Wrześniowy Biuletyn Informacyjny już dostępny

01.10.2012

Dostępny jest już najnowszy
wrześniowy numer Biuletynu
Informacyjnego Urzędu Gminy Ostróda.

Kliknij obrazek po lewej

Wrześniowy Biuletyn Informacyjny już dostępny

13.09.2012

30 września br. w Dworze Kraplewo odbędzie się
V Mazurski Dzień Ziemniaka.

Głównym punktem programu imprezy będzie konkurs na najlepsze placki ziemniaczane, który w tym roku zostanie podzielony na trzy kategorie: podmioty gospodarcze, sołectwa oraz przedstawiciele władz samorządowych. Atrakcją tego niedzielnego popołudnia będzie występ Międzynarodowego Zespołu Pieśni, Muzyki i Tańca Romów „ROMANCA”. Imprezie towarzyszyć będzie: wystawa wyrobów rękodzieła i produktów regionalnych, degustacja placków ziemniaczanych, zupy ziemniaczanej, pieczonego dzika i ziemniaków z parownika w przepysznych sosach oraz ognisko.

13.09.2012

POLIGON W KAJKOWIE NA SPRZEDAŻ

12.09.2012

Dnia 6 września br. w Urzędzie Gminy Ostróda miała miejsce konferencja prasowa z udziałem Wicemarszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustawa Marka Brzezina, Wójta Gminy Ostróda Bogdana Bartnickiego oraz pracowników urzędu. Podczas spotkania omówiono stopień zaawansowania prac do rozpoczęcia procedury przetargowej terenu po dawnym poligonie w Kajkowie.

POLIGON W KAJKOWIE NA SPRZEDAŻ

Budowa zakładu w miejscowości górka

11.09.2012

Wójt Gminy Ostróda Pan Bogdan Bartnicki spotkał się z Panem Waldemarem Kowalkowskim Dyrektorem Generalnym firmy OSI Food Solutions Poland Sp. z o.o., specjalizującej się w produkcji hamburgerów dla sieci restauracji McDonald´s. Podczas spotkania został przedstawiony stopień zaawansowania prac oraz planowany termin zakończenia inwestycji - kwiecień 2013 r.

Budowa zakładu w miejscowości górka

negatywne stanowisko gminy w sprawie elektrociepłowni na biogaz w międzylesiu

11.09.2012

Firma Polska Grupa Biogazowa Sp. z o.o. złożyła wniosek w sprawie budowy elektrociepłowni na biogaz w miejscowości Międzylesie, w gminie Ostróda. W związku z powyższym dnia 29 sierpnia br. o godz. 10°° w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Ostróda odbyło się spotkanie w przedmiotowej sprawie. W spotkaniu udział wzięli Wójt Gminy Ostróda Pan Bogdan Bartnicki. Kierownik Referatu Rolnictwa Gospodarki Gruntami i Przestrzennej Pan Artur Lewartowski oraz właściciele działek położonych w sąsiedztwie planowanej inwestycji. Podczas spotkania Gmina Ostróda przedstawiła swoje negatywne stanowisko dotyczące budowy elektrociepłowni na biogaz w miejscowości Międzylesie.

negatywne stanowisko gminy w sprawie elektrociepłowni na biogaz w międzylesiu

Gminne Święto Plonów w Tyrowie

10.09.2012

8 września 2012r. w miejscowości Tyrowo Gmina Ostróda świętowała zakończenie żniw. Dla każdej rodziny, mieszkającej na wsi wiosna i lato są okresem wytężonej pracy. Wszyscy z szacunkiem i uznaniem pamiętamy o naszych żywicielach-polskich rolnikach, którym zawdzięczamy to, że na naszych polskich stołach jest pachnący chleb. Dziś dożynki są świętem dobrze wypełnionego obowiązku. Przybrały one inny charakter, ale nadal traktuje się je bardzo poważnie i gorliwie się do nich przykłada, darząc szacunkiem każdy zebrany kłos i ziarno. Nadal mają swój rytm, porządek i swe uświęcone tradycją zwyczaje.

Gminne Święto Plonów w Tyrowie

zebrania wiejskie

06.09.2012

Na terenie gminy Ostróda trwają zebrania wiejskie, mające na celu omówienie oraz analizę bieżących spraw i problemów mieszkańców Gminy Ostróda. Szczegółowy harmonogram zebrań znajduję na stronie internetowej gminy.

zebrania wiejskie

podsumowanie konkursu fotograficznego

04.09.2012

31 sierpnia br. w Gminnym Ośrodku Kultury w Samborowie miało miejsce spotkanie Wójta Gminy Ostróda Bogdana Bartnickiego z laureatami konkursu „Gmina Ostróda w obiektywie” podczas którego zostały wręczone nagrody oraz dyplomy pamiątkowe. Celem konkursu było umożliwienie społeczności lokalnej uczestnictwa w działaniach na rzecz wzrostu atrakcyjności turystycznej regionu oraz stworzenie możliwości współtworzenia folderu promującego lokalne walory przyrodnicze i krajoznawcze.

podsumowanie konkursu fotograficznego