w Gminie Ostróda

SMYKÓWKO