Karuzela na stronie głównej

Stare Jabłonki - Jezioro Szeląg Mały

Gmina Ostróda to leżąca na Mazurach Zachodnich jedna z największych gmin województwa warmińsko-mazurskiego. Malowniczo położona wśród licznych jezior, rzek i kanałów, zatopiona wśród wspaniałych kompleksów leśnych. Liczy dziś prawie 16 tysięcy mieszkańców. Na terenie gminy znajduje się ponad 80 miejscowości połączonych w 40 sołectw.

Kanał Elbląski

Obszar gminy jest zróżnicowany krajobrazowo. Występują tu liczne wzniesienia, wśród których najwyższe na całym Pojezierzu Mazurskim – Góra Dylewska 312 m n.p.m. Większa część gminy leży w dorzeczu Drwęcy i jej dopływów. Na tym terenie turysta odnajdzie m.in. jeden z 7 cudów Polski, czyli Kanał Elbląski ze Śluzą Mała Ruś, mający swój początek w Sołectwie Stare Jabłonki.

Wzgórza Dylewskie

Piękne krajobrazy oraz odpowiednia infrastruktura stwarzają doskonałe warunki do rozwoju inwestycji proturystycznych, czego dowodem sà funkcjonujące na terenie gminy duże obiekty hotelarskie. Doskonałym przykładem jest największy w Polsce Instytut Kosmetyczny, czyli pięciogwiazdkowy Hotel SPA Dr Irena Eris Wzgórza Dylewskie.

Hotel SPA Dr Irena Eris

Pięciogwiazdkowy obiekt w połączeniu ze szczególnymi walorami Parku Krajobrazowego Wzgórz Dylewskich z każdym rokiem przyciąga na teren gminy coraz większą liczbę turystów. Atrakcji dopełniają wieża widokowa, liczne rezerwaty przyrody oraz ścieżki ekologiczne i edukacyjne.

Hotel Anders w Starych Jabłonkach

Czterogwiazdkowy obiekt położony w znanym kurorcie letnim, Stare Jabłonki na szlaku wodnym Kanału Elbląskiego. Hotel mieści się nad brzegiem Jeziora Szeląg Mały, w otoczeniu majestatycznych lasów, na granicy rezerwatu Sosny Taborskiej. Malownicza sceneria, las, woda, świeże powietrze sprawiają, że jest to idealne miejsce na wypoczynek.

Pałac Klonowo

Na terenie Gminy Ostróda wyznaczone zostały cieszące się dużym zainteresowaniem szlaki rowerowe i piesze o łącznej długości ponad 200km. Każdy z nich jest inny, a możliwość podziwiania przepięknych krajobrazów i zabytków połączona z bogatą ofertą licznych gospodarstw agroturystycznych z pewnością dopełnia ofertę turystyczną gminy.

Zabytkowy Kościół Ewangelicko – Metodystyczny w Glaznotach

Gmina Ostróda zaliczana jest do najczystszych zakątków Polski, które sprzyjają aktywnym formom wypoczynku, a usytuowane na terenie gminy obiekty dziedzictwa kulturowego zadowolą nawet najbardziej wymagających turystów.

obrazek news
Sport

Mistrzostwa Gminy Ostróda Szkół Podstawowych w Piłce Nożnej dziewcząt i chłopców - kategoria U10

21.09.2023

Na orliku i boisku trawiastym w Samborowie zostały rozegrane  Mistrzostwa Gminy Ostróda Szkół Podstawowych w Piłce Nożnej dziewcząt i chłopców o Puchar Wójta Gminy Ostróda w kategorii U-10. Wsród dziewcząt najlepsza okazała się Szkoła Podstawowa w Idzbarku, a w kategorii chłopców ze zwycięstwa cieszyli się uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Samborowie. 

Mistrzostwa Gminy Ostróda Szkół Podstawowych w Piłce Nożnej dziewcząt i chłopców - kategoria U10
obrazek news
Gmina

Wybory do Rad Powiatowych Warmińsko-Mazurskiej Izby Rolniczej

20.09.2023

Wybory do Rad Powiatowych Warmińsko-Mazurskiej Izby Rolniczej
obrazek news
Organizacje pozarządowe - Konkursy

OGŁOSZENIE O MOŻLIWOŚCI ZGŁASZANIA UWAG DO OFERTY NA REALIZACJĘ ZADANIA PUBLICZNEGO

20.09.2023

Na podstawie art. 19a ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U. z 2023 r., poz. 571 t.j.), informujemy, że w dniu 19 września 2023r. do Urzędu Gminy Ostróda wpłynęła oferta Ochotniczej Straży Pożarnej w Ornowie na realizację zadania publicznego pn.: ,,Przygotowanie jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych do działań ratowniczych”  z pominięciem otwartego konkursu ofert.

