Program profilaktyczny pn. „Profilaktyka Smyka”

Gminne Centrum Rozwiązywania Problemów Uzależnień 18.03.2022

Gmina Ostróda wraz z Pełnomocnikiem Wójta ds. Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Uzależnień włączyła się w akcję z inicjatywy Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie mającą na celu poprawę bezpieczeństwa dzieci i sfinansowała zakup materiałów edukacyjnych, dotyczących wojewódzkiego programu profilaktycznego pn. „Profilaktyka Smyka” w formie książeczki pt. „Na ratunek Poli”, przekazanych dla szkół z terenu gminy Ostróda.

Na kartach książeczki, w 13 rymowanych historyjkach, ujęto przygody Poli, która doświadcza wielu sytuacji z zakresu bezpieczeństwa dzieci i młodzieży, a z pomocą jej spieszy bohater w mundurze – przyjaciel Policjant, ratujący ją z każdej opresji. Autorką książeczki jest policjantka z Komendy Powiatowej Policji w Braniewie kom. Jolanta Sorkowicz, natomiast wizerunek niefrasobliwej Poli stworzył trzynastoletni Wiktor Zygo.