obrazek news
OSP

POMAGAMY UKRAINIE

10.03.2022

Biorąc pod uwagę trudną sytuację na Ukrainie i potrzeby z tym związane Gmina Ostróda przekazała dla Strażaków z Ukrainy samochód pożarniczy Star 266, który do jesieni służył w jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej w Durągu. Samochód po przeprowadzeniu drobnych napraw w dniu 9 marca został dostarczony do Ośrodka Szkoleniowego Państwowej Straży Pożarnej Województwa Podkarpackiego w Nisku. Tam na przekazane pojazdy z całego naszego województwa czekali już druhowie strażacy z Ukrainy. Przekazany samochód od ponad 20 lat niezawodnie służył w jednostkach OSP w Pietrzwałdzie i w Durągu. Jednocześnie strażacy z OSP w Durągu zebrali sprzęt i wyposażenie medyczne które zostało przekazane razem z samochodem. Należy wspomnieć że jednostki OSP z naszej Gminy na początku wojny na Ukrainie przekazały dla strażaków z Ukrainy szereg pełnosprawnego sprzętu.

POMAGAMY UKRAINIE
obrazek news
OSP

Koncentracja jednostek OSP

23.10.2021

W sobotę w Starych Jabłonkach w ramach Koncentracji Gminnej OSP odbyły się ćwiczenia jednostek OSP z terenu Gminy i Miasta Ostróda. Koncentracja odbyła się w formie warsztatów ratowniczych prowadzonych przez funkcjonariuszy Komendy Powiatowej PSP w Ostródzie. Poruszone zostały zagadnienia: 

Koncentracja jednostek OSP
obrazek news
OSP

Kwalifikowana Pomoc Przedmedyczna

11.10.2021

W dniach 6-10 października 2021 r. w remizie OSP w Reszkach grupa mieszkańców Gminy Ostróda wzięła udział w szkoleniu z zakresu Kwalifikowanej Pomocy Przedmedycznej. Szkolenie udało się zorganizować dzięki dofinansowaniu w wysokości 10 000,00 zł otrzymanemu z Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa Oddział Terenowy w Olsztynie. Celem przedsięwzięcia jest rozwój obszarów wiejskich poprzez zwiększenie dostępności mieszkańców Gminy Ostróda do pierwszej pomocy przedmedycznej udzielanej przez osoby do tego uprawnione. Dodatkowym celem jest budowa więzi wewnątrz społeczności lokalnych poprzez zapewnienie pomocy sąsiedzkiej. Mieszkańcy gminy po odbyciu szkolenia będą przygotowani do udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej potrzebującym. Przeprowadzenie szkolenia i uzyskanie przez grupę osób wiedzy i umiejętności w zakresie udzielania pomocy przedmedycznej znacznie poprawi bezpieczeństwo mieszkańców miejscowości z terenu Gminy Ostróda. 37 osób biorących udział w szkolenie jest również członkami Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu naszej gminy. Szkolenie zakończyło się egzaminem i uzyskaniem przez uczestników tytułu ratownika.

Kwalifikowana Pomoc Przedmedyczna
obrazek news
OSP

Uroczyste przekazanie nowego samochodu pożarniczego dla OSP w Durągu

10.10.2021

Ochotnicza Straż Pożarna w Durągu otrzymała nowy średni samochód ratowniczo-gaśniczy marki VOLVO. W ubiegłą niedzielę odbyła się  uroczysta zbiórka z okazji przekazania średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego. Przekazany pojazd podwyższa możliwości działań ratowniczych jednostki OSP  w Durągu. Zakup samochodu udało się zrealizować dzięki wspólnemu sfinansowaniu zadania przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji – 120 000,00 zł., Wojewódzki i Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie – 263 001,87 zł, Gmina Ostróda – 344 604,13 zł. środki otrzymane z Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie 50 000,00 zł.  Całkowita wartość zadania wyniosła 777 606,00 zł.

