Zespół Przedszkolno - Szkolny w Tyrowie

PCK "Chroń Dziecięce Uśmiechy"

17.05.2014

Uczniowie kl. I - VI uczestniczyli w programie edukacyjnym PCK „Chroń Dziecięce Uśmiechy”. biorąc udział w zajęciach prowadzonych przez panią Dorotę Czarnik i pielęgniarkę szkolną. Materiały edukacyjne zostały przygotowane z myślą o dzieciach w wieku 6-9 lat oraz młodzieży w wieku 10-12 lat - dla młodszych dzieci został przygotowany zeszyt „Ja i moje zęby”, a dla starszych „Ja i mój uśmiech”. Dzięki nowoczesnym materiałom, uczniowie mogą w ciekawy i atrakcyjny sposób poznać najważniejsze zasady oraz zalety dbania o swoje zęby. Przewodnikiem dzieci po świecie pięknego uśmiechu jest sympatyczna postać Super Wiewiórki. Uczniowie dowiedzieli się, jak prawidłowo dbać o swoje zęby: jak często i jak długo należy myć zęby, kiedy wymieniać szczoteczkę i po jakie dodatkowe akcesoria higieny jamy ustnej sięgać.

PCK "Chroń Dziecięce Uśmiechy"

Sadzenie drzewek w Zespole Przedszkolno-Szkolnym w Tyrowie

13.05.2014

12 maja 2014 r. odbyło się sadzenie drzewek i krzewów w ramach projektu „Rozwijam się”. Głównymi wykonawcami byli uczniowie klasy IV, biorący udział w projekcie. Zainteresowanie sadzeniem było jednak duże, przyszło więcej chętnych do pracy. Pomagali nam również dorośli. Dzięki tej pomocy praca przebiegała sprawnie i szybko uporaliśmy się z sadzeniem.

Sadzenie drzewek w Zespole Przedszkolno-Szkolnym w Tyrowie

SPRZĄTANIE WARMII I MAZUR 2014

13.05.2014

Dnia 09.05.2014r. dzieciaki z Zespołu Przedszkolno- Szkolnego w Tyrowie z wielkim zaangażowaniem przystąpiły do akcji Sprzątanie Warmii i Mazur. Bardzo się starały, aby ich miejscowość zalśniła czystością. O dziwo, nie miały zbyt wiele do roboty. Okazało się, że w tym roku mieszkańcy tak dbają o swoją wieś, że naprawdę nie było tak dużo śmieci jak we wcześniejszych latach. To bardzo dobrze świadczy o świadomości społeczeństwa. Szkoda tylko, że w lasach nadal zamiast cieszyć się widokiem wiosennych kwiatów, musimy oglądać hałdy śmieci. Miejmy nadzieję, że i to się w końcu zmieni.

SPRZĄTANIE WARMII I MAZUR 2014

Konkurs Biblioteki Szkolnej

13.05.2014

30 kwietnia 2014 r. został zakończony konkurs zorganizowany przez Bibliotekę Szkolną. Celem konkursu było zaprojektowanie okładki ulubionej książki: „PROJEKT OKŁADKI MOJEJ ULUBIONEJ KSIĄŻKI” (klasy IV-VI) i wykonanie ilustracji: „ILUSTRACJA DO MOJEJ ULUBIONEJ KSIĄŻKI” (I-III)

W konkursie wzięło udział 8 uczniów klas I-III i 16 z klas IV-VI.

Zwyciężyły prace oryginalne, samodzielnie wykonane przez dzieci i estetyczne.

Konkurs Biblioteki Szkolnej
Zespół Przedszkolno - Szkolny w Tyrowie

KONKURS PLASTYCZNY „KSIĄŻKI SĄ JAK TOWARZYSTWO, KTÓRE SOBIE CZŁOWIEK WYBIERA”

13.05.2014

Z okazji obchodów Światowego Dnia książki Gminne Centrum Kulturalno - Biblioteczne w Samborowie zorganizowało konkurs plastyczny pod hasłem: „KSIĄŻKI SĄ JAK TOWARZYSTWO, KTÓRE SOBIE CZŁOWIEK WYBIERA”. 16 kwietnia bieżącego roku odbyło się rozstrzygniecie konkursu.

Uczennica ZPS w Tyrowie Joanna Balcerzak z klasy IV otrzymała wyróżnienie.

Gratulujemy !!!

KONKURS PLASTYCZNY „KSIĄŻKI SĄ JAK TOWARZYSTWO, KTÓRE SOBIE CZŁOWIEK WYBIERA”
Zespół Przedszkolno - Szkolny w Tyrowie

GMINNY KONKURS RĘKODZIEŁA „ OBRZĘDOWOŚĆ ŚWIĄT WIELKANOCNYCH”

13.05.2014

Kolejny raz uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Gminnym Konkursie Rękodzieła „OBRZĘDOWOŚĆ ŚWIĄT WIELKANOCNYCH”. Organizatorem konkursu było Gminne Centrum Kulturalno-Biblioteczne w Samborowie. Główny cel konkursu to prezentacja zanikającej już obrzędowej twórczości ludowej oraz zachęcanie dzieci, młodzieży oraz dorosłych do kultywowania tradycji ludowych i rękodzielniczych. Uroczyste podsumowanie i wręczenie nagród odbyło się 29 kwietnia 2014r. w Pietrzwałdzie. Nasi uczniowie otrzymali:

GMINNY KONKURS RĘKODZIEŁA „ OBRZĘDOWOŚĆ ŚWIĄT WIELKANOCNYCH”

30.04.2014

W piątek 25 kwietnia odbyła się długo oczekiwana przez wszystkich wycieczka do Warszawy. Uczestniczyli w niej uczniowie klas V i VI, biorący udział w projekcie EFS „Kompetencje kluczowe oknem na świat”. Chociaż zbiórkę przed wyjazdem zaplanowano na szóstą rano, nikt nie narzekał. Do Warszawy dojechaliśmy około godziny dziewiątej. Program wycieczki przewidywał zwiedzanie Centrum Nauki Kopernik oraz Starego Miasta. Każdy znalazł tu coś ciekawego dla siebie.

KONKURSU WIEDZY O ŻYCIU I PONTYFIKACIE JANA PAWŁA II

29.04.2014

Dnia 31.03.2014r. w ZSP w Tyrowie przeprowadzono konkurs wiedzy o życiu i pontyfikacie Jana Pawła II.

Celem konkursu było zachęcanie uczniów do pogłębiania wiedzy o życiu i pontyfikacie Jana Pawła II, inspirowanie uczniów do kształtowania postaw mających na celu pogłębianie wiary oraz pobudzanie uczniów do większego zainteresowania i aktywności na lekcjach religii i życiu szkoły.

KONKURSU WIEDZY O ŻYCIU I PONTYFIKACIE JANA PAWŁA II

Życzenia Świąteczne

17.04.2014

Życzenia Świąteczne

Światowy Dzień Zdrowia

08.04.2014

Jak co roku w Zespole Przedszkolno - Szkolnym w Tyrowie 7 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Zdrowia.

W tym roku tematem przewodnim były choroby przenoszone przez wektory.

Światowy Dzień Zdrowia