Gminny Dzień Sołtysa

12.03.2024

Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas spotkał się z Sołtysami, by podziękować im za wkład w rozwój gminy i oddanie mieszkańcom. – To dzięki udanej współpracy i zrozumieniu możemy wspólnie realizować różnorodne inicjatywy na rzecz lokalnej społeczności. Dziękuję Wam za każdy dzień pracy, za wszystko, co robicie – mówił, życząc sołtysom zdrowia, sił i chęci do pracy i działania. W Gminie Ostróda jest aż 42 Sołtysów, którzy każdego dnia próbują zmierzyć się z problemami wsi i jej mieszkańców. Na co dzień zajmują się sprawami swoich lokalnych społeczności. Są najbliżej mieszkańców i codziennie starają się rozwiązywać ich problemy.

Gminny Dzień Sołtysa

07.03.2024

Trzy szkoły z Gminy Ostróda skorzystają z dofinansowania w ramach Programu Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej – Fundusz Ekologii. Dzisiaj Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas oraz Skarbnik Gminy Ostróda Anna Płecha wraz z Prezesem Zarządu WFOŚiGW w Olsztynie Jarosławem Bogusz podpisali umowę dotacji na realizację zadań:

Gmina

Program Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej „Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnością” dla Jednostek Samorządu Terytorialnego – edycja 2024.

06.03.2024

Gmina Ostróda realizuje Program „Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnością” dla Jednostek Samorządu terytorialnego – edycja 2024.

Forum Kultury i Tradycji w Gminie Ostróda

04.03.2024

Wczoraj odbyło się wydarzenie, które połączyło społeczność Gminy Ostróda w duchu promocji kultury, tradycji i bogactwa naszego regionu. Forum Kultury i Tradycji w Gminie Ostróda było momentem wdzięczności i uznania dla tych, którzy nieustannie pracują na rzecz naszej lokalnej społeczności.

Forum Kultury i Tradycji w Gminie Ostróda
Gmina

Wieloletni rządowy program „Posiłek w szkole i w domu” na lata 2024–2028 – edycja 2024

04.03.2024

Informujemy, że Gmina Ostróda realizuje w 2024 roku wieloletni rządowy program „Posiłek w szkole i w domu” na lata 2024–2028.

Transmisja LXXXI Sesji Rady Gminy Ostróda

Aktualny serwer transmisji sesji:

www.esesja.gminaostroda.pl

Transmisja LXXXI Sesji Rady Gminy Ostróda

Gala Sportu, Kultury i Edukacji Gminy Ostróda

28.02.2024

Rok 2023 obfitował w szereg sukcesów edukacyjnych, kulturalnych i sportowych w naszej gminie. Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas wraz z Członkiem Zarządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego Bogdanem Bartnickim, Przewodniczącym Rady Gminy Ostróda Januszem Sadowskim, Starostą Ostródzkim Andrzejem Wiczkowskim podczas uroczystej gali wyróżnił osoby, które odnosiły sukcesy w dziedzinie edukacji, sportu i kultury w roku 2023, promując tym samym gminę Ostróda na skalę województwa i całego kraju.

Gala Sportu, Kultury i Edukacji Gminy Ostróda

Światowy Dzień Organizacji Pozarządowych

27.02.2024
Dziś obchodzimy Światowy Dzień Organizacji Pozarządowych! ????To czas, aby docenić ogromny wkład wszystkich organizacji pozarządowych w budowanie lepszego świata.

Dziękujemy za trud i oddanie w codziennej pracy na rzecz społeczności lokalnej.
Światowy Dzień Organizacji Pozarządowych
Gmina

Wójt Gminy Ostróda zawiadamia mieszkańców, że dnia 29 lutego 2024 r. o godz. 10.00 odbędzie się LXXXI Sesja Rady Gminy Ostróda w kadencji 2018-2024

22.02.2024

Zawiadomienie

19.02.2024

W związku ze stwierdzeniem wystąpienia wysoce zjadliwej grypy w stadzie indyków w gospodarstwie zlokalizowanym w miejscowości Ławice gm. Iława, informuję że zgodnie ze zmianą rozporządzenia nr 3 Wojewody Warmińsko-Mazurskiego, w gminie Ostróda teren zagrożony zostanie znaczony w następujący sposób: "w granicach administracyjnych miejscowości Gierłoż na zachód od linii poprowadzonej przez miejscowości Pomierki i Wiewiórka".

Zawiadomienie