Projekt z ZUS

Gmina 09.05.2024
Projekt z ZUS” to projekt edukacyjny pod patronatem Ministra Rodziny i Polityki Społecznej oraz Ministra Edukacji i Nauki realizowany w szkołach podstawowych. Jego celem jest wprowadzenie uczniów w podstawowe zagadnienia związane z systemem ubezpieczeń społecznych w Polsce. Podczas jednej lekcji uczniowie dowiadują się, dlaczego warto podlegać ubezpieczeniom społecznym i na jakie świadczenia można liczyć w zamian za opłacanie składek.

 

Zadaniem uczestników projektu jest wykonanie pracy konkursowej (w formie filmu, plakatu lub komiksu), wyjaśniającej dlaczego ubezpieczenia społeczne są ważne
Szkoła Podstawowa w Szyldaku już po raz trzeci wzięła udział w tym przedsięwzięciu.
 
8 maja 2024 roku nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu na komiks i plakat. Jest nam miło, ponieważ komiks „Historia pana Jerzego” wykonany przez uczennice z klasy 8: Laurę Żyłkę, Amelię Chodań, Wirginię Ezeobi oraz Julię Derbin zdobył I miejsce w województwie warmińsko-mazurskim i został zakwalifikowany do finału ogólnopolskiego. Film „Co nam daje ZUS?” nagrany przez uczennice z klasy 7: Paulinę Brzozowską, Gabrielę Chrostek, Julię Kaczor, Aleksandrę Kogut zdobył III miejsce na szczeblu wojewódzkim.