Zapraszamy na Dożynki Gminne 2019!

Gmina 04.09.2019

W pierwszą sobotę września odbędzie się święto plonów w Gminie Ostróda. Tegorocznym gospodarzem corocznej imprezy będzie miejscowość Reszki. Dożynki to jedno z najpiękniejszych świąt rolników, będące ukoronowaniem ich całorocznego trudu. Gminne Święto Plonów rozpocznie się Mszą Świętą w Kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Reszkach, po której odbędzie się tradycyjny obrzęd dożynkowy. Podczas imprezy plenerowej będą miały miejsce liczne koncerty i występy.

Przez cały dzień będzie dominował folklor i tradycja. Występy artystyczne zakończą się wieczorem, kiedy to rozpocznie się zabawa taneczna pod gwiazdami. Grupy i zespoły dożynkowe, reprezentujące sołectwa gminy Ostróda wezmą udział w konkursach na najciekawsze stoisko wiejskie oraz najpiękniejszy wieniec dożynkowy. Podczas Gminnego Święta Plonów w Reszkach nie zabraknie prezentacji dożynkowych tradycji ludowych, konkursów i konkurencji sportowych, jak również parku rozrywki dla dzieci.

DOŻYNKI GMINY OSTRÓDA
RESZKI