Pomoc Polakom na Ukrainie

Gmina 04.05.2023
Bogusław Fijas - Wójt Gminy Ostróda na zaproszenie Towarzystwa Kultury Polskiej Ziemi Lwowskiej – Prezesa Henryka Ilczyszyna uczestniczył w obchodach Narodowego Święta Konstytucji 3 Maja oraz Dnia Flagi, Polonii i Polaków we Lwowie i Mościskach
na Ukrainie.

 

W 232. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja Wójt Gminy Ostróda złożył kwiaty pod pomnikiem Adama Mickiewicza we Lwowie. W czasie uroczystości dzieci i młodzież ze lwowskich liceów wykonały tradycyjny Mazurek 3 Maja. Następnie, zebrani udali się na mszę w intencji Ojczyzny, która była sprawowana w Bazylice archikatedralnej p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny we Lwowie. Podczas wizyty w Ukrainie w hołdzie poległym polskim żołnierzom, obrońcom Lwowa Bogusław Fijas wraz Konsulem Generalnym RP we Lwowie Panią Eliną Dzwonkiewicz zapalił symboliczne znicze na cmentarzu wojennym w Mościskach oraz na cmentarzu Orląt Lwowskich.
 
Podczas wizyty w ramach wsparcia dla Polaków mieszkających w Ukrainie Gmina Ostróda przekazała dary pomocy charytatywnej dla Polaków mieszkających w Mościskach, z którymi Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas miał przyjemność spotkać się osobiście.