Bezpłatne warsztaty terapeutyczne

03.04.2024

Zachęcamy chętnych Mieszkańców Gminy Ostróda do uczestnictwa w bezpłatnych warsztatach terapeutycznych. Zgłoszenia będą przyjmowane do 31 maja 2024 r.. Program finansowany z Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii dla Gminy Ostróda na lata 2024-2025.

Bezpłatne warsztaty terapeutyczne

03.04.2024

Informujemy o udzielanych bezpłatnych konsultacjach psychologiczno-terapeutycznyh dla członków rodzin z terenu Gminy Ostróda dotkniętych problemem alkoholowym i narkomanii oraz dla osób zmagających się z uzależnieniem behawioralnym. Program finansowany jest z Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii dla Gminy Ostróda na lata 2024-2025.

Superwizja z -umiejętności wychowawczych

07.02.2024
Odbyła się pierwsza w tym roku narada pedagogów szkolnych z placówek oświatowych z terenu Gminy Ostróda, w ramach spotkania uczestnicy mieli okazję uczestniczyć w superwizji z „umiejętności wychowawczych” z psychologiem Danutą Górny. Każdy problem w szkole z uczniami został omówiony indywidualnie. Dzięki takim działaniom zwiększy się skuteczność w zakresie rozwiązywania problemów szkolnych.

Superwizja z -umiejętności wychowawczych

Ferie Zimowe w Gminie Ostróda

06.02.2024
Ferie Zimowe w Gminie Ostróda z programem profilaktycznym pod hasłem „W zdrowym ciele, zdrowy duch” dobiegły końca. Wydarzenie zostało zrealizowane przy współpracy Pełnomocnika Wójta Gminy Ostróda ds. Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Uzależnień oraz Gminnego Centrum Kulturalno-Bibliotecznego w Samborowie. Warto podkreślić, że tegoroczne zajęcia odbyły się w GCK-B, bibliotekach i świetlicach wiejskich. Podczas ferii dzieci nie tylko rozwijały swoje pasje, ale również miały zagwarantowane zdrowe posiłki oraz świeże owoce, co wpisuje się w troskę o ich dobre samopoczucie.
Ferie Zimowe w Gminie Ostróda

Ogólnoświatowa kampania - Biała Wstążka

Zapraszamy na bezpłatne porady i konsultacje specjalistów.

Ogólnoświatowa kampania - Biała Wstążka

Bezpieczna Droga do Szkoły

24.10.2023

Z przyjemnością informujemy, że akcja "Bezpieczna Droga do Szkoły", zorganizowana przez Gminne Centrum Rozwiązywania Problemów Uzależnień przy współpracy Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie, zakończyła się z sukcesem na terenie naszej gminy. Akcja miała na celu podniesienie świadomości i edukację dzieci dotyczącą bezpiecznego poruszania się po drogach.

Bezpieczna Droga do Szkoły

Przeciwdziałanie przestępczości to krok do bezpiecznej przyszłości

26.08.2023

W Pietrzwałdzie miał miejsce ostatni z pięciu pikników pn. "Przeciwdziałanie przestępczości to krok do bezpiecznej przyszłości". To ważna inicjatywa, która zdobyła wsparcie Funduszu Sprawiedliwości Ministerstwa Sprawiedliwości i przyniosła owocne rezultaty dla naszej społeczności. W pikniku udział wzięli: pracownicy Socjalni Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Ostródzie, Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Ostródzie, Pełnomocnik Wójta Gminy Ostróda ds. Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Uzależnień, a także pedagog szkolny. Ta zgrana drużyna zadbała o ciekawy program i atrakcje dla wszystkich uczestników.

Przeciwdziałanie przestępczości to krok do bezpiecznej przyszłości
Gminne Centrum Rozwiązywania Problemów Uzależnień

Diagnoza Problemów Społecznych na terenie Gminy Ostróda - kwestionariusz ankiety internetowej

04.07.2023
Szanowni Państwo,
Uprzejmie informujemy, że od 4 lipca do 18 lipca 2023 roku, na terenie naszej gminy są realizowane badania ankietowe związane z opracowywaniem diagnozy lokalnych zagrożeń społecznych. Pozyskane w badaniach dane statystyczne będą wykorzystane do analiz i opracowań zbiorczych dotyczących sytuacji społecznej oraz będą stanowiły podstawę do opracowania dokumentu jakim jest Diagnoza Problemów Społecznych Gminy Ostróda. Badania realizowane są metodą internetową - kwestionariusz ankiety internetowej znajduje się w poniższym linku:

Zachęcamy do udziału w badaniu.

Piknik pn. Przeciwdziałanie przestępczości to krok do bezpiecznej przyszłości

26.06.2023

W dniu 24 czerwca w Napromie miał miejsce czwarty z pięciu pikników pn. "Przeciwdziałaniu przestępczości to krok do bezpiecznej przyszłości" finansowany z Funduszu Sprawiedliwości Ministerstwa Sprawiedliwości. W pikniku udział wzięły służby dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie, pracownicy Socjalni Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Ostródzie, Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Ostródzie.

Piknik pn. Przeciwdziałanie przestępczości to krok do bezpiecznej przyszłości

Piknik Rodzinny

23.06.2023

Serdecznie zapraszamy na kolejne wydarzenie, które odbędzie się w Gminie Ostróda! Zachęcamy do uczestnictwa w Pikniku Rodzinnym w Napromie, który organizujemy w ramach naszej akcji przeciwdziałania przestępczości.

Piknik Rodzinny