Inwestycje gminne 03.01.2022

Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas podpisał umowę na realizację zadania pn: „Budowa dwóch boisk wielofunkcyjnych przyszkolnych w miejscowościach Durąg i Pietrzwałd”. Wykonawca w/w zadania został wyłoniony zgodnie z ustawą Pzp - Eversport Sp. z o.o. z Warszawy za łączną kwotę brutto 2 157 080,34 zł. Zadanie, w kwocie 846 700,00 zł dofinansowane zostało ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, których dysponentem jest Minister Sportu i Turystyki.

Boiska wielofunkcyjne o nawierzchni poliuretanowej przeznaczone będą na potrzeby realizacji zajęć wychowania fizycznego dla uczniów i wychowanków Szkoły Podstawowej im. Żołnierza Polskiego w Durągu i Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Pietrzwałdzie jak również społecznościom lokalnym Sołectw Durąg i Pietrzwałd. Na obiektach można będzie uprawiać piłkę ręczną, mini piłkę nożną, piłkę siatkową, koszykową oraz tenis ziemny, wyposażone będą w oświetlenie, które pozwoli wydłużyć czas ich funkcjonowania, zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym .