Certyfikat wzorowej placówki Małego Misia w Świecie Wielkiej Literatury

17.06.2021

Przedszkole Samorządowe w Starych Jabłonkach otrzymało certyfikat wzorowej placówki Małego Misia w Świecie Wielkiej Literatury. Patronat honorowy objął nad tym projektem Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak.

Certyfikat wzorowej placówki Małego Misia w Świecie Wielkiej Literatury

1 miejsce w ogólnopolskim konkursie patriotycznym

17.06.2021

Przedszkole Samorządowe w Starych Jabłonkach (grupa 5-6 latków) zajęło pierwsze miejsce w ogólnopolskim konkursie patriotycznym "W małym sercu Polska". Konkurs został objęty honorowym patronatem Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty i Prezydenta Olsztyna. W linku można zobaczyć nagrodzoną prezentację:

1 miejsce w ogólnopolskim konkursie patriotycznym

Certyfikat wzorowej placówki

16.06.2021

Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Brzydowie otrzymała certyfikat wzorowej placówki Małego Misia w Świecie Wielkiej Literatury. Patronat honorowy objął nad tym projektem Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak.

Certyfikat wzorowej placówki
Oświata

Szkoła Podstawowa w Brzydowie najlepsza w Polsce w konkursie Ministerstwa Edukacji i Nauki

16.06.2021

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Brzydowie zostali laureatami tegorocznego konkursu Ministerstwa Edukacji i Nauki zorganizowanego z okazji Dnia Nowych Technologii w Edukacji w 2021 r. Celem tej  inicjatywy była popularyzacja technologii informacyjno-komunikacyjnych w edukacji podczas codziennej pracy z dziećmi i młodzieżą. Konkurs rozgrywany był w trzech kategoriach: przedszkola, szkoły podstawowe, szkoły ponadpodstawowe lub placówki edukacyjne. Składał się z dwóch etapów:
- etap I – wojewódzki,
- etap II – centralny (ogólnopolski).
Szkoła Podstawowa im. Janusza  Korczaka w Brzydowie została Laureatem w etapie wojewódzkim konkursu, dzięki czemu zakwalifikowana została do etapu II (centralnego). I tu okazała się najlepsza! Jest w gronie Laureatów. Dzień Nowych Technologii w Edukacji, który odbył się 19 marca 2021 r.  stanowił podsumowanie działań realizowanych przez szkołę w ramach bieżącej pracy dydaktyczno-wychowawczej, ze szczególnym naciskiem na rozwój nowoczesnych metod i sposobów nauczania.

Festiwal Lego Discover w SP Brzydowo

14.06.2021

W Szkole Podstawowej im. Janusza Korczaka w Brzydowie odbył się „Festiwal Lego Discover” z udziałem Pani Ewy Malinowskiej – kierownik Referatu Oświaty Gminy Ostróda oraz wizytatorów Kuratorium Oświaty w Olsztynie: Pani Izabeli Rybackiej i Pana Wojciecha Marczaka. Spotkanie to stanowiło podsumowanie projektu First Lego League Discover, w którym szkoła uczestniczy od lutego 2021 roku. Jest to projekt edukacyjny, który opiera się na wykorzystaniu klocków Lego w edukacji, podczas zajęć wychowania przedszkolnego. W ramach projektu dzieci poprzez zabawę poznają świat nauki, techniki, inżynierii i matematyki. Te doświadczenia pobudzają naturalną dziecięcą ciekawość, poszerzają ich wiedzę i rozwijają nawyki uczenia. Nieodłączny element projektu stanowi metoda 6 klocków. Jest to zestaw krótkich ćwiczeń z wykorzystaniem klocków w 6 kolorach, które rozwijają wiele umiejętności dzieci w obszarze fizycznym, emocjonalno-społecznym i poznawczym.

Festiwal Lego Discover w SP Brzydowo
Oświata

Gala Finałowa III Edycji Samorządowego Konkursu Nastolatków „8 Wspaniałych” Gminy Ostróda

01.04.2021

30 marca 2021 roku odbyła się Gala Finałowa III Edycji  Samorządowego Konkursu Nastolatków „8 Wspaniałych” Gminy Ostróda w trybie online.

Oświata

Kolorowe stołówki Amica – Zespół Szkolno-Przedszkolny w Pietrzwałdzie walczy o metamorfozę stołówki i prosi o głosy w plebiscycie!

16.03.2021

Trwa akcja firmy Amica pod hasłem "Kolorowe Stołówki". W jej ramach szkoła, która uzyska największą liczbę głosów, otrzyma nagrodę w postaci metamorfozy stołówki. Wśród placówek jest Zespół Szkolno-Przedszkolny w Pietrzwałdzie. Zachęcamy do głosowania, które potrwa do 15 maja br.. Za pośrednictwem strony internetowej https://kolorowestolowki.amica.pl/ każda osoba może oddać 1 głos na jedną szkołę dziennie.

Komputery dla placówek oświatowych

21.12.2020

W ramach projektu pn. „Szkolna Akademia Przyszłości” – rozwijanie kompetencji kluczowych w klasach I-VI Gmina Ostróda zakupiła do dziewięciu placówek oświatowych, dla których jest organem prowadzącym 184 komputery za blisko pół miliona złotych. Z komputerów korzystać będą uczniowie podczas nauki zdalnej w ramach zajęć projektowych, jak również w ramach podstawy programowej. Po wprowadzeniu do szkół nauki stacjonarnej w szkołach utworzone zostaną mobilne wirtualne pracownie przedmiotowe.

Komputery dla placówek oświatowych

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza 5 grudnia 2020

04.12.2020

Zachęcam do obejrzenia filmu z działalności „Klubu Ośmiu” szkół z terenu Gminy Ostróda.

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza 5 grudnia 2020

Stypendium równe szanse wręczone

04.11.2020

Zakończyły się prace, dotyczące przyznawania stypendiów w ramach programu „Równe szanse” dla młodzieży szkół średnich i studentów na rok szkolny 2020-2021. Ze względu na panującą pandemię COVID-19 nie odbyło się uroczyste wręczenie listów gratulacyjnych o przyznaniu stypendiów. Z terenu Gminy Ostróda stypendium otrzymało 4 studentów oraz 3 uczniów szkoły średniej. Fundacja przyznaje stypendia w ramach realizacji zadania publicznego, na które otrzymała z gminy Ostróda  środki w wysokości 15 000,00 zł. Wszyscy kandydaci wyróżniali się wysoką średnią ocen, szczególnymi osiągnięciami i aktywną działalnością społeczną. Stypendia przyznawane są od kilku lat i co roku cieszą się coraz większym zainteresowaniem młodzieży. Wszystkim serdecznie gratulujemy.

Stypendium równe szanse wręczone