Spotkanie z przedstawicielem reprezentacji LZS Ostróda w tenisie stołowym

02.11.2023

Dziś w Urzędzie Gminy odbyło się spotkanie Wójta Gminy Ostróda Bogusława Fijasa z Henrykiem Hochem, przedstawicielem reprezentacji LZS Ostróda w tenisie stołowym. Przypomnijmy, że tym roku po raz kolejny tenisiści okazali się najlepsi w 64 edycji Masowego Wojewódzkiego Turnieju LZS w tenisie stołowym o Puchar Radia Olsztyn. Podczas spotkania Bogusław Fijas - Wójt Gminy Ostróda otrzymał wywalczony puchar za I miejsce. Gratulacje dla wszystkich zawodników!

Spotkanie z przedstawicielem reprezentacji LZS Ostróda w tenisie stołowym

Mistrzostwa Gminy Ostróda Szkół Podstawowych w Biegach Przełajowych

16.10.2023

W Zwierzewie odbyły się Mistrzostwa Gminy Ostróda Szkół Podstawowych w Biegach Przełajowych. W deszczowy poniedziałkowy poranek 100 zawodników z 7 szkół podstawowych rywalizowało w malowniczych terenach gminy Ostróda. Biegacze musieli wykazać się niemałą wytrzymałością, a także umiejętnym rozłożeniem sił. W klasyfikacji drużynowej zwyciężyła Szkoła Podstawowa w Idzbarku, przed SP Durąg i SP Samborowo.

Mistrzostwa Gminy Ostróda Szkół Podstawowych w Biegach Przełajowych
Sport

Mistrzostwa Gminy Ostróda Szkół Podstawowych w Piłce Nożnej dziewcząt - kategoria U14

12.10.2023

Na Orliku w Samborowie zostały rozegrane  Mistrzostwa Gminy Ostróda Szkół Podstawowych w Piłce Nożnej dziewcząt o Puchar Wójta Gminy Ostróda w kategorii do lat 14. Podobnie jak w kategorii chłopców zwyciężyły gospodynie z Samborowa, a tuż za nimi znalazły się ucznnice ze szkół w Idzbarku i Durąga.

Sport

Mistrzostwa Gminy Ostróda Szkół Podstawowych w Piłce Nożnej chłopców - kategoria U14

06.10.2023

Na boisku trawiastym w Samborowie zostały rozegrane  Mistrzostwa Gminy Ostróda Szkół Podstawowych w Piłce Nożnej chłopców o Puchar Wójta Gminy Ostróda w kategorii do lat 14. Najlepsi okazali się gospodarze z Samborowa, a tuż za nimi znaleźli się uczniowie ze szkół w Idzbarku i Durąga.

Konferencja FORUM WOKÓŁ PIŁKI

29.09.2023

Dziś Bogusław Fijas Wójt Gminy Ostróda i Przewodniczący Rady Gminy Janusz Sadowski uczestniczyli w Konferencji FORUM WOKÓŁ PIŁKI. Konferencja była skierowana do przedstawicieli klubów, samorządów, firm i podmiotów związanych z piłką nożną. Wydarzenie podzielone zostało na specjalne bloki tematyczne oraz panele dyskusyjne, a w jednym z paneli pn. "Finansowanie sportu i klubów piłkarskich (infrastruktura, działalność)" prelegentem był Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas. Głównym organizatorem konferencji, w której uczestniczyło 200 osób był Warmińsko-Mazurski Związek Piłki Nożnej.

Konferencja FORUM WOKÓŁ PIŁKI
Sport

Mistrzostwa Gminy Ostróda Szkół Podstawowych w Piłce Nożnej dziewcząt i chłopców - kategoria U12

28.09.2023

28 września na orliku i boisku trawiastym w Samborowie zostały rozegrane Mistrzostwa Gminy Ostróda Szkół Podstawowych w Piłce Nożnej dziewcząt i chłopców o Puchar Wójta Gminy Ostróda w kategorii U-12. W zawodach wzięło udział aż 16 drużyn, które rywalizowały na trzech boiskach.

Sport

Mistrzostwa Gminy Ostróda Szkół Podstawowych w Piłce Nożnej dziewcząt i chłopców - kategoria U10

21.09.2023

Na orliku i boisku trawiastym w Samborowie zostały rozegrane  Mistrzostwa Gminy Ostróda Szkół Podstawowych w Piłce Nożnej dziewcząt i chłopców o Puchar Wójta Gminy Ostróda w kategorii U-10. Wsród dziewcząt najlepsza okazała się Szkoła Podstawowa w Idzbarku, a w kategorii chłopców ze zwycięstwa cieszyli się uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Samborowie.

Sport

V Otwarte Mistrzostwa w Wyciskaniu Sztangi Leżąc o Puchar Wójta Gminy Ostróda za nami!

28.08.2023

26 sierpnia na hali sportowej w Samborowie 60 zawodników wystąpiło w V Otwartych Mistrzostwach w Wyciskaniu Sztangi Leżąc o Puchar Wójta Gminy Ostróda. Oprócz lokalnych siłaczy do rywalizacji przystąpili zawodnicy z różnych zakątków naszego kraju, w tym medaliści Mistrzostw Europy czy Pucharu Świata. Wśród uczestników 5. Mistrzostw w Wyciskaniu Sztangi Leżąc o Puchar Wójta Gminy Ostróda była m.in. wicemistrzyni olimpijska w kajakarstwie Marta Walczykiewicz.

Wyniki

Zapraszamy na V Otwarte Mistrzostwa w Wyciskaniu Sztangi Leżąc

20.07.2023

Zapraszamy serdecznie wszystkich miłośników sportów siłowych do uczestnictwa w V Otwartych Mistrzostwach w Wyciskaniu Sztangi Leżąc o Puchar Wójta Gminy Ostróda. Zawody odbędą się 26.08.2023 r. (sobota) na hali sportowej w Samborowie. Start zawodów o godz. 11:00.

Kategorie wagowe:

Kobiety: 65 kg, +65 kg

Mężczyźni: 75 kg, 85 kg, 95 kg, 105 kg, 115 kg, 125 kg, +125 kg

Ponadto klasyfikacje OPEN:

▪️ MPF OPEN: 95, 105, 115, +115

▪️ OPEN JUNIOR do 18 i 23 lat,

▪️ OPEN MASTERS (40-49 lat, 50-59 lat, 60-69 lat, +70 lat)

▪️ OPEN Służb Mundurowych (MON, MSWiA, MS)

▪️ OPEN Drużynowo

▪️ OPEN MASTERS kobiet - w zależności od zgłoszeń

Zapisy mailowo: sport@gminaostroda.pl

Zapraszamy na V Otwarte Mistrzostwa w Wyciskaniu Sztangi Leżąc