Gminny Dzień Strażaka

22.05.2012

Strażacy - na co dzień ratują życie i mienie, 20 maja br. w Smykówku walczyli w widowiskowych zawodach o miano najlepszej Jednostki Gminy Ostróda.

W niedzielne południe jedynym miejscem gdzie "woda lała się z nieba" było boisko sportowe w Smykówku. Tam bowiem w ramach Obchodów Gminnego Dnia Strażaka przeprowadzono Gminne Zawody Sportowo - Pożarnicze o Puchar Wójta Gminy Ostróda.

Gminny Dzień Strażaka

XII Rajd Rowerowy Dylewska Góra

15.05.2012

XII Rajd Rowerowy Dylewska Góra

Życzenia z okazji Dnia Świętego Floriana

04.05.2012

W Dniu Świętego Floriana
wszystkim strażakom Państwowej Straży Pożarnej,
druhom i druhnom Jednostek OSP z terenu Gminy Ostróda,
 całego powiatu ostródzkiego,

a także pracownikom instytucji związanych
oraz odpowiedzialnych za ochronę przeciwpożarową,
serdeczne podziękowania i wyrazy uznania
za codzienną gotowość
do niesienia pomocy
będącym w potrzebie,
za zaangażowanie i ofiarność
podczas akcji ratowniczo-gaśniczych,
za skuteczność działań
mimo coraz większych wyzwań i zagrożeń.
Niech satysfakcja i duma z dotychczasowych dokonań
oraz stale wzrastające społeczne uznanie towarzyszy Wam
w dalszej codziennej działalności ratowniczej.

składa
Wójt Gminy Ostróda
Prezes Zarządu Miejsko-Gminnego Związku OSP w Ostródzie
Gustaw Marek Brzezin

Życzenia z okazji Dnia Świętego Floriana

Nowe zabytki w gminie Ostróda

22.04.2012

Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków w Olsztynie decyzją nr 67/2012 oraz 89/2012, wpisał do Rejestru Zabytków Województwa Warmińsko- Mazurskiego dwa nowe zabytki na terenie gminy Ostróda.

Nowe zabytki w gminie Ostróda

XV Gdańskie Targi Turystyczne

18.04.2012

W dniach 13-15 kwietnia br. Gmina Ostróda prezentowała swoją ofertę podczas XV Gdańskich Targów Turystycznych. Jest to jedna z trzech najważniejszych imprez targowych w naszym kraju, od wielu lat zajmuje czołowe miejsce, tuż za targami w Poznaniu i Warszawie. Planujący wakacje mogli zapoznać się z atrakcjami w samej Gminie i wokół niej oraz ofertą noclegową i gastronomiczną. Mapy, informatory z kalendarzem letnich imprez, informatory o Gminie i zabytkach, o ciekawych miejscach wokół Gminy cieszyły się dużym zainteresowaniem.

XV Gdańskie Targi Turystyczne

XIX Sesja Rady Gminy Ostróda

11.04.2012

28 marca 2012r. o godz. 13°° w sali sesyjnej Urzędu Gminy Ostróda odbyła się XIX Sesja Rady Gminy w kadencji 2010-2014 zgodnie z następującym porządkiem obrad:

XIX Sesja Rady Gminy Ostróda

Zarejestruj się!!! Rajd Rowerowy "Dylewska Góra" 26 maja 2012r.

11.04.2012

Ze względów organizacyjnych rejestracja internetowa
możliwa jest do dnia 24.05.2012r. do godz. 16:00

Dla pierwszych 500 uczestników organizator zapewnia koszulki

z logo rajdu rowerowego

Ślad GPS Rajdu Rowerowego Dylewska Góra „Ruszaj się bo zardzewiejesz” w formie pliku do pobrania

Zarejestruj się!!! Rajd Rowerowy "Dylewska Góra" 26 maja 2012r.

nagroda biznesu DEMES

05.04.2012

nagroda biznesu DEMES

Konsultacje Punkt Informacji Funduszy Europejskich

03.04.2012

20 kwietnia 2012r. w Urzędzie Gminy Ostróda w pok. 205 odbędą się konsultacje nt. funduszy europejskich. Do Państwa dyspozycji będzie konsultant Mobilnego Punktu Informacji Funduszy Europejskich.

Konsultacje Punkt Informacji Funduszy Europejskich

Turniej Mazury Grand Slam laureatem nagrody DEMES

27.03.2012

W trakcie VIII Gali Sportu i Biznesu, która odbyła się w czwartkowy wieczór 22 marca na Stadionie Narodowym w Warszawie, przyznano nagrody w 13 kategoriach.  Nagrodą biznesu DEMES w kategorii "Sport w miastach i regionach” wyróżniony został organizowany na plażach Hotelu Anders w Starych Jabłonkach, turniej siatkówki plażowej Mazury Grand Slam. W uroczystości wręczenia wyróżnień uczestniczył Wójt Gminy Ostróda Gustaw Marek Brzezin oraz Dyrektor Generalny Hotelu Anders Tomasz Dowgiałło.

Turniej Mazury Grand Slam laureatem nagrody DEMES