Babskie spotkanie przy muzyce i kawie

Gmina 13.03.2023

Niedzielne ????„Babskie spotkanie przy muzyce i kawie”???? można zaliczyć do udanych. Gospodarzem Gminnych Obchodów Dnia Kobiet było Gminne Centrum Kulturalno - Biblioteczne w Samborowie oraz Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas, który wraz z Marszałkiem Województwa Warmińsko- Mazurskiego Gustawem Markiem Brzezinem oraz Starostą Powiatu Ostródzkiego Andrzejem Wiczkowskim złożyli wszystkim Paniom piękne życzenia i obdarowali je kwiatami. O paniach nie zapomnieli również radni Gminy Ostróda, w których imieniu słodycze wręczył radny Dominik Serafin.

Była muzyka, kwiaty, poczęstunek, występy artystyczne i dużo dobrej zabawy. W części artystycznej wystąpił Zespół wokalny Piątka z plusem oraz grupa taneczna z GCK-B Samborowo. Imprezie towarzyszyła wystawa fotografii Mirelli Komar „Magia kobiet w kadrze” , która zachwyciła pięknem sfotografowanych kobiet, a przede wszystkim profesjonalizmem fotografki.

Wisienką na torcie był konkurs kulinarny „Słodkie babeczki dla babeczek”, którego celem była aktywizacja mieszkańców Gminy Ostróda poprzez budowanie więzi wewnątrz społeczności lokalnych oraz wymiana doświadczeń kulinarnych. W konkursie uczestniczyły Koła Gospodyń z terenu Gminy Ostróda oraz osoby indywidualne. Komisja konkursowa powołana przez organizatora miała nie lada babeczki do zgryzienia. Wszystkie prezentowały się wspaniale i smakowały wybornie. Po długiej naradzie członków komisji, ogłoszono werdykt.

????KGW Smykówko oraz KGW Samborowo,
????KGW Zwierzewo, KGW Brzydowo, KGW Szyldak,
????KGW Grabinek, KGW Naprom i KGW Durąg.
Kategoria: osoby indywidualne
???? Pani Joanna Filipowiak z Brzydowa
???? Pani Anna Husar z Brzydowa.

Gratulujemy wszystkim konkursowym uczestnikom. Niespodzianką była loteria fantowa, gdzie każdy los był prezentem zarówno dla pań jak i dla panów. Imprezie towarzyszył również szczytny cel, gdzie wrzucając grosik do puszki można było wesprzeć w leczeniu małego Czarusia, mieszkańca Gminy Ostróda. Również dużo pozytywnych emocji wzbudziła licytacja indyczki ufundowanej przez Łukasza Wolfa, a wylicytowana kwota zasili konto Czarusia.

Dużym zainteresowaniem cieszyła się fotobudka, dzięki której można było zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia. Mamy nadzieję, że humor i optymizm wyniesiony ze spotkania będzie towarzyszył mieszkankom naszej Gminy przez cały rok. Dziękujemy wszystkim za udział w