Gra terenowa z okazji Dnia Ziemi

Szkoła Podstawowa w Durągu 23.04.2026

Z okazji obchodów Dnia Ziemi w naszej szkole odbyła się gra terenowa, której celem było promowanie postaw proekologicznych oraz poszerzanie wiedzy uczniów na temat ochrony środowiska. Uczniowie, podzieleni na zespoły, wzięli udział w emocjonujących zadaniach przygotowanych na terenie szkoły i pobliskiego parku. Na uczestników czekały liczne stacje zadaniowe, podczas których musieli wykazać się wiedzą przyrodniczą, spostrzegawczością, umiejętnością współpracy oraz kreatywnością. Zadania dotyczyły między innymi: segregacji odpadów, ochrony przyrody, oszczędzania wody i energii, a także rozpoznawania gatunków drzew. Gra terenowa była nie tylko doskonałą okazją do nauki poprzez zabawę, ale także do integracji uczniów i wspólnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu. Wszyscy uczestnicy z dużym zaangażowaniem wykonywali kolejne zadania, pokazując, że troska o naszą planetę jest dla nich ważna.Obchody Dnia Ziemi przypomniały wszystkim, jak istotne jest dbanie o środowisko naturalne każdego dnia.