Otwarcie boiska wielofunkcyjnego w Durągu

Sport 22.09.2022

Dnia 22 września oficjalnie otwarto i oddano do użytku społeczności szkolnej boisko wielofunkcyjne przy Szkole Podstawowej im. Żołnierza Polskiego w Durągu. Uroczystego otwarcia dokonali:

1. Wójt Gminy Ostróda – Bogusław Fijas,

2. Poseł na Sejm RP - Zbigniew Babalski,

3. Polski tenisista stołowy, olimpijczyk z Sydney oraz Aten, medalista mistrzostw Europy, trener reprezentacji Polski - Tomasz Krzeszewski,

4. ks. Proboszcz Zbigniew Błaszkowski,

5. Przewodniczący Rady Gminy Ostróda – Janusz Sadowski,

6. Radny Gminy Ostróda - Leszek Muraszko,

7. Sołtys sołectwa Durąg – Mariusz Ignatjuk,

8. Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Żołnierza Polskiego w Duragu –Rafał Jarema,

9. Nauczyciel wychowania fizycznego, Prezes Stowarzyszenia Akademia Piłkarska w Ostródzie – Piotr Garnusz,

10. Przewodnicząca Rady Rodziców – Milena Rogozińska,

11. Uczennica Magdalena Car.

Po symbolicznym przecięciu wstęgi Proboszcz parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Durągu Zbigniew Błaszkowski poświęcił obiekt. Od teraz uczniowie i wszyscy chętni dorośli mają komfortowe warunki do uprawiania kilku dyscyplin sportowych - piłki nożnej, piłki ręcznej, siatkówki, koszykówki i tenisa ziemnego.

Inwestycja została dofinansowana z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej przy wsparciu i zaangażowaniu Sekretarza Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki Jacka Osucha oraz posła Zbigniewa Babalskiego.