KRUS otrzymał Świadectwo Czynienia Dobra Ogólnego

30.01.2012

Podczas dorocznej Gali Agrobiznesu, zorganizowanej 26 stycznia 2012 r. przez Stowarzyszenie Ludzi Przedsiębiorczych AgroBiznesKlub, Rektora Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego, J.M. prof. Alojzego Szymańskiego i Redakcję Agro, zaszczytne miano i „Świadectwo Wierzytelności Czynienia Dobra Ogólnego” otrzymała m.in. Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego: „Za społeczny profilaktyczny program badań przesiewowych słuchu u dzieci z terenów wiejskich, prowadzony w latach 2009-2011, stanowiący przyczynek do priorytetu polskiej prezydencji w UE w obszarze zmniejszania różnic w zdrowiu społeczeństw Europy.”

KRUS otrzymał Świadectwo Czynienia Dobra Ogólnego

V Zgromadzenie Związku Gmin Regionu Ostródzko – Iławskiego „ Czyste Środowisko”

25.01.2012

30 grudnia 2011r. w Urzędzie Miasta Ostróda odbyło się V Zgromadzenie Związku Gmin Regionu Ostródzko – Iławskiego „ Czyste Środowisko”, podczas którego została uchwalona Wieloletnia Prognoza Finansowa Związku Gmina na lata 2012-2016, jak również podjęta uchwała budżetu Związku Gmin na 2012r.

V Zgromadzenie Związku Gmin Regionu Ostródzko – Iławskiego „ Czyste Środowisko”

zmiana ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach

25.01.2012

Od 1 stycznia 2012r. obowiązuje ustawa z dnia 1 lipca 2011r. o zmianie ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach oraz niektórych innych ustaw. Od tego dnia gmina ma 18 miesięcy na wprowadzenie nowego systemu gospodarki odpadami komunalnymi, polegającego na przejęciu odpowiedzialności przez gminę i ustaleniu stawek opłat dla mieszkańców za odbiór i zagospodarowanie odpadów. Do 30 czerwca 2013r. można zachować dotychczasową umowę na odbieranie odpadów komunalnych i nie wnosić opłaty do gminy. Należy jednak przekazać do urzędu gminy informacje oraz kopię umowy z przedsiębiorcą, odbierającym odpady komunalne we wskazanym przez urząd terminie.

zmiana ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach

Żagle Przedsiębiorczości 2011

18.01.2012

W Hotelu Sajmino w Kajkowie 13 stycznia br. odbyło się Spotkanie Noworoczne Gminy Ostróda. Wśród obserwujących ceremonię wręczania statuetek Żagiel Przedsiębiorczości byli Wiceminister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Generalny Konserwator Zabytków Piotr Żuchowski, Z-ca Dyrektora Departamentu Rozwoju Obszarów Wiejskich i Rolnictwa Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie Ryszard Cecot. Licznie zebrani goście mieli okazję wysłuchać koncertu w wykonaniu Solistów Polskiej Opery Kameralnej w Łodzi  pod kierownictwem Kazimierza Kowalskiego.

Żagle Przedsiębiorczości 2011

Budżet Gminy Ostróda uchwalony jednogłośnie

17.01.2012

W dniu 29 grudnia 2011r. o godz. 12°° w Sali sesyjnej Urzędu Gminy Ostróda miała miejsce  XVI Sesja Rady Gminy w kadencji 2010-2014 podczas której jednogłośnie został uchwalony budżet Gminy Ostróda na rok 2012.

Budżet Gminy Ostróda uchwalony jednogłośnie

Styczniowy Biuletyn Informacyjny już dostępny

09.01.2012

Dostępny jest już najnowszy styczniowy numer Biuletynu Informacyjnego Urzędu Gminy Ostróda.
Kliknij obrazek po lewej

Styczniowy Biuletyn Informacyjny już dostępny

Uwaga rolnicy!

05.01.2012

Nastąpiła zmiana terminów składania wniosków o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystanego do produkcji rolnej.

Uwaga rolnicy!

ZŁOTE GODY

27.12.2011

W dniu 21 grudnia 2011r. w Urzędzie Stanu Cywilnego w Ostródzie 3 pary małżeńskie z terenu Gminy Ostróda Państwo: Elżbieta i Franciszek Górczyk z Zajączek, Państwo: Stefania i Ryszard Mejka z Kajkowa oraz Państwo: Teresa i Henryk Stankiewicz ze Smykówka  zostały odznaczone w imieniu Prezydenta R.P. medalami za długoletnie pożycie małżeńskie. Medale wręczył Wójt Gminy Ostróda Gustaw Marek Brzezin. W uroczystości wzięli udział najbliżsi oraz przyjaciele. Były życzenia, gratulacje, upominki.

ZŁOTE GODY

Wspólne spotkanie opłatkowe

22.12.2011

20 grudnia 2011 r. w sali reprezentacyjnej ostródzkiego zamku miało miejsce wspólne spotkanie opłatkowe trzech samorządów: Powiatu, Miasta i Gminy Ostróda. Gospodarzami wspólnej wigilii byli Starosta Ostródzki Włodzimierz Brodiuk, Burmistrz Ostródy Olgierd Dąbrowski i Wójt Gminy Ostróda Gustaw Marek Brzezin. Licznie zebrani goście mieli okazję obejrzeć program artystyczny w wykonaniu uczniów z polskiej szkoły z Nowej Wilejki na Litwie.

Wspólne spotkanie opłatkowe