Zawody o Puchar Wójta Gminy Ostróda w Cross Country

Sport 17.06.2018

W minioną sobotę Kajkowo ponownie stało się areną zmagań fanów sportów off-road. Klub AMK Drwęca Ostróda zorganizował zawody o Puchar Wójta Gminy Ostróda w Cross Country. Jest to dyscyplina sportu motocyklowego, gdzie celem dla zawodników jest pokonanie jak największej liczby okrążeń trasy w wyznaczonym czasie. Już dziś można stwierdzić, że impreza przerosła najśmielsze oczekiwania, bo na starcie zameldowało się 120 uczestników na motocyklach crossowych, quadach i pit-bike. Dodatkowo zawody urosły do rangi ogólnopolskiej, bo na sobotnie wydarzenie przyjechali zawodnicy z Bydgoszczy, Torunia, Gdańska, Ostrołęki, a nawet z Wielkopolski.

Trasa o długości 6 kilometrów przebiegała przez naturalne tereny i była wyjątkowo wymagająca. Na kierowców czekał przejazd przez łąki z dużą ilością kurzu, a następnie odcinek w lesie, który dodatkowo został urozmaicony przeprawą przez wąwóz z dużą ilością błota. Start w takich warunkach wymagał żelaznej kondycji od zawodników i równomiernego rozłożenia sił na dwa wyścigi. Zmagania podziwiało kilkuset kibiców, dla których poza wyścigami organizator przygotował strefę gastronomiczną.

źródło: www.facebook.com/Xcross.magazyn