Patriotyczny Piknik

Gmina 22.05.2023

Przedstawiciele stowarzyszeń patriotycznych z całej Polski spotkali się w weekend w Kaczorach. Podczas 2. edycji Patriotycznego Pikniku jednym z najważniejszych momentów było wystąpienie gościa specjalnego, Antoniego Macierewicza. Były Minister Obrony Narodowej poruszył wiele istotnych tematów związanych z polską historią, patriotyzmem oraz współczesnymi wyzwaniami dla naszego kraju

 

W weekend odbyła się niezwykła impreza, która zgromadziła wielu patriotów z różnych zakątków naszego kraju. Patriotyczny Piknik w Kaczorach, organizowany po raz drugi, okazał się być prawdziwym hitem i miejscem spotkania dla wszystkich, którym bliskie są wartości i idee związane z naszą historią oraz narodową tożsamością.
 
Wydarzenie miało na celu promowanie patriotyzmu oraz umożliwienie ludziom zainteresowanym historią Polski spotkania i wymiany poglądów. Całe wydarzenie było pełne inspirujących prezentacji, wykładów naukowych oraz fascynujących występów artystycznych. Na stoiskach można było znaleźć interesujące publikacje naukowe, poświęcone m.in. bohaterom walki o niepodległość, w tym żołnierzom wyklętym.
 
Jednak to nie wszystko, co czekało na uczestników pikniku. Na miejscu znajdował się grill, gdzie można było skosztować tradycyjnych smakołyków, oraz liczne atrakcje dla dzieci i młodzieży. To wszystko sprawiło, że całe wydarzenie było nie tylko miejscem do refleksji i zdobywania wiedzy, ale również okazją do spędzenia miłego czasu w gronie rodziny i przyjaciół.
 
Wydarzenie zostało dofinansowane ze środków Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa oraz ze środków Totalizatora Sportowego.