Zabytkowe cmentarze – kultura pamięci i wyzwanie dla gminy

11.04.2024

W dniach 9-10 kwietnia br. na zaproszenie dyrektora Narodowego Instytutu Konserwacji Zabytków Pełnomocnik Wójta ds. Dziedzictwa Kulturowego wziął udział w konferencji „Przestrzenie pamięci. Zabytkowe cmentarze we współczesnych kontekstach”: https://nikz.pl/.../przestrzenie-pamieci-zabytkowe.../.

Zabytkowe cmentarze – kultura pamięci i wyzwanie dla gminy

10.04.2024
W dniu 3 i 4 kwietnia 2024 r. odbyły się konkursy na stanowiska dyrektorów szkół i przedszkoli prowadzonych przez Gminę Ostróda.
Powierzenia stanowisk dyrektorów wyłonionych przez Komisje Konkursowe na pięcioletnią kadencję, dokonał dzisiaj Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas.

OSTRZEŻENIE DLA WNIOSKODAWCÓW I BENEFICJENTÓW PROGRAMU - CZYSTE POWIETRZE

10.04.2024

Sprawdzaj oferty, nie podpisuj „od ręki”!

OSTRZEŻENIE DLA WNIOSKODAWCÓW I BENEFICJENTÓW PROGRAMU - CZYSTE POWIETRZE

Ze skrytości w nieskrytość - Jesienne misterium w Glaznotach

05.04.2024

Gmina Ostróda na wniosek Wójta Gminy Ostróda otrzymała wsparcie finansowe od województwa Warmińsko-Mazurskiego na realizację działań w zakresie kultury realizowanych przez Gminne Centrum Kulturalno-Biblioteczne w Samborowie z przeznaczeniem na organizację wydarzenia kulturalnego pn. „Ze skrytości w nieskrytość. Jesienne misterium w Glaznotach”

Ze skrytości w nieskrytość - Jesienne misterium w Glaznotach

Informacja dotycząca zwrotu podatku VAT za gaz

05.04.2024

Zgodnie z ustawą z dnia 15 grudnia 2022 r. o szczególnej ochronie niektórych odbiorców paliw gazowych w 2023 r. oraz w 2024 r. w związku z sytuacją na rynku gazu. (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 303), gospodarstwa domowe, które używają gazu do celów grzewczych mogą ubiegać się o zwrot podatku VAT za gaz od dnia 1 stycznia 2023 r. do dnia 31 grudnia 2023 r. oraz od dnia 1 stycznia 2024 r. do dnia 30 czerwca 2024 r.

Termin składania wniosków do 30 września 2024 r.

Więcej informacji na stronie: https://bip.gminaostroda.pl/dodatek-gazowy-refundacja-kosztow-podatku-od-towarow-i-uslug-vat

Informacja dotycząca zwrotu podatku VAT za gaz

Kondolencje

04.04.2024

Kondolencje

Informacja o zmianie miejsc głosowania w dniu wyborów samorządowych

03.04.2024
Informacja o zmianie miejsc głosowania w dniu wyborów samorządowych

Wydarzenia rekreacyjne w Gminie Ostróda

03.04.2024

Gmina Ostróda jest miejscem, gdzie nie brakuje wydarzeń rekreacyjnych, promocyjnych oraz tych, które promują bogactwo naszego dziedzictwa kulinarnego. Z roku na rok nasze imprezy cieszą się coraz większym zainteresowaniem! Zapraszamy na kolejną serię tegorocznych wydarzeń, które pozwalają nam na celebrowanie naszej lokalnej kultury, tradycji oraz pasji. Gmina Ostróda jest miejscem tradycji, integracji i smaków!

Wydarzenia rekreacyjne w Gminie Ostróda

27.03.2024

Podziękowanie dla Fundacji Alarmowy Fundusz Nadziei na Życie za wieloletnią współpracę oraz za zrealizowanie w 2023 r. na terenie Gminy Ostróda akcji ograniczania bezdomności zwierząt w ramach projektu współfinansowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego i Gminę Ostróda.

Transmisja LXXXII Sesji Rady Gminy Ostróda

27.03.2024

Aktualny serwer transmisji sesji:

www.esesja.gminaostroda.pl

Transmisja LXXXII Sesji Rady Gminy Ostróda