Szkoła Podstawowa w Durągu 13.04.2026
Dziś w naszej szkole odbył się uroczysty apel poświęcony 86. rocznicy Zbrodni Katyńskiej. To dla nas ważna lekcja historii i patriotyzmu.
Uczniowie klasy V w poruszający sposób przypomnieli nam tragiczne losy polskich oficerów, policjantów i urzędników zamordowanych w 1940 roku na Wschodzie.
Symboliczna dekoracja i minuta ciszy pozwoliły nam w skupieniu zastanowić się nad wartością wolności, którą cieszymy się dzisiaj.
Pamięć o Katyniu to nasz wspólny obowiązek.