Oświata

Sukces uczniów z Szyldaka w Ogólnopolskim Konkursie - Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski

12.06.2024

W dniach 3.06 – 06.06. 2024r. odbył się Finał Ogólnopolskiego Konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”. W finale uczestniczyło 16 najlepszych drużyn w kraju, każda reprezentowała swoje województwo.

Program Erasmus + Universal Mobility

11.06.2024

W ramach Programu Erasmus + „Universal Mobility” grupa 15 uczniów z trzech szkół Gminy Ostróda (Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Brzydowie, Szkoła Podstawowa w Zwierzewie oraz Szkoła Podstawowa im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego w Lipowie) pod opieką nauczycieli: Dominiki Siemianowskiej, Iwony Dziedzickiej i Agnieszki Kopowicz brała udział w tygodniowej mobilności do Granady.

Program Erasmus + Universal Mobility
Oświata

IV edycja Złotych Szkół NBP została rozstrzygnięta! Złote Szkoły NBP w Gminie Ostróda

11.06.2024

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Brzydowie oraz Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Pietrzwałdzie w IV edycji konkursu uzyskali tytuł „Złotej Szkoły NBP.”  Jest to ogólnopolski program edukacyjny skierowany do środowisk szkolnych. Ideą programu jest przygotowanie dzieci i młodzieży do bezpiecznego i swobodnego poruszania się po świecie finansów.

Akcja - Dobro oddaje - w Szkole Podstawowej im. Józefa Piłsudskiego w Idzbarku

10.06.2024

Od wielu lat Szkoła Podstawowa im. Józefa Piłsudskiego w Idzbarku aktywnie uczestniczy w akcji "Dobro oddaje!". Z dumą informujemy, że szkoła otrzymała WYRÓŻNIENIE za tegoroczne osiągnięcia!

Akcja - Dobro oddaje - w Szkole Podstawowej im. Józefa Piłsudskiego w Idzbarku

W ZPS Tyrowie odbył się festyn rodzinny pod hasłem - Rodzina na Tak

10.06.2024
W ZPS Tyrowie odbył się festyn rodzinny pod hasłem „Rodzina na Tak” . Imprezę zainaugurowały występy przedszkolaków oraz uczniów kl. IV – VIII. W trakcie festynu odbył się także szkolny konkurs "Mam Talent", w którym uczestnicy zaprezentowali swoje mocne strony w postaci pięknych prac plastycznych, pokazów tańca, czytania, popisów wokalnych oraz umiejętności sportowych.
W ZPS Tyrowie odbył się festyn rodzinny pod hasłem - Rodzina na Tak

Uroczystość nadania imienia Królowej Jadwigi Szkole Podstawowej w Zwierzewie

07.06.2024
Dzisiaj w Szkole Podstawowej w Zwierzewie odbyła się uroczystość poświęcenia sztandaru oraz nadania imienia Królowej Jadwigi. O godzinie 9.00 społeczność szkolna oraz zaproszeni Goście zgromadzili się w Kościele św. Benedykta Opata w Lubajnach, by uczestniczyć w uroczystej Mszy Świętej pod przewodnictwem Księdza Józefa Górzyńskiego, Metropolity Warmińskiego. Arcybiskup poświęcił sztandar szkoły, który dostojnie prezentowali rodzice, uczniowie przygotowali montaż słowno- muzyczny dotyczący patronki szkoły.
Po uroczystym nabożeństwie wszyscy zgromadzeni udali się do budynku szkoły, w której miała miejsce dalsza część uroczystości.
Uroczystość nadania imienia Królowej Jadwigi Szkole Podstawowej w Zwierzewie

Ogólnopolskie Grunwaldzkie Biegi Przełajowe na polach Grunwaldu

07.06.2024

Podczas Ogólnopolskich Grunwaldzkich Biegów Przełajowych na polach Grunwaldu do wyścigu stanęło ponad 1000 uczniów z całej Polski. Wychowankowie Szkoły Podstawowej im. Józefa Piłsudskiego w Idzbarku spisali się w tym boju na medal....a nawet dwa. Medale indywidualne zdobyli Kornel Dziuk (brąz) w biegu klas 1-3 i Szymon Furga (brąz) w biegu klas 4. Świetne występy sportowców z Idzbarka przełożyły się na IV miejsce w klasyfikacji drużynowej.

Ogólnopolskie Grunwaldzkie Biegi Przełajowe na polach Grunwaldu

Uczniowie Gminy Ostróda kolejny raz w czołówce

07.06.2024

Uczniowie dwóch szkół z teremu Gminy Ostróda otrzymali nagrody podzcas uroczystej Gali Finałowej VIII edycji programu oświatowego dla szkół podstawowych Być jak Ignacy „Nauka pełna energii” , którego organizatorem jest Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza. Uroczystość miała miejsce w Muzeum Gazowni Warszawskiej.

Uczniowie Gminy Ostróda kolejny raz w czołówce

07.06.2024

W Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Pietrzwałdzie odbył się festyn z okazji Dnia Dziecka, który połączony był z obchodami Kampanii RODZINA NA TAK oraz podsumowaniem działań związanych z udziałem placówki w programie ERASMUS +.

06.06.2024
W Zespole Szkół im. Mikołaja Kopernika w Samborowie odbył się festyn z okazji Dnia Dziecka, który połączony był z obchodami Dnia Rodziny. Wydarzenie zostało zorganizowane dzięki współpracy z Radą Rodziców, Ochotniczą Strażą Pożarną w Samborowie, UKS Ostróda „Sport Team” - klub szkolący dzieci i młodzież w kolarstwie i triathlonie i Panią Ewą Michalak - Pełnomocnikiem Wójta Do Spraw Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Uzależnień. Podczas festynu, uczniowie mogli korzystać z różnorodnych atrakcji, takich jak: