Strażacy z OSP Brzydowo Mistrzami Gminy

09.06.2019

W sobotę i niedzielę w ramach szkolenia doskonalącego odbyły się Gminne Zawody Sportowo- Pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych o Puchar Wójta Gminy Ostróda. W sobotę na boisku sportowym w Starych Jabłonkach rywalizowali członkowie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. W konkurencji składającej się z sztafety i ćwiczenia bojowego wzięło udział 10 drużyn. Po zaciętej rywalizacji drużyny zajęły następujące miejsca.

Strażacy z OSP Brzydowo Mistrzami Gminy

Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze

27.05.2019

8 czerwca 2019 r.  Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych o Puchar Wójta Gminy Ostróda na boisku w  Starych Jabłonkach. Start godz. 1000.

9 czerwca 2019 r. Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze Ochotniczych Straży Pożarnych o Puchar Wójta Gminy Ostróda na boisku w Smykówku. Start godz. 1000.

Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy!

Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze

04.05.2019

W gminie Ostróda obchodzono uroczyście Gminny Dzień Strażaka oraz 70-lecie istnienia Ochotniczej Straży Pożarnej w Napromie.

17.04.2019

Zapraszamy na obchody Gminnego Dnia Strażaka i 70-lecie Ochotniczej Straży Pożarnej w Napromie. Szczegóły na plakacie.

Podpisana promesa na samochód strażacki do OSP Turznica

17.04.2019

Gmina Ostróda otrzymała promesę na dofinansowanie zakupu samochodu ratowniczo-gaśniczego dla Jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Turznicy w następujących kwotach:
- budżet gminy – 350 000,00zł
- dotacja Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego/Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji – 410 000,00zł
Przyrzeczenie dofinansowania zakupu na ręce Wójta Gminy Ostróda Bogusława Fijasa wręczył podczas uroczystości na Placu Komendy Wojewódzkiej PSP w Olsztynie Wiceminister Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosław Zieliński.

Podpisana promesa na samochód strażacki do OSP Turznica
OSP

Konkurs „Młodzież zapobiega pożarom”

04.04.2019

W Szkole Podstawowej w Brzydowie odbył sie finał eliminacji gminnych Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM”. W konkursie wzięło udział 25 dzieci ze szkół podstawowych oraz gimnazjum z terenu Gminy Ostróda. Do drugiego etapu eliminacji- części ustnej, przeszło 10 uczniów. Wszyscy uczestnicy wykazali sie duża wiedzą.

Konkurs „Młodzież zapobiega pożarom”
OSP

VII OGÓLNOPOLSKIE MISTRZOSTWA STRAŻAKÓW OSP W NARCIARSTWIE ALPEJSKIM I SNOWBOARDZIE

10.02.2019

Reprezentacja Gminy Ostróda wzięła udział w VII Ogólnopolskich Mistrzostwach Strażaków OSP w Narciarstwie Alpejskim i Snowboardzie, które odbyły się na stoku Polany Sosny nad jeziorem Sromowce w Niedzicy województwo Małopolskie. Naszą Gminę reprezentowali druhowie z OSP Brzydowo, Durąg, Idzbark i Stare Jabłonki w konkurencji indywidualnej slalom specjalny narty i snowboard  oraz drużynowej slalom specjalny narty z wężem strażackim.

Kampania sprawozdawcza w jednostkach OSP na terenie Gminy Ostróda

21.01.2019
Zebraniem członków Ochotniczej Straży Pożarnej w Durągu rozpoczęła się na terenie Gminy Ostróda kampania sprawozdawcza w jednostkach OSP.
Kampania sprawozdawcza w jednostkach OSP na terenie Gminy Ostróda

Nowy samochód dla OSP Brzydowo

05.01.2019

Ochotnicza Straż Pożarna w Brzydowie otrzymała nowy średni samochód ratowniczo-gaśniczy. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą, która odbyła się w intencji strażaków. Po Mszy nastąpiło poświęcenie i uroczyste przekazanie średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego GBA Star 4,5/29 na podwoziu MAN 4x4. Przekazany samochód podwyższa możliwości działań ratowniczych jednostki OSP Brzydowo. Zakup udało się zrealizować dzięki wspólnemu sfinansowaniu zadania przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji - 200 tys. zł., Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej - 250 tys. zł oraz Gminę Ostróda - 371 640,00zł. Całkowita wartość zadania wyniosła 821 640,00zł.

Nowy samochód dla OSP Brzydowo

Nowy sprzęt dla Jednostek OSP z terenu gminy Ostróda

15.11.2018

Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas przekazał dla poszczególnych OSP z terenu Gminy sprzęt zakupiony ze środków Ministerstwa Sprawiedliwości w ramach realizacji zadań publicznych ze środków Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej – Funduszu Sprawiedliwości. Łączna wartość zakupionego sprzętu wyniosła ponad 96 565,65zł. z tego 99% stanowiła otrzymana dotacja.

Nowy sprzęt dla Jednostek OSP z terenu gminy Ostróda