Kampania Zdrowe L@to 2021

09.06.2021

Kampania Zdrowe L@to 2021 rozpoczęła się od XII Powiatowych Dni Sportu nad Jeziorem Sajmino w Kajkowie. Uczniowie szkół podstawowych z Gminy Ostróda oraz uczniowie szkół ponadpodstawowych Powiatu Ostródzkiego zmierzyli się w biegach przełajowych na dwóch dystansach. Wydarzenie uroczyście otworzyli Andrzej Wiczkowski Starosta Ostródzki oraz Grzegorz Kastrau Zastępca Wójta Gminy Ostróda. Akcja wystartowała od bloku tematycznego pn. Sport i energia, gdzie uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych wzięli udział w biegach przełajowych.

Kampania Zdrowe L@to 2021
Sport

Program 'Klub 2021' - znamy wyniki!

31.05.2021

Sześć klubów - GLKS Kormoran Zwierzewo, LKS Płomień Turznica, LKS Tyrowo, GKS  Iskra Smykówko, Góra Idzbark i MLKS Ostróda otrzymało dofinansowanie w kwocie 10 000,00 zł w ramach Programu "Klub 2021" realizowanego przez Ministerstwo Sportu! Głównymi celami programu jest upowszechnianie aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży, wyrównywanie szans w dostępie do usystematyzowanej aktywności fizycznej oraz wsparcie działalności klubów sportowych. Sześć z wymienionych klubów skorzystało z pomocy Gminy Ostróda w aplikowaniu wniosków.

Program 'Klub 2021' - znamy wyniki!
Sport

Artur Wiśniewski na III miejscu w Mistrzostwach Europy!

22.03.2021

W sobotę Artur Wiśniewski, Sołtys Sołectwa Wirwajdy wywalczył brązowy medal mistrzostw Europy federacji XPC w wyciskaniu sztangi leżąc. Podniesienie ciężaru o wadze 180 kilogramów dało siłaczowi z gminy Ostróda trzecie miejsce na Starym Kontynencie.

Artur Wiśniewski na III miejscu w Mistrzostwach Europy!

Spotkanie z reprezentacją piłkarek Gminy Ostróda

13.02.2021

W Urzędzie Gminy Ostróda z inicjatywy Wójta Gminy Ostróda Bogusława Fijasa i Przewodniczącego Rady Janusza Sadowskiego odbyło się spotkanie z reprezentacją piłkarek Gminy Ostróda, wielokrotnymi mistrzyniami województwa w turniejach LZS.  Podczas spotkania zostały przekazane vouchery do wykorzystania na sprzęt sportowy za zwycięstwa w plebiscycie organizowanym przez Warmińsko Mazurski Związek Piłki Nożnej w kategoriach "Piłkarski Samorząd Roku" i "Postać Roku Klasy Okręgowej". Ponadto drużyna otrzyma nowy zestaw dresów sportowych ufundowanych przez Gminę Ostróda. W trakcie spotkania nie zabrakło dyskusji o dalszej współpracy i planach na najbliższe miesiące.

Spotkanie z reprezentacją piłkarek Gminy Ostróda

Gmina Ostróda po raz trzeci Piłkarskim Samorządem Roku

25.01.2021

Trzecie zwycięstwo z rzędu Gminy Ostróda w kategorii "Piłkarski Samorząd Roku" podczas gali Warmińsko-Mazurski Związek Piłki Nożnej stało się faktem! Nasza kandydatura została najwyżej oceniona przez internautów, piłkarskie kluby i Kapitułę WMZPN. Nagrodę odebrał Wójt Gminy Ostróda Bogusław Fijas.

Gmina Ostróda po raz trzeci Piłkarskim Samorządem Roku

Głosujmy na Gminę Ostróda

22.12.2020

Gmina Ostróda  po raz trzeci z rzędu została nominowana  przez Warmińsko - Mazurski Związek Piłki Nożnej w prestiżowej kategorii "Piłkarski Samorząd Roku". Jest to wielkie wyróżnienie dla naszej gminy, dlatego prosimy Państwa o wsparcie. Dwie poprzednie edycje zakończyły się zwycięstwem naszej gminy i mamy nadzieję, że tym razem będzie podobnie.

GŁOSUJ

Aby docenić sportowe działania Wójta Bogusława Fijasa należy wejść w zdjęcie i kliknąć "Lubię to", w innym przypadku głos będzie nieważny. Głosujemy do wtorku 19 stycznia, a zwycięzcę poznamy 23.01.2020 r. podczas Piłkarskiej Gali WMZPN online.

Głosujmy na Gminę Ostróda

Janusz Sadowski i Michał Rutkowski laureatami na Piłkarskiej Gali WMZPN

20.12.2020

W sobotę odbyła się ceremonia wręczenia nagród Piłkarskiej Gali WMZPN ONLINE 2020 w kategoriach: Postać Roku forBET IV Ligi, Postać Roku Klasy Okręgowej, Postać Roku A Klasy, Postać Roku B Klasy, Postać Roku Rozgrywek Młodzieżowych, Bramka Roku, Piłkarskie Zdjęcie Roku. Janusz Sadowski został zwycięzcą w kategorii Postać Roku Klasy Okręgowej na Warmii i Mazurach. Natomiast Michał Rutkowski LKS Tyrowo zwyciężył w kategorii Postać Roku A Klasy. Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych tak zaszczytnych sukcesów!

Janusz Sadowski i Michał Rutkowski laureatami na Piłkarskiej Gali WMZPN

Mistrzostwa Województwa WMZ LZS w Halowej Piłce Nożnej Kobiet

12.12.2020

Reprezentacja Gminy Ostróda kobiet w piłce nożnej zajęła 1 miejsce na Mistrzostwach Województwa WMZ LZS w Halowej Piłce Nożnej, które odbyły się w Biskupcu. Zgodnie z tradycją nie ma mocnych na nasze  reprezntantki, dla których to kolejny tegoroczny sukces. Piłkarki z Gminy Ostróda okazały się lepsze od rywalek z Gminy Biskupiec i Gminy Kętrzyn, notując zwycięstwo i remis.

Mistrzostwa Województwa WMZ LZS w Halowej Piłce Nożnej Kobiet
Sport

Gmina Ostróda na V miejscu w Wojewódzkim Finale Turnieju 'Mała Piłkarska Kadra Czeka'

07.11.2020

W Ostródzie odbył się Wojewódzki Finał Turnieju "Piłkarska Kadra Czeka". Młodzi zawodnicy Płomienia Turznica przyzwoicie zaprezentowali się na tle bardzo dobrych drużyn z naszego województwa, zajmując 5 miejsce. Niedosyt pozostał, bo awans do najlepszej czwórki był bardzo blisko, bowiem wystarczyło w spotkaniu z MKS Jeziorany wykorzystać rzut karny.

Sport

Gmina Ostróda na II miejscu w Mistrzostwach Województwa w Piłce Siatkowej Kobiet i Mężczyzn

31.10.2020

W Ostródzie odbyły się  Mistrzostwa Województwa Warmińsko Mazurskiego Zrzeszenia LZS w Piłce Siatkowej kobiet i mężczyn. Do zawodów przystąpiły trzy drużyny żeńskie i cztery zespoły mężczyzn, w tym reprezentacje Gminy Ostróda. Obie drużyny uplasowały się na II miejscach, zdobywając srebrne medale!