Uroczyste przekazanie nowego samochodu pożarniczego dla OSP w Durągu
obrazek news
OSP

Mężczyźni z OSP Brzydowo ponownie Mistrzami Gminy

22.06.2021

Po dwuletniej przerwie, sobota i niedziele upłynęła na terenie Gminy pod znakiem rywalizacji sportowo-pożarniczej członków Ochotniczych Straży Pożarnych. W ramach szkolenia doskonalącego odbyły się Gminne Zawody Sportowo- Pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych o Puchar Wójta Gminy Ostróda.

Mężczyźni z OSP Brzydowo ponownie Mistrzami Gminy
obrazek news
OSP

Dofinansowanie dla OSP z terenu gminy Ostróda

13.07.2020

Osiem Jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu gminy Ostróda zostało zakwalifikowanych do dofinansowania z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie w konkursie "Ogólnopolski program finansowania służb ratowniczych Część 2) Dofinansowanie zakupu sprzętu i wyposażenia jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych” – Mały Strażak na łączną kwotę 169 303, 44 zł..

Dofinansowanie dla OSP z terenu gminy Ostróda
obrazek news
OSP

Promesa na samochód strażacki do OSP Samborowo

09.07.2020

Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas odebrał promesę na środki finansowe przeznaczone na realizację zadania „Zakup średniego samochodu gaśniczego dla OSP Samborowo”. Wartość zadania wynosi 789 414,00 zł w tym:

Promesa na samochód strażacki do OSP Samborowo
obrazek news
OSP

VIII OGÓLNOPOLSKIE MISTRZOSTWA STRAŻAKÓW OSP W NARCIARSTWIE ALPEJSKIM I SNOWBOARDZIE

26.02.2020

Już po raz siódmy z rzędu, w ubiegły weekend reprezentacja Gminy Ostróda wzięła udział w Ogólnopolskich Mistrzostwach Strażaków OSP w Narciarstwie Alpejskim i Snowboardzie, które odbyły się na stoku Polany Sosny nad jeziorem Sromowce w Niedzicy województwo Małopolskie. Naszą Gminę reprezentowali druhowie z OSP Brzydowo, Durąg, Idzbark i Stare Jabłonki. Mistrzostwa rozgrywane były w konkurencji indywidualnej slalom specjalny narty i snowboard  oraz drużynowej slalom specjalny narty z wężem strażackim. Rywalizacja była bardzo widowiskowa i przyniosła wiele emocji. Jednak nie wynik był najważniejszy ale wyśmienita zabawa i podnoszenie sprawności fizycznej. Biorąc pod uwagę, że przez dwa dni w zawodach wzięło udział około 300 druhów z 40 jednostek OSP z 6 województw wyniki naszych zawodników były obiecujące. W przyszłym roku obiecują walkę o pozycje czołowe.

VIII OGÓLNOPOLSKIE MISTRZOSTWA STRAŻAKÓW OSP W NARCIARSTWIE ALPEJSKIM I SNOWBOARDZIE
obrazek news
OSP

Druhowie z OSP Brzydowo Mistrzami Powiatu Ostródzkiego

14.09.2019

W sobotę na Stadionie Miejskim w Ostródzie odbyły się 11 Mistrzostwa Powiatu Ostródzkiego Ochotniczych Straży Pożarnych, w których udział wzięło 17 drużyn.  Naszą Gminę reprezentowały cztery drużyny. W kategorii  A mężczyzn wystartowały drużyny OSP Brzydowo i OSP Idzbark. W kategorii C kobiet reprezentowały nas drużyny z OSP Brzydowo i OSP Smykówko.   Drużyny z Gminy Ostróda zajęły bardzo dobre miejsca. Mistrzami Powiatu Ostródzkiego zostali druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Brzydowie. Piąte miejsce zajęła drużyna z OSP Idzbark. Wśród Pań wicemistrzostwo Powiatu zdobyła drużyna Ochotniczej Straży Pożarnej ze Smykówka. Panie z OSP Brzydowo zajęły piąte miejsce.

Druhowie z OSP Brzydowo Mistrzami Powiatu Ostródzkiego
obrazek news
OSP

Bezpieczeństwo przede wszystkim

28.08.2019

Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas podpisał umowę z Marszałkiem Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustawem Markiem Brzezinem o dofinansowanie infrastruktury gminnych Jednostek OSP.

Bezpieczeństwo przede wszystkim