Środowiskowy Dom Samopomocy Społecznej w gminie Ostróda

30.05.2012

14 maja br. miało miejsce uroczyste otwarcie Środowiskowego Domu Samopomocy Społecznej w Wygodzie. Dotychczas na terenie naszej gminy nie było ośrodka wsparcia dziennego dla takich osób.

Środowiskowy Dom Samopomocy Społecznej w gminie Ostróda

V Dylewski Cross Sasinów

30.05.2012

V Dylewski Cross Sasinów na dystansach półmaratońskim i 4,5 km już za nami. Pogoda dopisała. Uczestnicy też. Najmłodszymi osobami które wystartowały była 6 miesięczna Martynka („biegła” w nosidełku) i 2 letni Maciuś trochę spacerował, trochę biegł a trochę szedł w nosidełku. Dla niektórych osób Biegi Sasinów są niepowtarzalną okazją do spotkania towarzyskiego. Jest również spora grupa biegaczy, która dostrzega wartości sportowej rywalizacji na tej trudnej techniczne trasie. Długie podbiegi, niekiedy bardzo ostre, dają mocno w kość nawet najbardziej wytrenowanym osobom. Radość z dobiegnięcia do mety i pokonania nie tylko rywali, ale również swoich słabości jest tym większa, im więcej sił nas ten bieg kosztował.

V Dylewski Cross Sasinów

XII Rajd Rowerowy Dylewska Góra - "Ruszaj się bo zardzewiejesz"

29.05.2012

26 maja 2012r. o godz. 11ºº rozpoczął się XII Rajd Rowerowy Dylewska Góra – „Ruszaj się bo zardzewiejesz” współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 Leader Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Instytucją zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 jest Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

XII Rajd Rowerowy Dylewska Góra - "Ruszaj się bo zardzewiejesz"

Gminny Dzień Strażaka

22.05.2012

Strażacy - na co dzień ratują życie i mienie, 20 maja br. w Smykówku walczyli w widowiskowych zawodach o miano najlepszej Jednostki Gminy Ostróda.

W niedzielne południe jedynym miejscem gdzie "woda lała się z nieba" było boisko sportowe w Smykówku. Tam bowiem w ramach Obchodów Gminnego Dnia Strażaka przeprowadzono Gminne Zawody Sportowo - Pożarnicze o Puchar Wójta Gminy Ostróda.

Gminny Dzień Strażaka

XII Rajd Rowerowy Dylewska Góra

15.05.2012

XII Rajd Rowerowy Dylewska Góra

Życzenia z okazji Dnia Świętego Floriana

04.05.2012

W Dniu Świętego Floriana
wszystkim strażakom Państwowej Straży Pożarnej,
druhom i druhnom Jednostek OSP z terenu Gminy Ostróda,
 całego powiatu ostródzkiego,

a także pracownikom instytucji związanych
oraz odpowiedzialnych za ochronę przeciwpożarową,
serdeczne podziękowania i wyrazy uznania
za codzienną gotowość
do niesienia pomocy
będącym w potrzebie,
za zaangażowanie i ofiarność
podczas akcji ratowniczo-gaśniczych,
za skuteczność działań
mimo coraz większych wyzwań i zagrożeń.
Niech satysfakcja i duma z dotychczasowych dokonań
oraz stale wzrastające społeczne uznanie towarzyszy Wam
w dalszej codziennej działalności ratowniczej.

składa
Wójt Gminy Ostróda
Prezes Zarządu Miejsko-Gminnego Związku OSP w Ostródzie
Gustaw Marek Brzezin

Życzenia z okazji Dnia Świętego Floriana

Nowe zabytki w gminie Ostróda

22.04.2012

Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków w Olsztynie decyzją nr 67/2012 oraz 89/2012, wpisał do Rejestru Zabytków Województwa Warmińsko- Mazurskiego dwa nowe zabytki na terenie gminy Ostróda.

Nowe zabytki w gminie Ostróda

XV Gdańskie Targi Turystyczne

18.04.2012

W dniach 13-15 kwietnia br. Gmina Ostróda prezentowała swoją ofertę podczas XV Gdańskich Targów Turystycznych. Jest to jedna z trzech najważniejszych imprez targowych w naszym kraju, od wielu lat zajmuje czołowe miejsce, tuż za targami w Poznaniu i Warszawie. Planujący wakacje mogli zapoznać się z atrakcjami w samej Gminie i wokół niej oraz ofertą noclegową i gastronomiczną. Mapy, informatory z kalendarzem letnich imprez, informatory o Gminie i zabytkach, o ciekawych miejscach wokół Gminy cieszyły się dużym zainteresowaniem.

XV Gdańskie Targi Turystyczne

XIX Sesja Rady Gminy Ostróda

11.04.2012

28 marca 2012r. o godz. 13°° w sali sesyjnej Urzędu Gminy Ostróda odbyła się XIX Sesja Rady Gminy w kadencji 2010-2014 zgodnie z następującym porządkiem obrad:

XIX Sesja Rady Gminy Ostróda

Zarejestruj się!!! Rajd Rowerowy "Dylewska Góra" 26 maja 2012r.

11.04.2012

Ze względów organizacyjnych rejestracja internetowa
możliwa jest do dnia 24.05.2012r. do godz. 16:00

Dla pierwszych 500 uczestników organizator zapewnia koszulki

z logo rajdu rowerowego

Ślad GPS Rajdu Rowerowego Dylewska Góra „Ruszaj się bo zardzewiejesz” w formie pliku do pobrania

Zarejestruj się!!! Rajd Rowerowy "Dylewska Góra" 26 maja 2012r.