Gmina

Wójt Gminy Ostróda powołany na stanowisko Wicemarszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego

13.07.2012

W dniu 5 lipca 2012r. o godz. 10°° podczas XXIV Sesja Rady Gminy w kadencji 2010-2014 Radni Gminy Ostróda przyjęli projekt uchwały w sprawie stwierdzenia wygaśnięcia mandatu Wójta Gminy Ostróda. Gustaw Marek Brzezin pełnił funkcję Wójta Gminy Ostróda przez 14 lat. Z dniem 9 lipca br. objął stanowisko Wicemarszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

Gmina

Konkurs fotograficzny „Gmina Ostróda w obiektywie”

03.07.2012

Konkurs fotograficzny „Gmina Ostróda w obiektywie”.

Lubisz fotografować ?, uwielbiasz wygrywać ?

Zrób zdjęcia na terenie Gminy Ostróda i przyślij je do Nas.

Szczegóły konkursu po aktywacji obrazka obok.

Konkurs fotograficzny „Gmina Ostróda w obiektywie”
Gmina

VI Rekreacyjny Bieg Rolkarski – Półmaratonu „MAŁA DYLEWSKA”

21.06.2012

17 czerwca 2012 roku punktualnie o godzinie 11.00 wystartowało blisko 80 uczestników VI już Rekreacyjnego Biegu Rolkarskiego – Półmaratonu „MAŁA DYLEWSKA”. Pokonanie malowniczej, acz trudnej technicznie trasy, wiodącej zboczem Dylewskiej Góry, najlepszym zabrało 40 minut.

VI Rekreacyjny Bieg Rolkarski – Półmaratonu „MAŁA DYLEWSKA”

Piknik Ekologiczny w Giżycku

15.06.2012

Podczas Pikniku Ekologicznego, który miał miejsce w Giżycku 9 czerwca br. Gmina Ostróda promowała zrealizowane na jej terenie projekty środowiskowe współfinansowane ze środków Unii Europejskiej na wspólnym stoisku wraz z Zespołem Parków Krajobrazowych Pojezierza Iławskiego i Wzgórz Dylewskich.

Piknik Ekologiczny w Giżycku

zapraszamy na bieg rolkarski

15.06.2012

zapraszamy na bieg rolkarski

Radni Gminy Ostróda jednogłośnie udzielili absolutorium Wójtowi Gminy Ostróda

08.06.2012

31 maja 2012r. o godz. 14.00 w Sali sesyjnej Urzędu Gminy Ostróda odbyła się XXII Sesja Rady Gminy w kadencji 2010-2014. Podczas sesji Radni Gminy Ostróda jednogłośnie udzielili absolutorium Wójtowi Gminy Ostróda Gustawowi Markowi Brzezinowi z tytułu wykonania budżetu gminy za 2011 rok.

Radni Gminy Ostróda jednogłośnie udzielili absolutorium Wójtowi Gminy Ostróda

Środowiskowy Dom Samopomocy Społecznej w gminie Ostróda

30.05.2012

14 maja br. miało miejsce uroczyste otwarcie Środowiskowego Domu Samopomocy Społecznej w Wygodzie. Dotychczas na terenie naszej gminy nie było ośrodka wsparcia dziennego dla takich osób.

Środowiskowy Dom Samopomocy Społecznej w gminie Ostróda

V Dylewski Cross Sasinów

30.05.2012

V Dylewski Cross Sasinów na dystansach półmaratońskim i 4,5 km już za nami. Pogoda dopisała. Uczestnicy też. Najmłodszymi osobami które wystartowały była 6 miesięczna Martynka („biegła” w nosidełku) i 2 letni Maciuś trochę spacerował, trochę biegł a trochę szedł w nosidełku. Dla niektórych osób Biegi Sasinów są niepowtarzalną okazją do spotkania towarzyskiego. Jest również spora grupa biegaczy, która dostrzega wartości sportowej rywalizacji na tej trudnej techniczne trasie. Długie podbiegi, niekiedy bardzo ostre, dają mocno w kość nawet najbardziej wytrenowanym osobom. Radość z dobiegnięcia do mety i pokonania nie tylko rywali, ale również swoich słabości jest tym większa, im więcej sił nas ten bieg kosztował.

V Dylewski Cross Sasinów
Gmina

XII Rajd Rowerowy Dylewska Góra - "Ruszaj się bo zardzewiejesz"

29.05.2012

26 maja 2012r. o godz. 11ºº rozpoczął się XII Rajd Rowerowy Dylewska Góra – „Ruszaj się bo zardzewiejesz” współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 Leader Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Instytucją zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 jest Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

XII Rajd Rowerowy Dylewska Góra - "Ruszaj się bo zardzewiejesz"

Gminny Dzień Strażaka

22.05.2012

Strażacy - na co dzień ratują życie i mienie, 20 maja br. w Smykówku walczyli w widowiskowych zawodach o miano najlepszej Jednostki Gminy Ostróda.

W niedzielne południe jedynym miejscem gdzie "woda lała się z nieba" było boisko sportowe w Smykówku. Tam bowiem w ramach Obchodów Gminnego Dnia Strażaka przeprowadzono Gminne Zawody Sportowo - Pożarnicze o Puchar Wójta Gminy Ostróda.

Gminny Dzień Strażaka