Reprezentacja Gminy Ostróda wygrywa etap wojewódzki Turnieju 'Z Podwórka na Stadion' o Puchar Tymbarku

Sport 19.05.2023

Na Stadionie Miejskim w Iławie rozegrany został etap wojewódzki Turnieju "Z Podwórka na Stadion" o Puchar Tymbarku. W turnieju dziewcząt U-10, wśród 10 najlepszych zespołów z województwa, nie zabrakło reprezentantek Gmina Ostróda. Drużyna powstała z połączenia zespołów z dwóch zaprzyjaźnionych szkół: Szkoła Podstawowa w Zwierzewie i Szkoła Podstawowa w Idzbarku. Drużyna prowadzona przez mikst trenerski Magda Kowieska/Łukasz Błażejewski okazała się najlepsza w rywalizacji dziewcząt w kategorii U-10. Kadra gminy zajęła 1. miejsce w fazie grupowej. Awansowała do półfinału, tam wygrała i w meczu o główne trofeum na Warmii i Mazurach oraz wyjazd na finał krajowy do Warszawy dziewczęta zmierzyły się z SP Korsze. Walka o wyjazd do stolicy toczyła się do końcowego gwizdka arbitra. O jedno trafienie lepsze były dziewczęta z SP Idzbark i SP Zwierzewo. Gmina Ostróda wygrała 3:2. Nasze piłkarski były nie do zatrzymania w całym turnieju, strzeliły aż 25 bramek, tracąc zaledwie 3. Najlepszą zawodniczką Gminy Ostróda uznana została Maja Proniewska. Gratulujemy drużynie sukcesu!