II Ponadregionalna Konferencja "Razem Bezpieczniej"
16.11.2009
W dniach 1-2 października w Kajkowie odbyła się II Ponadregionalna Konferencja „Razem Bezpieczniej”, w ramach rządowego programu ograniczania przestępczości i zachowań aspołecznych.
W dniach 1-2 października w Kajkowie odbyła się II Ponadregionalna Konferencja „Razem Bezpieczniej”, w ramach rządowego programu ograniczania przestępczości i zachowań aspołecznych.
W poniedziałek, 12 października 2009 roku w sali reprezentacyjnej ostródzkiego zamku, odbyła się uroczystość inauguracji roku akademickiego Uniwersytetu III Wieku w Ostródzie. W programie spotkania miały miejsce przemówienia zaproszonych gości, przedstawiciela studentów oraz wykład inauguracyjny. Gościem uroczystości był doktor habilitowany medycyny Ireneusz Kowalski. Wójta Gminy Ostróda reprezentował Sekretarz Gminy.
Z żalem zawiadamiamy, że w dniu
7 listopada 2009r. odszedł od nas Śp. Waldemar Zagórny, pełniący funkcję Dyrektora Szkoły Podstawowej
w Pietrzwałdzie.
Rodzinie Zmarłego Wójt Gminy Ostróda, Przewodniczący Rady Gminy wraz z Radnymi oraz pracownicy Urzędu Gminy, składają serdeczne wyrazy współczucia.
W dniu 1 października 2009 roku rozpoczął działalność Zakład Obsługi Komunalnej w Ostródzie. Siedziba ZOK znajduję się w budynku Urzędu Gminy Ostróda przy ul. Jana Sobieskiego 1.
10 października 2009 roku o godz. 12:00 rozpoczęły się uroczyste obchody II Mazurskiego Dnia Ziemniaka. Uroczystego otwarcia dokonali: Wójt Gminy Ostróda Gustaw Marek Brzezin, Dyrektor Biura Jakości i Znaków Regionalnych Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Marszałkowskiego Igor Hutnikiewicz, Przewodniczący Rady Izby Produktu Regionalnego i Lokalnego Grzegorz Russak, Dyrektor Generalny Acus Caterina Lucyna Sołtanowicz oraz Rajmund Bruski Dyrektor Hodowli Roślin w Szyldaku.
Uroczystym zakończeniem żniw są dożynki. Tegoroczne obchody Święta Plonów odbyły się 19 września 2009 roku w miejscowości Reszki.
Samorząd Województwa Warmińsko - Mazurskiego oraz Gmina Ostróda zaprasza na drugi Mazurski Dzień Ziemniaka 10 października 2009r. o godz. 12.00 w Dworze Kraplewo
1 września 2009 roku o godz. 10:00 rozpoczęły się uroczyste obchody 70-tej rocznicy wybuchu II Wojny Światowej.
Dnia 11 września 2009r. o godz. 12:00 w Urzędzie Gminy Ostróda odbyła się Narada Sołtysów, według następującego porządku: