obrazek news
Labolatoria przyszłości

Zajęcia z robotyki w kl. II

22.11.2022

Uczniowie klasy drugiej  wzięli udział w zajęciach z robotyki, które poprowadzili uczniowie klasy VII pod czujnym okiem  naszej Pani Dyrektor. Podczas zajęć dzieci współpracowały w trzyosobowych grupach i korzystając z instrukcji wprawiały na specjalnych matach małe roboty  w ruch. Pod koniec zajęć grupy urządziły wyścigi.
Wiele radości sprawiło uczniom uruchomienie małego robota-pojazdu. Zajęcia uświadomiły dzieciom, że Komputer to coś więcej niż zabawka do uruchamiania gier!. Wszyscy oświadczyli, że była to najlepsza lekcja.

Zajęcia z robotyki w kl. II
obrazek news
Labolatoria przyszłości

Zajęcia z robotyki w przedszkolu

27.10.2022

Cyklicznie uczniowie klasy VII prezentują przedszkolakom element bardzo ciekawej dziedziny - robotyki, czyli działań z pogranicza informatyki i techniki. Szkolniaki przynoszą ze sobą robociki sterowane za pomocą telefonów komórkowych. Nasze dzieci z otwartą buzią przyglądają się temu, co dzieje się na matach. Największą frajdę sprawia im jednak samodzielne sterowanie robocikami. Nasza szkoła w ramach programu "Laboratorium przyszłości " zakupiła kilka robotów (wraz z matami i czujnikami).Zaopatrzone w wiele funkcji służą nauce programowania,otwierając dzieciom drzwi do świata nowoczesnych technologii i edukacji.

Zajęcia z robotyki w przedszkolu
Labolatoria przyszłości

Zajęcia z robotyki

13.10.2022

Od września uczniowie klasy szóstej w Zespole Przedszkolno - Szkolnym w Tyrowie biorą udział w zajęciach z robotyki. Pracując z zestawami Lego uczniowie poprzez zabawę rozwijają swoją kreatywność,a także poznają podstawy fizyki, elektroniki i automatyki.

Zajęcia z robotyki
obrazek news
Labolatoria przyszłości

Robotyka

27.09.2022

Dzisiaj klasa VII zaprosiła pierwszaków na lekcję robotyki. Starsi uczniowie zaprezentowali maluchom pokaz robotów. To była bardzo ciekawa lekcja.

Robotyka