MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM

14.04.2023

W Szkole Podstawowej w Idzbarku odbył się finał eliminacji gminnych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”. W konkursie wzięło udział 32 dzieci ze szkół podstawowych z terenu Gminy Ostróda. Do drugiego etapu eliminacji- części ustnej, przeszło 10 uczniów. Wszyscy uczestnicy wykazali się duża wiedzą.

MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM
OSP

Zarząd Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej w Ostródzie

19.12.2022

W poniedziałek odbyło się posiedzenie Zarządu Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej w Ostródzie. W posiedzeniu wzięli udział przedstawiciele wszystkich jednostek OSP z terenu Gminy Ostróda oraz zaproszeni goście w osobach Starosty Ostródzkiego, Przewodniczącego Rady Gminy Ostróda i kadry dowódczej Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostródzie. Bogusław Fijas Wójt Gminy Ostróda i jednocześnie Prezes Zarządu Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej w Ostródzie przedstawił informację na temat działalności OSP w 2022 roku oraz podziękował wszystkim strażakom ochotnikom za niesienie bezinteresownej pomocy potrzebującym.

OSP

Uroczyste przekazanie nowego samochodu pożarniczego oraz wręczenia sztandaru dla OSP w Smykówku

01.10.2022

Ochotnicza Straż Pożarna w Smykówku w sobotę obchodziła podwójne święto. Otrzymała nowy średni samochód ratowniczo-gaśniczy marki VOLVO oraz ufundowany przez Społeczny Komitet sztandar. Sztandar ten zastąpił stary z lat 80 ubiegłego wieku. Z tej okazji odbyła się  uroczysta zbiórka podczas której samochód i sztandar zostały poświęcone i uroczyście przekazane dla Druhów z OSP w Smykówku. Przekazany pojazd podwyższa możliwości działań ratowniczych jednostki OSP  w Smykówku. Zakup samochodu udało się zrealizować dzięki wspólnemu sfinansowaniu zadania przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji – 420 000,00 zł., Gmina Ostróda – 429 130,00 zł. Środki otrzymane z Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie - 50 000,00 zł . Całkowita wartość zadania wyniosła 899 130,00 zł.

Zawody sportowo - pożarnicze Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych

18.06.2022

W sobotę na boisku sportowym w Turznicy rywalizowali członkowie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych działających przy jednostkach OSP na terenie naszej Gminy. W konkurencji składającej się z sztafety i ćwiczenia bojowego wzięło udział 11 drużyn w tym 7 chłopięcych i cztery dziewczęce.

Zawody sportowo - pożarnicze Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych
OSP

GMINNE ZAWODY SPORTOWO-POŻARNICZE MŁODZIEŻOWYCH DRUŻYN POŻARNICZYCH CTIF O PUCHAR WÓJTA GMINY OSTRÓDA

14.06.2022

Wójt Gminy Ostróda oraz Ochotnicza Straż Pożarna w Turznicy serdecznie zapraszają na gminne zawody sportowo-pożarnicze MDP OSP, które odbędą się 18 czerwca 2022 roku na boisku sportowym w Turznicy. Start godzina 11.00

Mężczyźni z OSP w Turznicy Mistrzami Gminy

12.06.2022

W ramach szkolenia doskonalącego odbyły się Gminne Zawody Sportowo- Pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych o Puchar Wójta Gminy Ostróda. W niedzielę na boisku w Reszkach rywalizowały drużyny reprezentujące Ochotnicze Straże Pożarne z Gminy Ostróda w kategorii Kobiet i Mężczyzn.

Mężczyźni z OSP w Turznicy Mistrzami Gminy

4 maja - Międzynarodowy Dzień Strażaka

04.05.2022

Z okazji Dnia Świętego Floriana wszystkim członkom OSP oraz funkcjonariuszom PSP szczególne podziękowania za codzienne poświęcenie i bezinteresowną służbę w ochronie mienia i życia ludzkiego. Życzenia bezpiecznej służby i zawsze szczęśliwego powrotu z akcji ratowniczo – gaśniczych. Dziękujemy za Waszą niewyczerpaną siłę i wytrwałość.

4 maja - Międzynarodowy Dzień Strażaka

Promesa na samochód strażacki do OSP Smykówko

27.04.2022

Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas wraz z Z-cą Naczelnika OSP Smykówko Dariuszem Wiktorowiczem odebrał promesę na środki finansowe przeznaczone na realizację zadania „Zakup średniego samochodu gaśniczego dla OSP Smykówko”. Wartość zadania wyniesie  900 000,00 zł w tym:

• Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji 420 000,00 zł
  • Gmina Ostróda 430 000,00 zł
  • Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego 50 000,00 zł.

Zakupiony samochód znacznie poprawi bezpieczeństwo mieszkańców Gminy Ostróda.

Promesa na samochód strażacki do OSP Smykówko

POMAGAMY UKRAINIE

10.03.2022

Biorąc pod uwagę trudną sytuację na Ukrainie i potrzeby z tym związane Gmina Ostróda przekazała dla Strażaków z Ukrainy samochód pożarniczy Star 266, który do jesieni służył w jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej w Durągu. Samochód po przeprowadzeniu drobnych napraw w dniu 9 marca został dostarczony do Ośrodka Szkoleniowego Państwowej Straży Pożarnej Województwa Podkarpackiego w Nisku. Tam na przekazane pojazdy z całego naszego województwa czekali już druhowie strażacy z Ukrainy. Przekazany samochód od ponad 20 lat niezawodnie służył w jednostkach OSP w Pietrzwałdzie i w Durągu. Jednocześnie strażacy z OSP w Durągu zebrali sprzęt i wyposażenie medyczne które zostało przekazane razem z samochodem. Należy wspomnieć że jednostki OSP z naszej Gminy na początku wojny na Ukrainie przekazały dla strażaków z Ukrainy szereg pełnosprawnego sprzętu.

POMAGAMY UKRAINIE

Koncentracja jednostek OSP

23.10.2021

W sobotę w Starych Jabłonkach w ramach Koncentracji Gminnej OSP odbyły się ćwiczenia jednostek OSP z terenu Gminy i Miasta Ostróda. Koncentracja odbyła się w formie warsztatów ratowniczych prowadzonych przez funkcjonariuszy Komendy Powiatowej PSP w Ostródzie. Poruszone zostały zagadnienia:

Koncentracja jednostek OSP