Zespół Szkolno-Przedszkolny w Pietrzwałdzie zdobywcą tytułu i certyfikatu „Złote Szkoły NBP”

Oświata 29.04.2022

W marcu 2022r. uczniowie klasy VII Zespołu Szkolno – Przedszkolnego  w Pietrzwałdzie wraz z nauczycielem matematyki i geografii przystąpili do II edycji programu „Złote Szkoły NBP – bezpieczni w finansach osobistych”. Jest to ogólnopolski program popularyzujący wiedzę ekonomiczną w środowiskach szkolnych. Ideą programu jest przygotowanie dzieci i młodzieży do bezpiecznego i swobodnego poruszania się w świecie finansów oraz rozbudzenie postaw przedsiębiorczych i prospołecznych. W ramach programu Drużyna Ambasadorów Edukacji Ekonomicznej naszej szkoły opracowała i przeprowadziła z udziałem społeczności szkolnej następujące zadania:

 

  • Lekcja z ekonomią – „Masz to jak w banku” – gotówka czy karta?
  • Debata szkolna – „Lokata czy skarpeta?” -czyli bezpieczne przechowywanie pieniędzy.
  • Warsztat uczniowski – „Nieprzemyślana chwilówka – późniejsza głodówka” – Ryzyko pułapki rosnącego zadłużenia. Co trzeba wiedzieć o szybkich pożyczkach.

Z przeprowadzonych zajęć złożone zostało obszerne sprawozdanie w postaci filmów, zdjęć, prezentacji, scenariuszy, kart pracy.

Dzięki ogromnej pracy i zaangażowaniu uczniów i nauczycieli Pani Sylwii Zabłotnej i  Pani Katarzyny  Wiszniewskiej  Zespół Szkolno-Przedszkolny w Pietrzwałdzie zdobył tytuł i certyfikat    „Złote Szkoły NBP”.
 

SERDECZNIE GRATULUJEMY!!!