Sport

Kluby sportowe z dofinansowaniem!

24.05.2024

24 maja zostały ogłoszone wyniki Rządowego Programu KLUB edycja 2024. Kluby sportowe: LKS Płomień Turznica, GLKS Kormoran Zwierzewo, LKS Tyrowo, GKS Iskra Smykówko i Góra Idzbark otrzymają po 12 000 zł z Ministerstwa Sportu. Głównymi celami programu jest upowszechnianie aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży, wyrównywanie szans w dostępie do usystematyzowanej aktywności fizycznej oraz wsparcie działalności klubów sportowych.

Kluby sportowe z dofinansowaniem!

24.05.2024

W czwartek na Stadionie Lekkoatletycznym w Ostródzie odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Gminy Ostróda Szkół Podstawowych w Czwórboju Lekkoatletycznym. Zawodnicy rywalizowali w skoku w dal, rzucie piłeczką palantową, biegu na 60 m i biegu na 800 m. W zawodach uczestniczyło dziewięć zespołów, osiem jednostek z Gminy Ostróda oraz gościnnie Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Ostródzie.

Mistrzostwa Gminy Ostróda Szkół Podstawowych w Piłce Nożnej chłopców klas IV

08.05.2024

W środę na orliku i boisku trawiastym w Samborowie odbyły się Mistrzostwa Gminy Ostróda Szkół Podstawowych w piłce nożnej chłopców klas IV. W turnieju uczestniczyło sześć zespołów, które rywalizowały na dwóch boiskach systemem "każdy z każdym".

Mistrzostwa Gminy Ostróda Szkół Podstawowych w Piłce Nożnej chłopców klas IV
Sport

III Bieg 'W samo Południe' za nami!

24.03.2024

150 zawodników przystąpiło do niedzielnego biegu na dystansie 10 km, który odbył się wokół Samborowa????‍♂️ W kategorii open mężczyzn po raz trzeci zwyciężył Adrian Przybyła z czasem 33:44, a wśród Pań najlepsza okazała się Sandra Kopiczko z czasem 39:39???? Sportowych emocji z pewnością nie brakowało, dziękujemy za olbrzymie zainteresowanie i zapraszamy za rok!

III Bieg 'W samo Południe' za nami!
Sport

Gmina Ostróda na III miejscu w Halowych Wojewódzkich Igrzyskach Samorządowych!

23.03.2024

Reprezentacja Gminy Ostróda wraz z Wójtem Gminy Ostróda Bogusławem Fijasem na czele zajęła III miejsce w klasyfikacji generalnej podczas sobotnich Wojewódzkich Halowych Igrzysk Samorządowych w Byszwałdzie. Łącznie nasi reprezentanci zdobyli w poszczególnych konkurencjach aż 10 medali! Największych emocji dostarczyła jak co roku ostatnia konkurencja igrzysk - przeciąganie liny. Każda gmina wystawiła tu swoich najsilniejszych zawodników, jednak reprezentanci Gminy Ostróda kolejny rok pokazali, że są w tej konkurencji najlepsi i zdobyli złote medale! Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział i sportową zabawę!

Gmina Ostróda na III miejscu w Halowych Wojewódzkich Igrzyskach Samorządowych!

21.03.2024

Samorząd Województwa Warmińsko – Mazurskiego przyznał dotację dla Gminy Ostróda na zadanie pn. „Modernizacja ogólnodostępnego boiska sportowego w m. Smykowo na terenie Gminy Ostróda” w ramach konkursu „Małe granty na infrastrukturę sportową w województwie warmińsko-mazurskim w 2024 r.”

Sport

LZS Gmina Ostróda wicemistrzyniami WMZ LZS w halowej piłce kobiet!

18.03.2024

W Iłowie - Osadzie odbyły się Mistrzostwa Województwa Warmińsko - Mazurskiego Zrzeszenia LZS w halowej piłce nożnej kobiet. Reprezentacja Gminy Ostróda w turnieju spisała się znakomicie i zajęła wysokie drugie miejsce. Gratulacje!

LZS Gmina Ostróda wicemistrzyniami WMZ LZS w halowej piłce kobiet!

Rodzinne Bieganie w Lubajnach

12.03.2024

Zapraszamy na ,,Rodzinne Bieganie w Lubajnach", które odbędzie się 17 marca 2024 r.

w Lubajnach.
                                                                 Start o godz. 1300 koło Kościoła w Lubajnach.

Kontakt: Anna Lewandowska - 785 725 374

Rodzinne Bieganie w Lubajnach

Mistrzostwa Gminy Ostróda Szkół Podstawowych w Unihokeja

22.02.2024

Dziś na hali sportowej w Szyldaku odbyły się Mistrzostwa Gminy Ostróda Szkół Podstawowych w Unihokeja drużyn mieszanych (2+2). W turnieju uczestniczyło osiem zespołów. Emocji nie brakowało do samego końca zawodów! Po kilku godzinach rywalizacji i zaciętym finale najlepsi okazali się uczniowie z Idzbarka, przed Szyldakiem i Lipowem.

Mistrzostwa Gminy Ostróda Szkół Podstawowych w Unihokeja
Sport

III Bieg 'W samo południe' - ruszamy z zapisami online!

07.02.2024

24 marca w Samborowie odbędzie się III Bieg "W samo południe" o Puchar Wójta Gminy Ostróda. Po raz kolejny biegacze do pokonania będą mieli pętlę wokół Samborowa na dystansie 10 km. Szykujcie formę i widzimy się na trasie! Centralnym punktem biegu, gdzie zlokalizowane będą start i meta oraz zaplecze socjalne będzie kompleks sportowy przy ZS im. Mikołaja Kopernika w Samborowie. Stamtąd biegacze wybiegną na trasę, która głównie będzie wiodła polnymi duktami. Po zakończeniu rywalizacji nie zabraknie także niespodzianek w postaci losowania atrakcyjnych nagród. Więcej informacji w regulaminie.

Limit: 200 zawodników

Zapisy:  zapisy.sts-timing.pl/978/

III Bieg 'W samo południe' - ruszamy z zapisami online!