Mistrzostwa Województwa Warmińsko - Mazurskiego Zrzeszenia LZS w halowej piłce nożnej kobiet

Sport 24.04.2022

Na nowej hali sportowej w Idzbarku rozegrano pierwszy oficjalny turniej. Do rywalizacji w Mistrzostwach Województwa Warmińsko - Mazurskiego Zrzeszenia LZS w halowej piłce nożnej kobiet przystąpiło siedem drużyn. Emocji, bramek i zaangażowania nie brakowało. Widać było, że dziewczynom bardzo zależy na osiągnięciu jak najlepszego wyniku. Rywalizacja była naprawdę bardzo zacięta, ale zwycięzca mógł być tylko jeden, którym okazała się Polonia Iłowo, która wyprzedziła Gminę Ostróda i Wilczka Wilkowo. Gratulacje!

Drużyna z Gminy Ostróda po raz kolejny udowodniła, że jest czołową drużyną z naszego województwa. Mimo osłabionej kadry, zawodniczki do finału przeszły jak burza, wygrywając wszystkie mecze i nie tracąc żadnej bramki. Dopiero w finale Polonia Iłowo okazała się skuteczniejsza i zdobyła złote medale. Naszym walecznym dziewczynom gratulujemy i trzymamy kciuki w kolejnych turniejach! Warto nadmienić, że Patrycja Kucharczyk została wybrana Najlepszą Piłkarką niedzielnych zawodów.

Skład Gminy Ostróda: Katarzyna Gutkowska, Karolina Brodzińska, Patrycja Lachowicz, Wiktoria Kaczmarczyk, Luiza Szulc, Emilia Pawlas, Dominika Dymczyk

Wyniki i klasyfikacja końcowa:

Grupa A:

2. Wilczek Wilkowo, 3 pkt., 1:1
3. Orlęta Reszel, 0 pkt., 0:3

Półfinały:
Polonia Iłowo – Wilczek Wilkowo 1:1 (k. 3:2)

Gmina Ostróda – Gmina Iława 4:0

Mecz o piąte miejsce: Gmina Lubawa – Orlęta Reszel 0:0 (k. 3:1)

Mecz o trzecie miejsce: Wilczek Wilkowo – Gmina Iława 1:0

Finał: Gmina Ostróda – Polonia Iłowo 0:2

Najlepsza bramkarka: Angelika Stanicka (Polonia Iłowo)

Najlepsza piłkarka: Patrycja Lachowicz (Gmina Ostróda)

Klasyfikacja końcowa:

1 miejsce Polonia Iłowo

2 miejsce Gmina Ostróda

3 miejsce Wilczek Wilkowo

4 miejsce Gmina Iława

5 miejsce Gmina Lubawa

6 miejsce Orlęta Reszel

7 miejsce SMS Kurzętnik

Po zakończonej rywalizacji drużyny nagrodził Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas, Przewodniczący Rady Gminy Janusz Sadowski oraz Sekretarz Warmińsko - Mazurskiego Zrzeszenia LZS Marek Jaczun.