Gminny Konkurs Ekologiczny - Ziołowe herbarium

Gmina 10.11.2023

W Glaznotach podsumowano Gminny Konkurs Ekologiczny „Ziołowe herbarium”. Zadaniem uczestników konkursu było stworzenie przez uczniów zielnika z roślin, które własnoręcznie zbierali, suszyli oraz każdą z nich opisali. Konkurs zorganizowano w ramach dwuletniego projektu „Ekomuzeum doliny Gizeli. Odkrywanie i doświadczanie”. Projekt został dofinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie.

 

 

W konkursie udział wzięły placówki oświatowe z Gminy Ostróda : Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Brzydowie, Szkoła Podstawowa im. Żołnierza Polskiego w Durągu, Szkoła Podstawowa im. Józefa Piłsudskiego w Idzbarku, Szkoła Podstawowa im. K.I. Gałczyńskiego w Lipowie, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Pietrzwałdzie, Zespół Szkół im. Mikołaja Kopernika w Samborowie.
 
Bardzo dziękujemy pomysłodawcom i organizatorom projektu P. Alicji Szarzyńskiej oraz P. Wiesławowi Skrobot, za wspaniałą inicjatywę, przekazanie historii oraz możliwość uczestniczenia w uroczystym udostępnieniu zegara słonecznego w Glaznotach. Przepiękne ręcznie wykonane zegary, autorstwa P. Agaty Markos Studio OAK, będą ozdobą każdej ze szkół uczestniczącej w projekcie. Sołtys Glaznot P. Grażynie Gasikowskiej bardzo dziękujemy za ciepłe przyjęcie oraz pyszny poczęstunek.
 
Dzięki takim inicjatywom, doświadczenie i wiedza zdobyta w praktyce przez dzieci, jest najlepszą podstawą do ich dalszego rozwoju. Uczniom i ich opiekunom gratulujemy zaangażowania i życzymy wytrwałości na ich dalszej Ekodrodze.