obrazek news
Szkoła Promująca Zdrowie

Program Domowych Detektywów - Jaś i Małgosia na tropie w kl. IV

26.11.2019

W dniu 25 listopada 2019 r. w Zespole Przedszkolno – Szkolnym w Tyrowie przygotowano Wieczorek Jasia i Małgosi w ramach Programu Domowych Detektywów.  Program miał na celu opóźnienie inicjacji alkoholowej wśród uczniów.  Profilaktyczny Program Domowych Detektywów realizowany był w klasie IV.  W programie oprócz uczniów brali również udział rodzice, wychowawca klasy, pedagog szkolny – koordynator programu. Podsumowanie programu to Wieczorek Jasia i Małgosi przygotowany przez koordynatora, wychowawcę  i uczniów kl. IV. Wieczorek rozpoczęto w klasie od przywitania zaproszonych gości, podsumowaniem zajęć z uczniami oraz zapoznaniem rodziców z plakatami w wykonaniu uczniów kl. IV. Następnie przeprowadzono wiele konkursów dla rodziców i uczniów mających na celu integrację. Jak można spędzać czas bez alkoholu. Po zaprezentowaniu przez uczniów programu artystycznego wychowawca klasy wraz z pedagogiem wręczyli uczniom upominki za udział w programie. Rodziców wraz z uczniami zaproszono na poczęstunek. W programie uczestniczyło 6 uczniów, 9 rodziców i  2 nauczycieli.

Program realizowała: Pedagog szkolny – Bogumiła Jabłonka

Program Domowych Detektywów - Jaś i Małgosia na tropie w kl. IV
obrazek news
Szkoła Promująca Zdrowie

Śniadanie daje moc

08.11.2019

Tradycyjnie, jak co roku nasza szkoła przystąpiła do  akcji „Śniadanie daje moc”. Celem programu jest zachęcanie dzieci już od najmłodszych lat do promowania zdrowych nawyków żywienia. 8 listopada uczniowie kl. I – III pod opieką wychowawców i zaproszonych rodziców wspólnie przystąpili do przygotowania wspólnego śniadania. Po przyrządzeniu atrakcyjnych kanapek, sałatek, koreczków wszyscy uczniowie klas spotkali się przy wspólnym stole, aby delektować się pysznym, zdrowym śniadaniem. Pedagog szkolny przedstawiła zgromadzonym idee programu.  Pielęgniarka szkolna wraz z uczennicami kl. VIII zapoznała uczniów z zasadami zdrowego żywienia.

Śniadanie daje moc
obrazek news
Szkoła Promująca Zdrowie

Program edukacyjny - Trzymaj formę

27.10.2019

W dniu 25.10.2019 r. pedagog szkolny Bogumiła Jabłonka przeprowadziła wśród uczniów kl. V, VII i VIII zajęcia edukacyjne w  ramach programu  zdrowotnego „Trzymaj Formę!”. Program ten, to inicjatywa propagująca zdrowy styl życia wśród młodzieży szkolnej o unikalnym dwukierunkowym podejściu: promującym zbilansowane odżywianie połączone z regularną aktywnością fizyczną. Najlepszym sposobem kształtowania postaw prozdrowotnych, w tym prawidłowych nawyków młodzieży w zakresie żywienia, było przygotowanie przez uczniów zdrowych kanapek. Wszyscy zajadali je ze smakiem. 

 

Program edukacyjny - Trzymaj formę
obrazek news
Szkoła Promująca Zdrowie

Niesamowity świat higieny jamy ustnej

22.10.2019

Niesamowity świat higieny jamy ustnej to ogólnopolski program edukacji stomatologicznej przygotowany przez Instytut Blend-a-med Oral-B®. Celem programu jest pomoc w kształceniu u dzieci 6- letnich i 7- letnich pozytywnych nawyków dbania o higienę jamy ustnej, które będą towarzyszyć im już przez całe życie.

 W roku szkolnym 2018/2019 dzieci z klas 0- III Zespołu Przedszkolno- Szkolnego im. Jana Pawła II w Tyrowie, aktywnie uczestniczyły w programie: Niesamowity świat higieny jamy ustnej”. Koordynatorem projektu była pielęgniarka Halina Jarząbek.  Na zakończenie projektu wszystkie klasy wykonały plakaty Jednak laureatami konkursy i nagrody od organizatorów otrzymały najmłodsze dzieci czyli dzieci z zerówki. Serdecznie gratuluje dzieciom i Pani Klaudii Brodzińskiej.

  Pielęgniarka szkolna:  Halina Jarząbek

Niesamowity świat higieny jamy ustnej