Złote Gody
08.12.2009
W dniu 04 grudnia 2009r. w Urzędzie Stanu Cywilnego w Ostródzie 4 pary małżeńskie z terenu Gminy Ostróda Państwo: Czesława i Jan Krysztofiak z Szyldaka, Państwo: Zenobia i Roman Grochalscy z Brzydowa, Państwo: Daniela i Marian Nienałtowscy z Szyldaka oraz Państwo: Genowefa i Jan Rybiccy z Ostrowina zostały odznaczone w imieniu Prezydenta R.P. medalami za długoletnie pożycie małżeńskie. Medale wręczył Wójt Gminy Ostróda Gustaw Marek Brzezin. W uroczystości wzięli udział najbliżsi oraz przyjaciele. Były życzenia, gratulacje, upominki.
Wizyta w Sejmie i Senacie RP
01.12.2009
W dniu 20 listopada 2009r. na zaproszenie Pana Posła Zbigniewa Babalskiego delegacja
z terenu Gminy Ostróda udała się z wizytą do Sejmu i Senatu RP.
Złote Gody
24.11.2009W dniu 18 listopada 2009r. w Urzędzie Stanu Cywilnego w Ostródzie 4 pary małżeńskie z terenu Gminy Ostróda Państwo: Helena i Karol Hładyszewscy z Grabinka, Państwo: Krystyna i Lech Ludwiczak z Brzydowa, Państwo: Hildegarda i Lech Oleksiak z Kajkowa oraz Państwo: Krystyna i Włodzimierz Machula z Kątna zostały odznaczone w imieniu Prezydenta R.P. medalami za długoletnie pożycie małżeńskie.
WYSTAWA FOTOGRAFICZNA
17.11.2009
Stowarzyszenie Pałac Klonowo oraz Gmina Ostróda zapraszają na wystawę fotograficzną „PRZYRODA I ARCHITEKTURA MAZUR ZACHODNICH” pod patronatem Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego Pana Jacka Protasa, które odbędzie sie dnia 21 listopada 2009 roku o godzinie 19:00 w Klonowie.
X-LECIE DIECEZJALNEGO OŚRODKA ADOPCYJNO-OPIEKUŃCZEGO
17.11.2009
Dnia 29 października 2009 roku odbyły się uroczystości X-lecia Diecezjalnego Ośrodka Adopcyjno-Opiekuńczego z siedzibą w Ostródzie. Obchody rozpoczęły się uroczystą Mszą Św. w Kościele pw. NPNMP. Następnie w przykościelnej kaplicy zaprezentowana została przez Panią Katarzynę Zielińską Dyrektor Ośrodka - jego działalność. W uroczystościach wziął udział Jego Ekscelencja Ksiądz Senior Arcybiskup Edmund Piszcz. Wójta Gminy Ostróda reprezentował Sekretarz Gminy, który przekazał Arcybiskupowi oraz Pani Dyrektor podziękowania oraz życzenia pomyślności w imieniu samorządu gminnego.
złote gody
17.11.2009
W dniu 13 listopada 2009r. w Urzędzie Stanu Cywilnego w Ostródzie 4 pary małżeńskie z terenu Gminy Ostróda Państwo: Hildegarda i Heinc Katolla z Zajączek, Państwo: Krystyna i Bolesław Małyszko z Reszek, Państwo: Władysława i Kazimierz Kozłowscy z Brzydowa oraz Państwo: Weronika i Sergiusz Sołoducha ze Starych Jabłonek zostały odznaczone w imieniu Prezydenta R.P. medalami za długoletnie pożycie małżeńskie. Medale wręczył Wójt Gminy Ostróda Gustaw Marek Brzezin. W uroczystości wzięli udział najbliżsi oraz przyjaciele. Były życzenia, gratulacje, upominki. Dwie pary ze względów zdrowotnych nie przybyły na uroczystość.
"LAUR EDUKACJI NARODOWEJ"
16.11.2009
W dniu 27 października 2009 roku w Olsztynie odbyło się wręczenie nagród w III edycji konkursu „ Laur Edukacji Samorządowej” pod patronatem honorowym Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty organizowanego przez Fundację Rozwoju Demokracji Lokalnej - Ośrodek Samorządu Lokalnego w Olsztynie. Wyróżnienie jako jedyny w kategorii samorządów ostródzkich otrzymał Urząd Gminy Ostróda.
91 rocznica odzyskania przez polskę niepodleglości
16.11.2009
W dniach 10-11 listopada 2009 roku odbywały się w Ostródzie uroczystości związane z 91 rocznicą odzyskania przez Polskę Niepodległości.
Dzień Niepodległości
16.11.2009
11 listopada 2009 roku po nabożeństwie odprawionym w intencji Ojczyzny w Kościele Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Ostródzie odbyła się podniosła uroczystość związana ze świętem odzyskania Niepodległości.