Gminne Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Samborowie

Gmina 10.11.2023
Dzisiaj społeczność Gminy Ostróda uczciła wyjątkowy dzień w historii Polski - Narodowe Święto Niepodległości. Gminne obchody Narodowego Święta Niepodległości Polski zainaugurowało uroczyste złożenie kwiatów i zaśpiewanie hymnu pod pamiątkowym kamieniem, oddając hołd bohaterom, którzy poświęcili swoje życie dla wolności naszej Ojczyzny.
 
Wartościowe słowa i przypomnienie o trudnej, lecz heroicznej drodze Polski do niepodległości zabrzmiały w przemówieniu Wójta Gminy Ostróda, Bogusława Fijasa. Serdecznie dziękujemy zaproszonym gościom oraz mieszkańcom Gminy Ostróda za obecność, za świadectwo patriotyzmu i oddanie historii naszego kraju.

 

Po złożeniu hołdu poległym bohaterom Gminne Centrum Kulturalno-Biblioteczne w Samborowie zamieniło się w scenę pełną artystycznej pasji, gdzie dzieci i młodzież z placówek oświatowych Gminy Ostróda i GCK-B zaprezentowały patriotyczny program. To niezwykłe widowisko, pełne emocji, nostalgii i wzruszeń, było prawdziwym hołdem dla naszej niepodległej ojczyzny.
 
Nagrodzenie laureatów gminnych konkursów patriotycznych było momentem, w którym doceniliśmy zaangażowanie i kreatywność naszej społeczności w pielęgnowaniu wartości patriotycznych.