Próbny Egzamin Gimnazjalny

18.12.2015

W dniach 16 - 18 grudnia 2015 roku w Gimnazjum im. Żołnierza Polskiego w Durągu odbył się próbny egzamin gimnazjalny. W środę uczniowie zmagali się z przedmiotów matematycznych i przyrodniczych, w czwartek humanistycznych i języka polskiego, natomiast w piątek z języków obcych.

Próbny Egzamin Gimnazjalny
Szkoła Podstawowa w Durągu

„Rodzina tu wszystko się zaczyna”.

17.12.2015

Konferencja, na której poruszono tematykę:

• Szkoła partnerem rodziny w procesie wychowania .
  • Rodzina w krajobrazie dzisiejszej Kultury.
  • Edukacja prorodzinna w świadomości gimnazjalistów.
  • Jak wychować dobrą matkę, dobrego ojca.
  • Między domem a szkołą, czyli o tym, jak wspierać  ucznia i jego rodzinę.

Dyskusja, odbyła się  na temat : „Jak szkoła wspiera rodziców w procesie wychowania” .

Pani Grażyna Przasnyska Warmińsko – Mazurski Kurator Oświaty podsumowała swoje wystąpienie słowami – „Ważna jest Nauka, ale jeszcze ważniejsze jest WYCHOWANIE”.

„Rodzina tu wszystko się zaczyna”.

16.12.2015

W ramach nadzoru pedagogicznego dyrektorzy spotkali się na konferencji „Od kultury nauczania do kultury uczenia się”, którą zaproponowała Pani Ewa Nosowicz Warmińsko – Mazurski Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli a udział wzięła Pani G. Lipińska – Dyrektor Gimnazjum im. Żołnierza Polskiego w Durągu. Podczas spotkania poruszano następującą tematykę:

.

15.12.2015

.

Otrzęsiny

14.12.2015

Samorząd Uczniowski przy Gimnazjum im. Żołnierza Polskiego w Durągu w humorystyczny sposób przyjął uczniów klas pierwszych do naszej społeczności.

Otrzęsiny

Pamiętaliśmy o stanie wojennym 1981

13.12.2015

Pamiętaliśmy o stanie wojennym 1981

SZKOLNY KONKURS HISTORYCZNY Z ŻOŁNIERZEM POLSKIM W TLE

09.12.2015

09 grudnia 2015r. odbył się w naszej szkole SZKOLNY KONKURS HISTORYCZNY Z ŻOŁNIERZEM POLSKIM W TLE. Celem konkursu było:

SZKOLNY KONKURS HISTORYCZNY Z ŻOŁNIERZEM POLSKIM W TLE

07.12.2015

Dnia 07 grudnia 2015 roku naszą szkołę, Gimnazjum im. Żołnierza Polskiego w Durągu, odwiedził Święty Mikołaj. Gimnazjaliści ucieszyli się bardzo z jego wizyty.

02.12.2015

02 grudnia 2015 roku odbyła się konferencja pod hasłem „Dziecko, jako ofiara przemocy w rodzinie”,  w której udział wzięła Dyrektor Gimnazjum im. Żołnierza Polskiego w Durągu Pani Grażyna Lipińska i Pedagog Pani Anna Błaszkiewicz . Celem konferencji było zapoznanie uczestników z formami pomocy w rodzinie stosowanymi wobec dzieci oraz przybliżenie oznak jej stosowania. Konferencja miała również  na celu przedstawienie możliwości pomocy dzieciom – ofiarom przemocy w rodzinie, w tym praktycznego wykorzystania środków prawnych mających na celu ich ochronę.

BIBLIOTEKA SZKOLNA: WRÓŻBY ANDRZEJKOWE

30.11.2015

Tradycyjnie, jak co roku, w dniu 30 listopada w bibliotece szkolnej przygotowano dla czytelników wróżby andrzejkowe: „Wywróżone – przeznaczone!”.

Odpowiednio udekorowana sala biblioteczna została przemieniona w miejsce pełne czarów i dobrej zabawy. Najbliższą przyszłość młodzieży przepowiadały dobre czarownice czyli uczennice z Kółka muzyczno – artystycznego działającego przy bibliotece.

BIBLIOTEKA SZKOLNA: WRÓŻBY ANDRZEJKOWE