obrazek news
Zespół Przedszkolno - Szkolny w Tyrowie

PODSUMOWANIE WOLONTORIATU GMINY OSTRÓDA

12.06.2024

Dnia 12 czerwca 2024 r. w sali konferencyjnej Centrum Użyteczności Publicznej odbyło się spotkanie wolontariuszy Gminy Ostróda. Celem spotkania było podsumowanie działań wszystkich szkół na terenie naszej gminy. W tym dniu zakończyła się  Akcja  Charytatywna ZBIÓRKA NAKRĘTEK DLA BARTKA I CZARKA  oraz  DARY DLA HOSPICJUM. Przez cały rok uczniowie naszej szkoły uzbierali piętnaście worków korków. Do zbiórki przyłączyła się pani sołtys Elżbieta Tomczyk. Dziękujemy wszystkim, którzy wspierali wolontariuszy Klubu Ośmiu w Tyrowie.

PODSUMOWANIE WOLONTORIATU GMINY OSTRÓDA
obrazek news
Zespół Przedszkolno - Szkolny w Tyrowie

Wycieczka do Gietrzwałdu

12.06.2024

Dnia 11 czerwca klasy I – VI pojechały na wycieczkę do Gietrzwałdu. Pierwszym punktem programu był udział we Mszy św.  Następnie wszyscy udali się na plac, gdzie można było rozbić obóz, bezpiecznie pobawić się i odpocząć. Nie zabrakło słodkiego poczęstunku w postaci bułki słodkiej. Atrakcją było ognisko, w którym można było upiec kiełbaski. O to, żeby nikt nie był głodny, zadbał ks. Leszek Nowak. Po ognisku zorganizowany został spacer do źródełka, gdzie chętni mogli napełnić pojemnik wodą źródlaną. Wszyscy wracali zadowoleni, najedzeni i usatysfakcjonowani.

Wycieczka do Gietrzwałdu
Zespół Przedszkolno - Szkolny w Tyrowie

Turniej tenisa

10.06.2024

Samorząd uczniowski zorganizował w naszej szkole turniej tenisa stołowego. Rywalizacja trwała cały maj. W kategorii chłopców najlepszy bezkonkurencyjny okazał się Oskar Kawiak. Wśród dziewcząt trumfowała Polina Beshta. Najlepsi zawodnicy zostali nagrodzenia.

Turniej tenisa
obrazek news
Zespół Przedszkolno - Szkolny w Tyrowie

Żołnierze w naszej szkole

10.06.2024

Dnia 10.06.2024r. do naszej szkoły przyjechali st. kpr. Marcin Wojtaszewski , absolwent naszej szkoły i kpr. Stanisław Buńko  z 5 Kompanii Regulacji Ruchu  w Olsztynie.  W warsztatach brały udział klasy IV – VIII. Uczniowie uczyli się musztry, brali udział w szkoleniu z pierwszej pomocy przedmedycznej. Uczyli się zgrywania przyrządów celowniczych i oddawania celnego strzału z wojskowego urządzenia CYKLOP. Mogłoby się wydawać, że lepszymi strzelcami są chłopcy. Okazało się, że dziewczyny mają równie dobrego cela. Każdy mógł przymierzyć wyposażenie indywidualne żołnierza.  Na własnej skórze uczniowie przekonali się jaki ciężar nosi na sobie polski żołnierz.  Dziękujemy panu Marcinowi i panu Stanisławowi za świetne szkolenie i super spędzony czas.

