Harmonogram zajęć

Harmonogram zajęć

WITAJ WIOSNO ZIELONA !

31.03.2018

Zgodnie z tradycją, 21 marca przedszkolaki pożegnały zimę i powitały wiosnę. Uroczystości rozpoczęły się króciutka pogadanką i dwiema inscenizacjami, które dzieci przygotowały na zajęciach teatralno - artystycznych: "Kwiatuszki z puszki" - 5 , 6 l oraz " A tulipan śpi" - 3, 4 l . Następnie dzieci wyruszyły, w kolorowym pochodzie ulicami Tyrowa. Śpiewały piosenki i hałasowały na instrumentach perkusyjnych, by przepłoszyć zimę i zimne dni.

WITAJ WIOSNO ZIELONA !

Zajęcia artystyczno - teatralne w przedszkolu

- Robienie prac na konkurs o złotej rybce

- Przygotowania do Dnia Babci i Dziadka - malowanie serduszek z  masy porcelanowej oraz zabawa w teatr - "Czerwony Kapturek"

- "Jasełka" - próba przed występem - 3-4 latki

-"Labirynt" - uświadomienie różnych znaczeń przestrzeni w działaniu – tworzenie labiryntu z własnych ciał, na płaszczyźnie podłogi, na stelażu
(w pionie). Tworzenie instalacji „Labirynt”- praca w grupach."O Ariadnie i Tezeuszu" –  , wysłuchanie i omówienie (gałązka logiczna). „Ariadna
i Tezeusz” – obraz Bambini Piccolo – wczuwanie się w role. ‘Labirynt” – rysowanie kredkami.

Zajęcia artystyczno - teatralne w przedszkolu

Zajęcia taneczne

04.01.2018

Realizując projekt :"Kreatywne Przedszkolaki w Gminie Ostróda" dzieci mają możliwość uczestniczenia w zajęciach tanecznych.

Zajęcia taneczne

Teatr Lalek w Olsztynie

02.10.2017

21 września przedszkolaki pojechały do Olsztyna na spektakl teatralny "O królewnie Wełence". Wycieczka została w całości ufundowana przez organizatorów projektu "Kreatywne przedszkolaki gminy Ostróda". "Bajka O królewnie Wełence powstała z inspiracji baśnią Marii Krüger pt. Apolejka i jej osiołek. To opowieść o miłości, która pokonuje wiele przeciwności. To udziana na drutach bajka o poszukiwaniu szczęścia i bliskości. Bo przecież trudno żyć w pojedynkę, we dwoje jest weselej, a każdy zły czar pryska, gdy się kocha i jest się kochanym".

Teatr Lalek w Olsztynie

Zajęcia plastyczne w przedszkolu

04.07.2017

W ramach projektu "Kreatywne przedszkolaki w Gminie Ostróda" dzieci uczestniczyły w zajęciach plastycznych prowadzonych przez Panią Beatę Garstkowiak. Przedszkolaki wykonywały prace plastyczne, bawiły się w teatr. Podczas zajęć wkorzystywano narzędzia TOC.

Zajęcia plastyczne w przedszkolu

Zajęcia taneczne w przedszkolu

22.06.2017

Realizując projekt :"Kreatywne Przedszkolaki w Gminie Ostróda" dzieci miały możliwość uczestniczenia w zajęciach tanecznych. Podczas zajęć odbywały się zabawy rytmiczne, muzyczno-ruchowe, improwizacje do muzyki. Przedszkolaki uczyły się różnych tańców, które można było następnie zobaczyć na uroczystościach przedszkolnych.. Zajęcia został bardzo pozytywnie przyjęte przez dzieci i cieszyły się dużym zainteresowaniem.

Zajęcia taneczne w przedszkolu

Wycieczka przedszkolaków do Teatru Lalek w Olsztynie

26.05.2017

16 maja, przedszkolaki pojechały do teatru Lalek w Olsztynie. Wycieczka była zorganizowana i  sfinansowana w ramach projektu Kreatywne Przedszkolaki Gminy Ostróda. Pierwszym punktem podróży był McDonald. Dzieci tam zjadły i ruszyły w stronę teatru. W teatrze obejrzały spektakl pt: "Czarodziejski koncert".

Wycieczka przedszkolaków do Teatru Lalek w Olsztynie

Mały Przegląd Artystyczny w Przedszkolu

24.05.2017

5 maja odbył się w naszym przedszkolu Mały Przegląd Artystyczny na który zostali zaproszeni rodzice. Program artystyczny został przygotowany przez panie i dzieci na zajęciach tanecznych i teatralno - artystycznych w ramach projektu "Kreatywne przedszkolaki gminy Ostróda".

Mały Przegląd Artystyczny w Przedszkolu