III Mazurski Dzień Ziemniaka
06.10.2010
2 października 2010 roku rozpoczęły się uroczyste obchody III Mazurskiego Dnia Ziemniaka. Uroczystego otwarcia dokonali: Wicemarszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Pani Jolanta Szulc, Wójt Gminy Ostróda Gustaw Marek Brzezin, Wiceprezes Pomorsko-Mazurskiej Hodowli Ziemniaka w Strzękęcinie Rajmund Bruski, Dyrektor Generalny Acus Spółka Jawna Lucyna Sołtanowicz.
LIV Sesja Rady Gminy Ostróda, w kadencji 2006-2010
28.09.2010
27 września 2010r. o godz.12ºº w budynku Urzędu Gminy Ostróda odbyła się LIV Sesja Rady Gminy Ostróda, w kadencji 2006-2010, z następującym porządkiem obrad:
spotkanie dotyczące zmiany studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Ostródy
24.09.2010
Dnia 26 czerwca 2009r. Rada Gminy Ostróda podjęła uchwałę w sprawie przystąpienia do opracowania zmiany studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Ostróda. Wykonawcą niniejszego opracowania została firma MD PROJECT. Dnia 22 września 2010r. o godz. 11.00 w Urzędzie Gminy Ostróda odbyło się kolejne spotkanie dotyczące zmiany studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Ostródy.
Dożynki Powiatowe 2010 w miejscowości Turznica
21.09.2010
Uroczystym zakończeniem żniw są dożynki.
Tegoroczne obchody Święta Plonów
odbyły się 18 września 2010 roku
w miejscowości Turznica.
Recital gitarowy "W żółtych płomieniach liści"
20.09.2010Namawiamy do bezpłatnej mammografii w dniach 27-30 września w Ostródzie
20.09.2010Fundusz Sołecki - doświadczenia z realizacji po pierwszym roku
14.09.2010
10 września 2010 roku w sali konferencyjnej Hotelu Sajmino w Kajkowie miała miejsce konferencja podsumowująca pn. „ Fundusz Sołecki - doświadczenia z realizacji po pierwszym roku”. Zaproszeni goście mieli okazję wysłuchać wykładu prof. dr hab. Stanisława Achremczyka na temat roli Sołtysa i Rady Sołeckiej na przestrzeni lat. Następnie Wójt Gminy Ostróda Gustaw Marek Brzezin oraz Skarbnik Gminy Ostróda Pani Maria Andrychowska przedstawili analizę realizacji Funduszu Sołeckiego w Gminie Ostróda w roku 2010. Podczas konferencji Wójt Gminy Ostróda wręczył pamiątkowe medale i dyplomy z okazji 20-lecia Samorządu Gminy Ostróda Klubom Sportowym.