Złote Gody

24.11.2009

W dniu 18 listopada 2009r. w Urzędzie Stanu Cywilnego w Ostródzie 4 pary małżeńskie z terenu Gminy Ostróda Państwo: Helena i Karol Hładyszewscy z Grabinka, Państwo: Krystyna i Lech Ludwiczak z Brzydowa, Państwo: Hildegarda i Lech Oleksiak z Kajkowa oraz Państwo: Krystyna i Włodzimierz Machula z Kątna zostały odznaczone w imieniu Prezydenta R.P. medalami za długoletnie pożycie małżeńskie.

Złote Gody

WYSTAWA FOTOGRAFICZNA

17.11.2009

Stowarzyszenie Pałac Klonowo oraz Gmina Ostróda zapraszają na wystawę fotograficzną „PRZYRODA I ARCHITEKTURA MAZUR ZACHODNICH” pod patronatem Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego Pana Jacka Protasa, które odbędzie sie dnia 21 listopada 2009 roku o godzinie 19:00 w Klonowie.

WYSTAWA FOTOGRAFICZNA

X-LECIE DIECEZJALNEGO OŚRODKA ADOPCYJNO-OPIEKUŃCZEGO

17.11.2009

Dnia 29 października 2009 roku odbyły się uroczystości X-lecia Diecezjalnego Ośrodka Adopcyjno-Opiekuńczego z siedzibą w Ostródzie. Obchody rozpoczęły się uroczystą Mszą Św. w Kościele pw. NPNMP. Następnie w przykościelnej kaplicy zaprezentowana została przez Panią Katarzynę Zielińską Dyrektor Ośrodka - jego działalność. W uroczystościach wziął udział Jego Ekscelencja Ksiądz Senior Arcybiskup Edmund Piszcz. Wójta Gminy Ostróda reprezentował Sekretarz Gminy, który przekazał Arcybiskupowi oraz Pani Dyrektor podziękowania oraz życzenia pomyślności w imieniu samorządu gminnego.

X-LECIE DIECEZJALNEGO OŚRODKA ADOPCYJNO-OPIEKUŃCZEGO

złote gody

17.11.2009

W dniu 13 listopada 2009r. w Urzędzie Stanu Cywilnego w Ostródzie 4 pary małżeńskie z terenu Gminy Ostróda Państwo: Hildegarda i Heinc  Katolla z Zajączek, Państwo: Krystyna i Bolesław Małyszko z Reszek, Państwo: Władysława i Kazimierz Kozłowscy z Brzydowa oraz Państwo: Weronika i Sergiusz Sołoducha ze Starych Jabłonek zostały odznaczone w imieniu Prezydenta R.P. medalami za długoletnie pożycie małżeńskie. Medale wręczył Wójt Gminy Ostróda Gustaw Marek Brzezin. W uroczystości wzięli udział najbliżsi oraz przyjaciele. Były życzenia, gratulacje, upominki. Dwie pary ze względów zdrowotnych nie przybyły na uroczystość.

złote gody

"LAUR EDUKACJI NARODOWEJ"

16.11.2009

W dniu 27 października 2009 roku w Olsztynie odbyło się wręczenie nagród w III  edycji konkursu „ Laur Edukacji Samorządowej” pod patronatem honorowym Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty organizowanego przez Fundację Rozwoju Demokracji Lokalnej - Ośrodek Samorządu Lokalnego w Olsztynie. Wyróżnienie jako jedyny w kategorii samorządów ostródzkich otrzymał Urząd Gminy Ostróda.

"LAUR EDUKACJI NARODOWEJ"

91 rocznica odzyskania przez polskę niepodleglości

16.11.2009

W dniach 10-11 listopada 2009 roku odbywały się w Ostródzie uroczystości związane z 91 rocznicą odzyskania przez Polskę Niepodległości.

91 rocznica odzyskania przez polskę niepodleglości

Dzień Niepodległości

16.11.2009

11 listopada 2009 roku po nabożeństwie odprawionym w intencji Ojczyzny w Kościele Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Ostródzie odbyła się podniosła uroczystość związana ze świętem odzyskania Niepodległości.

Dzień Niepodległości

II Ponadregionalna Konferencja "Razem Bezpieczniej"

16.11.2009

W dniach 1-2 października w Kajkowie odbyła się II Ponadregionalna Konferencja „Razem Bezpieczniej”, w ramach rządowego programu ograniczania przestępczości i zachowań aspołecznych.

II Ponadregionalna Konferencja "Razem Bezpieczniej"

Inauguracja roku akademickiego Uniwersytetu III Wieku

16.11.2009

W poniedziałek, 12 października 2009 roku w sali reprezentacyjnej ostródzkiego zamku, odbyła się uroczystość inauguracji roku akademickiego Uniwersytetu III Wieku w Ostródzie. W programie spotkania miały miejsce przemówienia zaproszonych gości, przedstawiciela studentów oraz wykład inauguracyjny. Gościem uroczystości był doktor habilitowany medycyny Ireneusz Kowalski. Wójta Gminy Ostróda reprezentował Sekretarz Gminy.

Inauguracja roku akademickiego Uniwersytetu III Wieku

Wyrazy współczucia

10.11.2009

Z żalem zawiadamiamy, że w dniu
7 listopada 2009r. odszedł od nas Śp. Waldemar Zagórny, pełniący funkcję Dyrektora Szkoły Podstawowej
w Pietrzwałdzie.

Rodzinie Zmarłego Wójt Gminy Ostróda, Przewodniczący Rady Gminy wraz z Radnymi oraz pracownicy Urzędu Gminy, składają serdeczne wyrazy współczucia.

Wyrazy współczucia