OBÓZ SPORTOWY

Projekt w ZS w Samborowie - Wiem, potrafię, eksperymentuję! 25.03.2017

W dniach 22-28 stycznia 2017 roku 30 gimnazjalistów z Samborowa wzięło udział w 7-dniowym obozie sportowym, który zorganizowany został w Rabce-Zdroju.

 

Obóz obfitował w liczne atrakcje. Dziewczęta codziennie miały trening siatkarski, a chłopcy piłkarski. Korzystając z pięknej, zimowej aury uczniowie wzięli także udział w zajęciach nauki na nartach, jak również mieli okazję pojeździć na łyżwach na lodowisku.

O to, by młodzi sportowcy poznali historię i miejscowe zwyczaje zadbał Pan Stanisław Mlekodaj - przewodnik tatrzański i ratownik GOPR. Zorganizował wycieczkę do Zakopanego, nocny spacer po Rabce-Zdroju, warsztaty etnograficzne, a także wizytę w oddziale Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Uzupełnieniem powyższych atrakcji była wycieczka do Nowego Targu, gdzie uczestnicy mieli okazję skorzystać z oferty tamtejszego Aquaparku, a następnie obejrzeć mecz ekstraligi w hokeju na lodzie, w którym Podhale Nowy Targ zagrało z Orlikiem Opole.

Obóz sportowy był całkowicie bezpłatny, gdyż został zorganizowany w ramach projektu pt. "Wiem, potrafię, eksperymentuję!". Projekt przygotowało Stowarzyszenie "Pomoc Dzieciom Potrzebującym" im. Janiny Pelczarskiej w partnerstwie z Gminą Ostróda, a uzyskał dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020.