Projekt w ZPS w Tyrowie - Szkolna Akademia Przyszłości

Szkolenia dla nauczycieli w ramach projektu: Szkolna Akademia Przyszłości

27.04.2017

Jednym z celów projektu „Szkolna Akademia Przyszłości” – rozwijanie kompetencji matematyczno-przyrodniczych w klasach IV - VI jest rozbudzanie ciekawości, wspomaganie samodzielnego poznawania świata i uczenia u dzieci. Dlatego też bardzo ważnym elementem projektu jest cykl szkoleń dla nauczycieli polegający na doskonaleniu umiejętności i kompetencji zawodowych nauczycieli przedmiotów przyrodniczych i matematyki z nauczania opartego na metodzie eksperymentu.

Szkolenia dla nauczycieli w ramach projektu: Szkolna Akademia Przyszłości
Projekt w ZPS w Tyrowie - Szkolna Akademia Przyszłości

Rozpoczęcie projektu - Szkolna Akademia Przyszłości

06.03.2017

Projekt realizowany jest w Szkołach Podstawowych Gminy Ostróda w: Szyldaku, Brzydowie, Tyrowie i Zwierzewie. Konferencja odbyła się w Szkole Podstawowej w Brzydowie. Uczniom z pozostałych szkół biorących udział w projekcie gmina zorganizowała transport. Inauguracja projektu przebiegła w sposób niekonwencjonalny. Rozpoczęło się jednak tak jak zwykle. Uczestników konferencji powitała Dyrektor SP w Brzydowie Beata Kucharczuk, następnie głos zabrał Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas oraz koordynator projektu. Po części oficjalnej nastąpił czas na tzw. „gwóźdź programu” – widowiskowe pokazy doświadczeń w wykonaniu Stowarzyszenia Niezależna Grupa Popularyzatorów Nauki EKSPERYMENTATORZY, którzy przyjechali do nas, aż z Katowic.

Rozpoczęcie projektu - Szkolna Akademia Przyszłości