Inwestycje dofinansowane z funduszy rządowych

Inwestycje funudusz rządowy

Zakończyła się jedna z największych inwestycji drogowych w Gminie Ostróda!

22.03.2024
Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas dokonał odbioru zadania o nazwie: „Przebudowa nawierzchni dróg gminnych wraz z budową kanalizacji deszczowej w miejscowości Kątno oraz przebudowa drogi gminnej Stare Jabłonki – Kątno”. Ta znacząca inwestycja została zrealizowana w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg, stanowiąc ważny krok w rozwoju naszej gminy. Kwota dofinansowania dla Gminy Ostróda wyniosła imponujące 5.130.004,50 zł, co stanowi istotne wsparcie dla naszej społeczności. Całkowity koszt inwestycji sięgnął 11.296.410,00 zł, co świadczy o skali i zaangażowaniu w realizację tego przedsięwzięcia.
Zakończyła się jedna z największych inwestycji drogowych w Gminie Ostróda!
Inwestycje funudusz rządowy

Uroczyste Wmurowanie Kamienia Węgielnego i Podpisanie Aktu Erekcyjnego Przedszkola Samorządowego w Starych Jabłonkach

20.03.2024

W Starych Jabłonkach odbyła się symboliczna uroczystość wmurowania kamienia węgielnego oraz podpisanie aktu erekcyjnego pod rozbudowę i modernizację Przedszkola Samorządowego w Starych Jabłonkach. Zaproszeni goście wraz z Wójtem Gminy Ostróda Bogusławem Fijasem podpisali akt erekcyjny oraz wypełnili kamień węgielny symboliczną kielnią zaprawy cementowej.

09.02.2024

Dokonano odbioru zadania pn. „Przebudowa drogi gminnej nr 153083N Samborowo (ul. Długa) – Tyrowo oraz drogi gminnej nr 153044N – ul. Leśna w m. Samborowo”.

Inwestycje funudusz rządowy

Podpisanie umowy na realizację zadania pn.: „Rozbudowa i nadbudowa budynku kulturalno-bibliotecznego w miejscowości Samborowo.

31.01.2024

Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas podpisał umowę, w obecności Przewodniczącego Rady Gminy Janusza Sadowskiego oraz Dyrekcji GCKB- Samborowie Pani Marty Żeberek i Joanny Trzebiatowskiej na realizację zadania pn.: „Rozbudowa i nadbudowa budynku Gminnego Centrum Kulturalno - Bibliotecznego w Samborowie, Gmina Ostróda - I etap”.

09.01.2024
Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas przy obecności Przewodniczącego Rady Gminy Janusza Sadowskiego oraz Dyrektor Przedszkola Samorządowego w Starych Jabłonkach Iwony Murzyn podpisał umowę na realizację zadania pn.: „Rozbudowa i modernizacja przedszkola samorządowego w Starych Jabłonkach gm. Ostróda”. W ramach zadania wykonana zostanie modernizacja istniejącego budynku przedszkola oraz dobudowa do niego nowej części przedszkola o konstrukcji drewnianej prefabrykowanej modułowej.

Rządowy Program Inwestycji Strategicznych

09.10.2023
Gmina Ostróda odniosła sukces w ramach ósmej edycji Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych. Dla naszej gminy to ważna wiadomość, ponieważ otrzymaliśmy znaczące dofinansowanie w wysokości 8.260.000,00 zł na realizację kluczowych inwestycji.
Warto podkreślić, że wnioski o wsparcie inwestycji mogły składać wszystkie jednostki samorządu terytorialnego i ich związki. Dzięki determinacji i współpracy naszej gminy oraz wsparciu parlamentarzystów Prawa i Sprawiedliwości, udało nam się zdobyć środki na realizację dwóch ważnych projektów:
Rządowy Program Inwestycji Strategicznych
Inwestycje funudusz rządowy

Przeprowadzenie prac konserwatorskich, restauratorskich i robót budowlanych Kościoła pw. Św. Apostołów Piotra i Pawła w Durągu

26.09.2023
Dzisiaj ogłoszono wyniki drugiego naboru do Rządowego Programu Odbudowy Zabytków z Funduszu Polski Ład Programu Inwestycji Strategicznych. Gmina Ostróda otrzymała w ramach programu 2.058.000,00 zł na realizację dwóch inwestycji:

Przebudowa ulicy Bukowej, Dębowej i Brzozowej w m. Kajkowo

18.09.2023

15 września 2023 r. Premier RP Mateusz Morawiecki przedstawił wyniki rozstrzygnięcia VI edycji Rządowego Funduszu Polski Ład Programu Inwestycji Strategicznych. Gmina Ostróda otrzymała w ramach programu 4.900.000,00 zł na realizację inwestycji pn.: „Przebudowa ulicy Bukowej, Dębowej i Brzozowej w m. Kajkowo”. Koszt całej inwestycji to 5.000.000,00 zł, współfinansowanie Gminy to tylko 2% wartości inwestycji. Serdeczne podziękowania dla parlamentarzystów Prawa i Sprawiedliwości za zaangażowanie i wsparcie w realizację inicjatyw i inwestycji na terenie Gminy Ostróda. To dzięki ich staraniom oraz działaniom na rzecz rozwoju naszego regionu możemy cieszyć się tym doniosłym wsparciem.

Przebudowa ulicy Bukowej, Dębowej i Brzozowej w m. Kajkowo

14.02.2023
Dzięki współfinansowaniu z Funduszu Dopłat Banku Gospodarstwa Krajowego w ramach rządowego programu budownictwa komunalnego sfinansowana zostanie adaptacja pustostanu po Rolniczej Spółdzielni Produkcyjnej w Tyrowie. Projekt pn.: „Zmiana sposobu użytkowania i rozbudowa budynku na cele mieszkaniowe w Tyrowie Gmina Ostróda” dofinansowany jest w kwocie 4.299.472,72 zł, całkowity koszt realizacji inwestycji wyniesie 5.374.340,91 zł.

23.02.2022

Gmina Ostróda zrealizowała zadanie pn: „Budowa dwóch boisk wielofunkcyjnych przyszkolnych w miejscowościach Durąg i Pietrzwałd”. Wykonawca w/w zadania został wyłoniony zgodnie z ustawą Pzp - Eversport Sp. z o.o., ul. Kiresnowskiego 12/20, 03-161 Warszawa za łączną kwotę brutto 2 157 080,34 zł. Zadanie, w kwocie 846 700,00 zł dofinansowane zostało ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, których dysponentem jest Minister Sportu i Turystyki.