 

OGŁOSZENIE O MOŻLIWOŚCI ZGŁASZANIA UWAG DO OFERTY NA REALIZACJĘ ZADANIA PUBLICZNEGO
obrazek news
Oświata

Społeczność Zespołu Szkół im. Mikołaja Kopernika w Samborowie pamięta!

20.09.2023

18 września 2023 roku społeczność Zespołu Szkół im. Mikołaja Kopernika w Samborowie dla upamiętnienia 84 rocznicy zdradzieckiej napaści Związku Sowieckiego na Polskę złożyła kwiaty i zapaliła znicze przy pamiątkowym obelisku. Uczniowie klasy VII w krótkim wystąpieniu przypomnieli okoliczności tych tragicznych wydarzeń. Minutą ciszy uczcili także pamięć Ofiar Zbrodni Katyńskiej i zapalili znicze przy Dębach Pamięci.

Społeczność Zespołu Szkół im. Mikołaja Kopernika w Samborowie pamięta!
obrazek news
Gmina

Wybory do Rad Powiatowych Warmińsko-Mazurskiej Izby Rolniczej

20.09.2023

Informujemy, że 24 września 2023 r. odbędą się wybory do Rad Powiatowych Warmińsko-Mazurskiej Izby Rolniczej. Siedziba lokalu wyborczego dla okręgu wyborczego nr 98 obejmującego obszar gminy Ostróda to:

Urząd Gminy Ostróda, ul. Jana III Sobieskiego 1, 14-100 Ostróda

Wybory do Rad Powiatowych Warmińsko-Mazurskiej Izby Rolniczej
obrazek news
Organizacje pozarządowe - Konkursy

OGŁOSZENIE O MOŻLIWOŚCI ZGŁASZANIA UWAG DO OFERTY NA REALIZACJĘ ZADANIA PUBLICZNEGO

19.09.2023

Na podstawie art. 19a ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U. z 2023 r., poz. 571 t.j.), informujemy, że w dniu 15 września 2023r. do Urzędu Gminy Ostróda wpłynęła oferta Ochotniczej Straży Pożarnej w Napromie na realizację zadania publicznego pn.: ,,Przygotowanie jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych do działań ratowniczych”  z pominięciem otwartego konkursu ofert.

OGŁOSZENIE O MOŻLIWOŚCI ZGŁASZANIA UWAG DO OFERTY NA REALIZACJĘ ZADANIA PUBLICZNEGO
obrazek news
Gmina

XV Mazurski Dzień Ziemniaka - Gotowanie na żywo degustacje i kiermasz lokalnej żywności

18.09.2023
W zeszłym roku pierwsze miejsce i Złotą Tarkę Wójta Gminy Ostróda zdobyły Panie z KGW "Złoty Kłos" w Szyldaku. To był niezapomniany sukces, ale wiedzieliśmy, że nasza gmina kryje w sobie niezwykłe talenty kulinarne. Kto tym razem zostanie laureatem?
 
Przekonamy się już wkrótce! Zapraszamy na XV Mazurski Dzień Ziemniaka, który odbędzie się w Dworze Kraplewo w Kraplewie w niedzielę, 24 września br. To wyjątkowe wydarzenie, które nie tylko cieszy podniebienie, ale także tworzy niesamowite wspomnienia.
XV Mazurski Dzień Ziemniaka - Gotowanie na żywo degustacje i kiermasz lokalnej żywności
obrazek news
Inwestycje funudusz rządowy

Przebudowa ulicy Bukowej, Dębowej i Brzozowej w m. Kajkowo

18.09.2023

15 września 2023 r. Premier RP Mateusz Morawiecki przedstawił wyniki rozstrzygnięcia VI edycji Rządowego Funduszu Polski Ład Programu Inwestycji Strategicznych. Gmina Ostróda otrzymała w ramach programu 4.900.000,00 zł na realizację inwestycji pn.: „Przebudowa ulicy Bukowej, Dębowej i Brzozowej w m. Kajkowo”. Koszt całej inwestycji to 5.000.000,00 zł, współfinansowanie Gminy to tylko 2% wartości inwestycji. Serdeczne podziękowania dla parlamentarzystów Prawa i Sprawiedliwości za zaangażowanie i wsparcie w realizację inicjatyw i inwestycji na terenie Gminy Ostróda. To dzięki ich staraniom oraz działaniom na rzecz rozwoju naszego regionu możemy cieszyć się tym doniosłym wsparciem.

Przebudowa ulicy Bukowej, Dębowej i Brzozowej w m. Kajkowo
obrazek news
Oświata

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI

18.09.2023

Od kilku lat w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Tyrowie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Kropki. Głównym celem obchodów tego dnia jest wspieranie kreatywności ,rozwijanie poczucia własnej wartości, dodawanie odwagi oraz wzmacnianie wiary we własne siły. Są to bardzo ważne aspekty w rozwoju dzieci. Inicjatorem obchodów Dnia Kropki w szkole jest Dorota Grzela. Pozostali nauczyciele chętnie włączają się do akcji.

