Pamiętamy o Katyniu

Szkoła Podstawowa w Durągu 13.04.2026

Dziś w naszej szkole odbył się uroczysty apel poświęcony 86. rocznicy Zbrodni Katyńskiej. To dla nas ważna lekcja historii i patriotyzmu.

Uczniowie klasy V w poruszający sposób przypomnieli nam tragiczne losy polskich oficerów, policjantów i urzędników zamordowanych w 1940 roku na Wschodzie. 

Symboliczna dekoracja i minuta ciszy pozwoliły nam w skupieniu zastanowić się nad wartością wolności, którą cieszymy się dzisiaj. 

Pamięć o Katyniu to nasz wspólny obowiązek.