XIII Sesja Rady Gminy Ostróda

05.10.2011

29 września 2011r. o godz. 9°° w sali sesyjnej Urzędu Gminy Ostróda miała miejsce XIII Sesja Rady Gminy Ostróda, podczas której zostały wręczone gratulacje dla Wójta Gminy Ostróda Gustawa Marka Brzezina w związku z odznaczeniem Złotym Krzyżem Zasługi oraz dla Radnej Gminy Ostróda, Prezes Stowarzyszenia Rozwoju Wsi „Idzbark – moja ojczyzna” Pani Zofii Stankiewicz w związku z odznaczeniem Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

XIII Sesja Rady Gminy Ostróda

Październikowy Biuletyn Informacyjny już dostępny

03.10.2011

Dostępny jest już najnowszy październikowy numer Biuletynu Informacyjnego Urzędu Gminy Ostróda.
Kliknij obrazek po lewej

Październikowy Biuletyn Informacyjny już dostępny

Wybory Parlamentarne 2011

03.10.2011

Zgodnie z postanowieniem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 4 sierpnia 2011 r. Wybory Parlamentarne 2011 odbędą się w dniu 9 października 2011r. W wyborach do Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej głosować będziemy w ramach okręgu wyborczego nr 34. Natomiast  w wyborach do Senatu Rzeczypospolitej Polskiej głosować będziemy w ramach okręgu wyborczego nr 85. Wybory parlamentarne zostaną przeprowadzone  na podstawie przepisów nowego Kodeksu Wyborczego, który wszedł w życie 1 sierpnia br. W Kodeksie ujednolicono godziny głosowania we wszystkich rodzajach wyborów, zatem lokale wyborcze podczas tegorocznego głosowania będą otwarte w godz. 7:00-21:00. Uczestnictwo w wyborach to przejaw wysokiej świadomości społecznej oraz rzeczywiste budowanie demokracji w Państwie.

Wybory Parlamentarne 2011

Radna odznaczona Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski

03.10.2011

Pani Zofia Stankiewicz Radna Gminy Ostróda, Prezes Stowarzyszenia Rozwoju Wsi „Idzbark – moja ojczyzna” została odznaczona przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego w Pałacu Prezydenckim Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Odznaczenie to przyznawane jest założycielom i działaczom organizacji pozarządowych za wybitne zasługi w działalności na rzecz budowania społeczeństwa obywatelskiego, za osiągnięcia w podejmowanej z pożytkiem dla kraju pracy zawodowej i społecznej.

Radna odznaczona Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski

Gmina Ostróda na Dożynkach Powiatowych

20.09.2011

17 września 2011r. w Liwie odbyły się Dożynki Powiatowe,  podczas których nasza Gmina zaprezentowała Wieniec Dożynkowy z Sołectwa Lubajny oraz stoisko promujące Gminę Ostróda, które otrzymało III nagrodę w konkursie na „Najciekawsze Stoisko Gminne”.

Gmina Ostróda na Dożynkach Powiatowych

REKORDOWA FREKWENCJA PODCZAS IV MAZURSKIEGO DNIA ZIEMNIAKA

20.09.2011

18 września 2011 roku rozpoczęły się uroczyste obchody IV Mazurskiego Dnia Ziemniaka. Uroczystego otwarcia dokonali: Wójt Gminy Ostróda Gustaw Marek Brzezin, Wiceprezes Pomorsko-Mazurskiej Hodowli Ziemniaka w Strzękęcinie Rajmund Bruski, Dyrektor Generalny Acus Spółka Jawna Lucyna Sołtanowicz.Przez cały niedzielny dzień na terenie Dworu w Kraplewie królował ziemniak oraz wszystko to, co można z niego zrobić. O godzinie 11:30 rozpoczęła się konferencja popularno – naukowa, podczas której naukowcy mówili między innymi o wartościach odżywczych i użytkowych ziemniaka. Głównym punktem imprezy był konkurs na najlepsze placki ziemniaczane.

REKORDOWA FREKWENCJA PODCZAS IV MAZURSKIEGO DNIA ZIEMNIAKA

Złoty Krzyż Zasługi dla Wójta Gminy Ostróda

15.09.2011

14 września br. podczas konferencji pn. „Realizacja programów rządowych w województwie warmińsko – mazurskim” Wójt Gminy Ostróda Gustaw  Marek Brzezin postanowieniem z dnia 28 kwietnia 2011r. został odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi.

Złoty Krzyż Zasługi dla Wójta Gminy Ostróda

Dożynki Gminne 2011

12.09.2011

10 września 2011r. w miejscowości Wałdowo Gmina Ostróda świętowała zakończenie żniw. Dla każdej rodziny, mieszkającej na wsi wiosna i lato są okresem wytężonej pracy. Wszyscy z szacunkiem i uznaniem pamiętamy o naszych żywicielach-polskich rolnikach, którym zawdzięczamy to, że na naszych polskich stołach jest pachnący chleb. Dziś dożynki są świętem dobrze wypełnionego obowiązku. Przybrały one inny charakter ale nadal traktuje się je bardzo poważnie i gorliwie się do nich przykłada, darząc szacunkiem każdy zebrany kłos i ziarno. Nadal mają swój rytm, porządek i swe uświęcone tradycją zwyczaje.

Dożynki Gminne 2011

Oddział Regionalny KRUS w Olsztynie, zaprasza na stoisko informacyjne

01.09.2011

W dniu 04.09.2011r. w godzinach od 10:00 do 18:00  Oddział Regionalny KRUS w Olsztynie, zaprasza na swoje stoisko informacyjne, podczas Uroczystości Dożynkowych Województwa Warmińsko – Mazurskiego, które odbędą się na terenie Muzeum Budownictwa Ludowego – Parku Etnograficznym w Olsztynku.

Oddział Regionalny KRUS w Olsztynie, zaprasza na stoisko informacyjne

Wystawa Rolnicza

01.09.2011

W dniach 03-04.09.2011r. Oddział Regionalny KRUS w Olsztynie, zaprasza
na Wystawę Rolniczą, która odbędzie się na terenie Warmińsko-Mazurskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Olsztynie, przy ul. Jagiellońskiej 91.

Wystawa Rolnicza