Zebrania sprawozdawczo-wyborcze Ochotniczych Straży Pożarnych

09.03.2011

5 marca 2011 roku zakończyły się  zebrania sprawozdawczo-wyborcze Ochotniczej Straży Pożarnej w Gminie Ostróda. Przypomnijmy, że zebrania OSP na terenie Gminy Ostróda, rozpoczęły się w dniu 22 stycznia br. w Glaznotach. Podczas zebrań, ustępujące zarządy przedstawiały sprawozdania z pięcioletniej kadencji 2006-2010 oraz wybrane zostały nowe zarządy, komisje rewizyjne oraz delegaci na zjazd Miejsko-Gminny. Jednocześnie uchwalane były plany działalności na lata następne.

Zebrania sprawozdawczo-wyborcze Ochotniczych Straży Pożarnych
OSP

„Wykwalifikowany strażak – bezpieczna gmina”

27.12.2010

„Wykwalifikowany strażak – bezpieczna gmina” to tytuł projektu, który realizuje Ochotnicza Straż Pożarna w Ornowie. Środki pozyskano w ramach działania 6.3 – Inicjatywy lokalne na rzecz podnoszenia aktywności zawodowej na obszarach wiejskich w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

„Wykwalifikowany strażak – bezpieczna gmina”

Koncetracja Gminna

19.10.2010

15 października 2010 roku na terenie Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych w Rudnie odbyły się ćwiczenia Jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu miasta i gminy Ostróda. W ćwiczeniach udział wzięły wszystkie jednostki OSP.

Koncetracja Gminna

V Zawody Strzeleckie o Puchar Wójta Gminy Ostróda

12.10.2010

W Kaczorach na terenie Klubu Strzeleckiego GARDA  9 października 2010r. odbyły się  już V Zawody Strzeleckie o Puchar Wójta Gminy Ostróda w kategorii Jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych i VIP - przedstawicieli firm, współpracujących z Gminą Ostróda.

V Zawody Strzeleckie o Puchar Wójta Gminy Ostróda
OSP

festyn strażacki „OSP nasz drugi dom”

17.09.2010

Doceniając zaangażowanie i wkład Ochotniczych Straży Pożarnych w działalność na rzecz pomocy potrzebującym oraz aktywne włączanie sie w prace na rzecz społeczności lokalnej Gmina Ostróda zorganizowała festyn strażacki „OSP nasz drugi dom”, który odbył sie 4 września 2010 roku w Brzydowie ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich w ramach Działania Leader.

festyn strażacki „OSP nasz drugi dom”

Zaproszenie na Festyn Strażacki

24.08.2010

Zaproszenie na Festyn Strażacki

ćwiczenia Wojewódzkie Obrony Cywilnej

22.07.2010

W dniach 17,18 czerwca 2010r. w Ostródzie odbyły sie ćwiczenia Wojewódzkie Obrony Cywilnej zorganizowane na bazie Samorządu Gminy Ostróda. W ćwiczeniu tym brał udział pluton ratownictwa ogólnego przy Gminie Ostróda.

ćwiczenia Wojewódzkie Obrony Cywilnej

60-lecie OSP Brzydowo

13.07.2010

W dniu 11 lipca 2010 roku Ochotnicza Straż Pożarna w Brzydowie uroczyście obchodziła 60-ciolecie swojego istnienie. W ramach obchodów jednostce wręczono ufundowany przez społeczeństwo Gminy Ostróda Sztandar. Uroczystość  rozpoczęła się Mszą Świętą w kościele parafialnym p.w. Trójcy Przenajświętszej w Brzydowie, podczas której sztandar został poświęcony.  Uroczysta zbiórka odbyła się na placu przy Szkole Podstawowej w Brzydowie.

60-lecie OSP Brzydowo

Wojewódzkie Zawody Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych

02.06.2010

W dniu 29 maja 2010 roku  na boisku Miejskiego Ośrodka Sportu w Morągu odbyły się V Wojewódzkie Zawody Sportowo Pożarnicze Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych. Zawody rozgrywane były w/g międzynarodowego regulaminu CTIF.

Wojewódzkie Zawody Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych

Zaproszenie na Obchody Gminnego Dnia Strażaka