Żołnierze w naszej szkole
obrazek news
Zespół Przedszkolno - Szkolny w Tyrowie

Festyn rodzinny w ZPS Tyrowie pod hasłem - Rodzina na Tak

09.06.2024

Dnia 7 czerwca br. w godzinach popołudniowych w ZPS Tyrowie odbył się festyn rodzinny pod hasłem „Rodzina na Tak”. Imprezę zainaugurowały występy  przedszkolaków oraz uczniów kl. IV – VIII.  W trakcie festynu odbył się także szkolny konkurs "Mam Talent", w którym uczestnicy zaprezentowali swoje mocne strony w postaci pięknych prac plastycznych, pokazów tańca, czytania, popisów wokalnych oraz umiejętności sportowych. Nie zabrakło również momentu na podsumowanie działań związanych z programem Erasmus+, co stanowiło istotny element tego wydarzenia. Uczestnicy festynu mieli również okazję wzięcia udziału w różnych konkurencjach sportowych, a za udział w tychże konkurencjach wszyscy uczestnicy mieli szansę na wygranie nagród w loterii fantowej. Na miejscu czekało wiele atrakcji dla chętnych, takich jak kolorowanki, warkoczyki, tatuaże, fotobudka, bańki oraz pokazy straży pożarnej. Dzięki hojności wielu darczyńców nikt nie opuścił festynu głodny. Koło Gospodyń Wiejskich z Tyrowa przygotowało słodkie ciasta, ciasteczka, babeczki oraz pyszne gofry, natomiast Rada Rodziców zaserwowała pyszną lemoniadę oraz owocowe szaszłyki. Szkolna kuchnia z kolei przygotowała tradycyjny, smakowity bigos, a Pan Miłosz zasłynął z pysznych kiełbasek z grilla.

Dziękujemy serdecznie wszystkim sponsorom za wsparcie w organizowaniu imprezy:

Gminne Centrum Rozwiązywania Problemów Uzależnień  w Ostródzie

Elżbieta Chmura- Radna Gminy Ostróda

Rada Rodziców

KGW Tyrowo

Firmie RO-POŻ

Basen Aqua Ostróda

King Pin „Kręgielnia”

Delicosus Salon Masażu Tajskiego

Xtreme Fitness Ostróda

Adrian Błoński

Szymon Mikołajczyk „Pan Gaśnica”

Ewelina Janowicz  Polowanie Vintage Shop

Krzysztof Depta 

„Witt Nieruchomość”

Nina Bolumińska- Stylizacja Rzęs

Patryk Mikołajczyk -Gospodarstwo Rolne

BEST CLASSIC CAR

Natalia Gubernat -Glam Studio

Natalia Michalak  i Michał Kawiak

Park Trampolin  Jump World Ostróda

Festyn sprawił wszystkim wiele radości i dostarczył niezapomnianych wrażeń. To było bardzo udane popołudnie, choć ze zmienną pogodą.

Festyn rodzinny w ZPS Tyrowie pod hasłem - Rodzina na Tak
obrazek news
Zespół Przedszkolno - Szkolny w Tyrowie

Wycieczka do Gdańska

09.06.2024

Uczniowie naszej szkoły 6.06.2024 roku spędzili miło czas w Gdańsku. Wycieczkę rozpoczęliśmy od wizyty na starówce . Następnie zobaczyliśmy koło widokowe, Ratusz, Wielki Młyn, Dwór Artusa, Fontannę Neptuna, Pomnik Jana Heweliusza, Kościół Mariacki oraz wiele innych ciekawych miejsc. Wycieczkę zakończyliśmy wizytą na Westerplatte.

Wycieczka do Gdańska
obrazek news
Zespół Przedszkolno - Szkolny w Tyrowie

Jak przygoda, to tylko w Warszawie!

