Złota Rybka popłynęła do Samborowa

Gminne Centrum Kulturalno-Biblioteczne w Samborowie 12.05.2018

W Centrum Kultury i Sportu w Biskupcu odbył się Finał XXXVII Wojewódzkiego Konkursu Zespołów Teatralnych „O laur złotej rybki”. Do Biskupca przybyły zespoły teatralne wyłonione w eliminacjach rejonowych z: Olsztyna, Ostródy, Sępopola, Gierzwałdu, Morąga , Węgorzewa.

Członkowie Komisji w składzie: Krystyna Jędrys (aktorka, reżyser), Edyta Wójas (aktorka teatrów amatorskich), Tadeusz Sobczak (aktor lalkarz, reżyser teatralny)oraz Leszek Grad (teatrolog)ocenili poziom tegorocznego konkursu niezwykle wysoko. Prezentacje teatralne były bardzo różnorodne: od teatru tradycyjnego  do teatru formy.

Gminę Ostróda reprezentował zespół teatralny AMOŻE z Gminnego Centrum Kulturalno – Bibliotecznego w Samborowie. Sztuka „Gliniane Serca” została doceniona nie tylko przez publiczność, która żywo reagowała podczas spektaklu, ale także zdobyła uznanie również w oczach jury, które przyznało zespołowi z Samborowa I miejsce i tytułową Złotą Rybkę .

Zespół teatralny AMOŻE wystąpił w składzie: Michalina Kulesza, Patrycja Zalewska, Ola Krajżewicz, Ola Banasik, Karolina Makowska, Hugo Grabowski, Hajko Grabowski, Kamil Kaczmarczyk, Wiktoria Reptowska, Kaja Morenc. Karolina Zalewska - wolontariuszka.  Instruktorem zespołu jest Anna Gęstwicka.