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI
obrazek news
Oświata

Sprzątanie Świata

18.09.2023

Dnia 15 września wszyscy uczniowie i przedszkolaki z ZPS w Tyrowie przystąpili do udziału w akcji Sprzątanie Świata. Każdy oddział miał przydzielony obszar, który sprzątał. Po pracy wszyscy uczestnicy otrzymali poczęstunek.

Sprzątanie Świata
obrazek news
Gmina

Podpisanie umowy o dofinansowanie z KOWR

15.09.2023

Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas i Zastępca Dyrektora Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, Oddział Terenowy w Olsztynie Jacek Pawlik podpisali umowę o bezzwrotnej pomocy finansowej dla gminy  Ostróda w wysokości do 1.500.000,00zł na realizację przedsięwzięcia polegającego na „Budowie infrastruktury komunalnej tj. sieci kanalizacji sanitarnej w m. Durąg z odprowadzeniem ścieków do istniejącej kanalizacji sanitarnej w m. Kraplewo”. Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, Oddział Terenowy w Olsztynie wielokrotnie okazywał swoje wsparcie dla naszych inicjatyw. Dzięki zaangażowaniu OT Olsztyn KOWR i wsparciu finansowemu mogliśmy już cieszyć się z realizacji wielu znaczących projektów na terenie naszej gminy.

Podpisanie umowy o dofinansowanie z KOWR
obrazek news
Inwestycje gminne

Budowa infrastruktury komunalnej

14.09.2023
Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas podpisał umowę na realizację zadań pn:
- budowa sieci kanalizacji sanitarnej dla m. Pacerzyn i budowa sieci wodociągowej dla m. Durąg,
- budowa łącznika sieci kanalizacji sanitarnej tłocznej i odcinka sieci wodociągowej na trasie Ryn – Durąg w systemie zaprojektuj i wybuduj.
Inwestycja została objęta dofinansowaniem z Programu Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Kwota dofinansowania – 2.297.416,61zł
Budowa infrastruktury komunalnej
obrazek news
Oświata

Wspólnie czytaliśmy Nad Niemnem Elizy Orzeszkowej

13.09.2023
W tym roku placówki oświatowe z terenu Gminy Ostróda po raz kolejny uczestniczyły w ogólnopolskiej akcji Narodowego Czytania 2023. Obecnie jest to już 12 edycja.
 
Wspólnie czytaliśmy ,,Nad Niemnem" Elizy Orzeszkowej. Powieść wydana w 1888 roku, jest nie tylko ponadczasową historią o miłości, ale też krajobrazem Polski w czasach po powstaniu styczniowym. W liście promującym inicjatywę Prezydent Andrzej Duda tak pisze o dziele Orzeszkowej: ,,To książka nastrojowa, napisana barwnym językiem, a zarazem donośna i sugestywna w swoim patriotycznym przesłaniu. (…)
Wspólnie czytaliśmy Nad Niemnem Elizy Orzeszkowej
obrazek news
Gmina

Akademia Fundraisingu

13.09.2023
Zachęcamy do udziału w darmowych szkoleniach dla przedstawicieli organizacji pozarządowych, lokalnych liderów, radnych, sołtysów, opiekunów świetlic wiejskich, aktywnych mieszkańców działających na terenie województwa warmińsko-mazurskiego.
 
Do wyboru:
· Akademia Partycypacji i Animacji
· Akademia Lidera Lokalnego
· Akademia Młodych NGO
· Akademia Fundraisingu
Akademia Fundraisingu
obrazek news
Gmina

XXII Dożynki Powiatu Ostródzkiego

12.09.2023
Gmina Ostróda na Dożynkach Powiatu Ostródzkiego ponownie udowodniła swoją siłę, kreatywność i determinację.
 
Sołectwo Lipowo z dumą zdobyło pierwsze miejsce w konkursie na Najpiękniejszy Wieniec Dożynkowy. Jest to nie tylko zwycięstwo, ale również wyraz wspólnego wysiłku, jaki wkładamy w pielęgnowanie naszego dziedzictwa. Gratulujemy Sołectwu Lipowo za piękny wieniec, który stanowi dumę naszej gminy.
XXII Dożynki Powiatu Ostródzkiego
zaklad obslugi komunalnej

Zakład Obsługi Komunalnej

Zakład Obsługi Komunalnej
zwiazek gmin

Związek Gmin Czyste Środowisko

Związek Gmin Czyste Środowisko
rudno

ZUOK Rudno

ZUOK Rudno
Termomodernizacja obiektów oświatowych

Mechanizm Finansowy EOG 2009-2014 Termomodernizacja obiektów oświatowych na terenie Gminy Ostróda

Mechanizm Finansowy EOG 2009-2014 Termomodernizacja obiektów oświatowych na terenie Gminy Ostróda

System Informacji Przestrzennej

System Informacji Przestrzennej