06.06.2024

Dzień 4 czerwca 2024 roku dla uczniów klasy III naszej szkoły był szczególny. Już wczesnym rankiem uczniowie wyruszyli z Tyrowa na Dworzec PKP w Iławie. Było to możliwe dzięki zaangażowaniu niektórych rodziców, którzy zawieźli i odebrali uczestników wycieczki wieczorem. Tam wsiedliśmy do pociągu Intercity. Po dwóch godzinach podróży zajechaliśmy do naszej pięknej stolicy. Zwiedzanie Warszawy zaczęliśmy od wjazdu na XXX piętro Pałacu Kultury i Nauki. Mogliśmy podziwiać przepiękne widoki na niemal całe miasto. Następnie ruszyliśmy pieszo w kierunku placu Marszałka Piłsudskiego z Grobem Nieznanego Żołnierza i pięknym Ogrodem Saskim. Po zmianie warty  pani Ola, nasza przewodniczka, udała się z nami w kierunku skweru Jana Twardowskiego, skąd kontynuowaliśmy spacer Krakowskim Przedmieściem. Po prawej stronie zatrzymaliśmy się przy Pałacu Prezydenckim z pomnikiem księcia Józefa Poniatowskiego, po lewej widzieliśmy Pałac Potockich, następnie kościół Wniebowzięcia NMP i Józefa. Potem udaliśmy się na Plac Zamkowy, najpiękniejsze i najbardziej fotogeniczne miejsce w centrum Warszawy. Plac był ogromny, pośrodku stałakolumna Zygmunta III Wazy, a za nią Zamek Królewski. Zachwycił nas również kolejnypunkt widokowynad przebiegającą przez tunel pod placem Aleję Solidarności. Z tego punktu widokowego doskonale byłowidać Stadion Narodowy, kolejny, przez niektórych uczniów bardzo wyczekiwany, punkt programu naszej wycieczki. Na stadion udaliśmy się tramwajem. O godz. 15.00 z przewodnikiem zaczęliśmy zwiedzanie stadionu. W naszej klasie jest kilku chłopców, którzy są fanami piłki nożnej i kibicują naszej reprezentacji, dlatego trasa Piłkarskie emocje spełniła ich najskrytsze marzenia. Zobaczyliśmy najbardziej historyczne miejsca areny, byliśmy m.in. w strefie zawodniczej i szatni reprezentacji Polski, mogliśmy zasiąść przy ławie konferencyjnej, zobaczyliśmy miejsca przeznaczone dla prasy i telewizji podczas meczów. Niemal dotykaliśmy murawy, na której grają nasi zawodnicy. Usłyszeliśmy zakulisowe ciekawostki związane z przygotowaniami do meczów Biało-Czerwonych. Niestety wszystko, co dobre szybko się kończy, ale na koniec w drodze na Dworzec Centralny mieliśmy możliwość przejechać się metrem. Prędkość, z jaką się przemieszczaliśmy była kosmiczna! Z chęcią przejechalibyśmy się jeszcze raz. Na dworzec PKP w Iławie dotarliśmy ok. godz. 20.10, tam czekali już nasi rodzicie, rodzeństwo.Piękna pogoda, dobry nastrój, niezapomniane widoki bardzo ruchliwego miasta, zwiedzanie Stadionu PGE i cudowna podróż pociągiem była podsumowaniem całego dnia wycieczki. Dziękujemy Pani Oli, naszej przewodniczce po Warszawie, mamie Antka i wychowawczyni kl. III za opiekę nad naszą niesforną grupą.

Jak przygoda, to tylko w Warszawie!
obrazek news
Zespół Przedszkolno - Szkolny w Tyrowie

PRZEŻYJ NA KSIĘŻYCU

06.06.2024

Jak pracować w grupie? Czy wygrać za wszelką cenę? Czy warto wszystko robić samemu? Czy warto ufać wszystkim bezkrytycznie? Na te i inne pytania odpowiadali uczniowie podczas warsztatów „PRZEŻYJ NA KSIĘŻYCU” prowadzonych przez Krzysztofa Świątka z ZSZ im. S. Staszica i CKU w Ostródzie. Zobaczyliśmy wspólnie jaką wartość ma współpraca w grupie i rozmawianie ze sobą, a także uczyliśmy się trudnej sztuki negocjacji. Zajęcia zostały przeprowadzone w klasach V- VIII.

PRZEŻYJ NA KSIĘŻYCU
obrazek news
Zespół Przedszkolno - Szkolny w Tyrowie

Certyfikat

03.06.2024
Certyfikat
obrazek news
Zespół Przedszkolno - Szkolny w Tyrowie

Wyzwanie biblioteczne na czerwiec

03.06.2024

Zapoznaj się z gazetką, która znajduje się przed biblioteką. W czerwcu przeczytaj słowiańską baśń lub legendę i przygotuj się na świętowanie nocy świętojańskiej. Jest to najkrótsza noc w całym roku. Noc magii i czarów. Odpłyń w krainę fantazji sięgając po książkę z gatunku magii i miecza. Osoby, które brały udział w wyzwaniu zapraszamy  po odbiór drobnych upominków do biblioteki.

Wyzwanie biblioteczne na czerwiec