Wyniki I tury wyborów na Wójta Gminy Ostróda

08.10.2012

Wyniki głosowania pierwszej tury przedterminowych wyborów na Wójta Gminy Ostróda, przeprowadzonych w dniu 7 października 2012r., przedstawione w formie zbiorczego protokołu Gminnej Komisji wyborczej sporządzonego w dniu 8 października 2012r.

1. Antochowski Jan - 630 głosów

2. Bartnicki Bogdan - 796 głosów

3. Fijas Bogusław - 938 głosów

4. Stankiewicz Zofia - 482 głosów

5. Wiczkowski Andrzej - 684 głosów

Zbiorcza frekwencja - 29,01%

Zbiorczy protokół Gminnej Komisji Wyborczej dostepny w tym linku

Zgodnie z wynikami i ogłoszeniem Gminnej Komisji Wyborczej, zostanie przeprowadzona II tura wyborów na Wójta Gminy Ostróda. Do wyboru w ponownym głosowaniu dopuszczeni zostali dwaj kandydaci, którzy uzyskali największą liczbę głosów:

1. Bartnicki Bogdan

2. Fijas Bogusław

Wyniki I tury wyborów na Wójta Gminy Ostróda

V Mazurski Dzień Ziemniaka

02.10.2012

30 września 2012 roku rozpoczęły się uroczyste obchody V Mazurskiego Dnia Ziemniaka. Uroczystego otwarcia dokonali: Wójt Gminy Ostróda Bogdan Bartnicki, Prezes Pomorsko-Mazurskiej Hodowli Ziemniaka w Strzekęcinie Franciszek Klim, Jan Rećko Dyrektor Oddziału Szyldak, Dyrektor Generalny Acus Consulting Lucyna Sołtanowicz. Przez cały niedzielny dzień na terenie Dworu w Kraplewie królował ziemniak oraz wszystko to, co można z niego zrobić. O godzinie 11:30 rozpoczęła się konferencja popularno – naukowa, podczas której naukowcy mówili między innymi o wartościach odżywczych i użytkowych ziemniaka.

V Mazurski Dzień Ziemniaka

V MAZURSKI DZIEŃ ZIEMNIAKA

02.10.2012

V MAZURSKI DZIEŃ ZIEMNIAKA

Wrześniowy Biuletyn Informacyjny już dostępny

01.10.2012

Dostępny jest już najnowszy
wrześniowy numer Biuletynu
Informacyjnego Urzędu Gminy Ostróda.

Kliknij obrazek po lewej

Wrześniowy Biuletyn Informacyjny już dostępny

13.09.2012

30 września br. w Dworze Kraplewo odbędzie się
V Mazurski Dzień Ziemniaka.

Głównym punktem programu imprezy będzie konkurs na najlepsze placki ziemniaczane, który w tym roku zostanie podzielony na trzy kategorie: podmioty gospodarcze, sołectwa oraz przedstawiciele władz samorządowych. Atrakcją tego niedzielnego popołudnia będzie występ Międzynarodowego Zespołu Pieśni, Muzyki i Tańca Romów „ROMANCA”. Imprezie towarzyszyć będzie: wystawa wyrobów rękodzieła i produktów regionalnych, degustacja placków ziemniaczanych, zupy ziemniaczanej, pieczonego dzika i ziemniaków z parownika w przepysznych sosach oraz ognisko.

13.09.2012

POLIGON W KAJKOWIE NA SPRZEDAŻ

12.09.2012

Dnia 6 września br. w Urzędzie Gminy Ostróda miała miejsce konferencja prasowa z udziałem Wicemarszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustawa Marka Brzezina, Wójta Gminy Ostróda Bogdana Bartnickiego oraz pracowników urzędu. Podczas spotkania omówiono stopień zaawansowania prac do rozpoczęcia procedury przetargowej terenu po dawnym poligonie w Kajkowie.

POLIGON W KAJKOWIE NA SPRZEDAŻ

Budowa zakładu w miejscowości górka

11.09.2012

Wójt Gminy Ostróda Pan Bogdan Bartnicki spotkał się z Panem Waldemarem Kowalkowskim Dyrektorem Generalnym firmy OSI Food Solutions Poland Sp. z o.o., specjalizującej się w produkcji hamburgerów dla sieci restauracji McDonald´s. Podczas spotkania został przedstawiony stopień zaawansowania prac oraz planowany termin zakończenia inwestycji - kwiecień 2013 r.

Budowa zakładu w miejscowości górka